App Store Google Play

Ані відслідковування транспорту за GPS, ані монетизації пільг у Дніпрі поки що не буде

24.05.2019 19:30
Ані відслідковування транспорту за GPS, ані монетизації пільг у Дніпрі поки що не буде

Департамент транспорту та інфраструктури Дніпровської міськради не розуміє суті діджиталізаціі, а у напрямку відкритих даних за три роки нічого зроблено не було. Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив громадський активіст Іван Васючков, передає Дніпроград.

Вчора під час ефіру програми "Звіти наживо" на 51 каналі директор департаменту транспорту Дніпровського міськради Ігор Маковцев так і не зміг відповісти на низку поставлених йому питань. Зокрема, мова йшла про можливість відстеження транспорту в онлайн-режимі та впровадження монетизації для пільгових категорій громадян.

Передача даних GPS у форматі відкритих даних для всіх бажаючих передбачена Законом України. У Дніпрі для виконання закону планується використовувати сайт Гортранс.

"Гортранс кривий сайт без API. Основна мета виведення даних GPS - це користування ними з мобільних пристроїв. Користуватися ними з браузера це маячня. Департамент схоже не розуміє суті діджиталізаціі і відкритих даних, і явно лобіює інтереси власників цього ресурсу", - прокоментував Васючков.

Зазначимо, що уніфіковану платформу EasyWay департамент транспорту не хоче використовувати через наявність на ній реклами. У департаменті бояться, що на їхніх даних "зароблятимуть".

Під час ефіру Іван Васючков також торкнувся питання монетизації пільг, адже водії часто відмовляють у пільговому проїзду відповідній категорії громадян, а монетизація вирішила б це питання. На що Ігор Маковцев відповів, що впроваджувати її має департамент соцзахисту.

"Дуже дивно виходить. Так, основна частина лежить на соцслужбах, але є і частина роботи в аналізі даних з перевезень, і ця робота на департаменті транспорту. Чому саме він не буде ініціатором так і не ясно", - зауважив Васючков.

І наостанок активіст заторкнув тему електронних квитків, на що теж не отримав відповідь. Ігор Маковцев в цьому питанні переклав відповідальність на сторонню організацію, яка займається впровадженням е-квитка.

"Задали питання про ініціативу аудиту міськелектротранспорту, у якого Держаудитслужба знайшла порушення. У відповідь отримали "ми не можемо як департамент провести аудит нашого КП", що є неправдою. На питання коли будуть конкурси на автобусні маршрути так само конкретної відповіді не було. Хто керуватиме придбані до кінця року 44 тролейбусами в департаменті відповіді теж немає. Тобто тролейбуси приїдуть, а водіїв для них немає", - написав активіст.

Нагадаємо, Ігор Маковцев заявив, що підвищення вартості проїзду в маршрутках Дніпра розглядатиметься індивідуально по кожному маршруту. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...