App Store Google Play

В оточені успішних ОТГ: як агітували Криворіжжя за децентралізацію

23.05.2019 18:30
В оточені успішних ОТГ: як агітували Криворіжжя за децентралізацію

18 травня в Україні відзначали День Європи. Сьогодні наша держава впевнено рухається до Європейського Союзу. Саме тому однієї з головних задач на шляху до ЄС є успішне проведення децентралізації в регіонах.

Наразі Дніпропетровщина є лідером за динамікою утворення об'єднаних територіальних громад, але це не виключає того, що деякі населені пункти остерігаються цього процесу. Як приклад, можна розглянути Криворізький район, де тамтешні мешканці досі не наважилися утворити бодай одну ОТГ. Аби переконати їх у необхідності та перевагах децентралізації, на Криворіжжя "висадився" потужний десант з представників Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування, Всеукраїнської інформаційної кампанії “Я – Громада!" та органів місцевого самоврядування. У селищі Лозуватка Криворізького району було облаштовано ціле "містечко децентралізації ", яке символізувало типову ОТГ після об'єднання. У цьому містечку громадяни мали змогу відвідати амбулаторію, оновлену школу, стадіон тощо. Тобто, на практиці мешканцям Лозуватки та навколишніх населених пунктів демонсирували переваги утворення ОТГ. У кожному з об'єктів "містечка децентралізації" гості заходу мали змогу дізнатися експертну думку фахівців "Я - Громади", наочно ознайомитися з уже реалізованими проектами у сусідніх ОТГ, поспілкуватися з активістами тощо.

Як зазначив радник з питань просування реформи децентралізації Програми "U-LEAD з Європою" Євген Духович, таким чином проводиться безпосередня робота із населенням та дкмонструються здобутки успішних громад, які вже давно могли б бути впроваджені у Криворізькому районі.

"Ця кампанія розрахована на те, щоб місцеві мешканці зрозуміли важливість децентралізації та натиснули" знизу", щоб об'єднані все ж були створені. При цьому, особливість Криворізького району полягає в тому, що він з усіх боків оточений успішними, ОТГ, але сам з останніх сил опирається об’єднанню. Цей район нічим не гірший і не кращий, в ньому так само можуть бути досить успішні громади. Тут є небажання певної частини сільських голів втрачати свої посади, свій вплив і передавати його на вищий рівень", - розповів Євген Духович.

При цьому слід відзначити, що керівництво району, на відміну від селищних голів, навпаки виступає за якнайшвидше проведення децентралізації та утворення ОТГ. Зокрема, про це під час свого виступу в Лозуватці зауважив голова районної державної адміністрації Сергій Нагайченко. Він підкреслив, що Дніпропетровська область не має зупинятися на досягнутих результатах децентралізації і продовжувати рухатися у цьому напрямку. Саме тому Криворізький район може надати цьому процесу новий потужний імпульс.

Аби представити успішні ОТГ, у Лозуватку також завітали представники молодіжних рухів та організацій з інших громад Дніпропетровщини. На чолі із головою Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування Оленою Тертишною, молоді люди розповіли мешканцям Криворіжжя про те, які можливості для молоді дарують ОТГ. Окрему увагу приділили успішним історіям діяльності молодіжних центрів в громадах. Як приклад, було продемонстровано молодіжний центр у сусідній Софіївській ОТГ, де у приміщенні сільради за кошти міжнародних грантів було облаштовано сучасний громадський простір. Наразі молодіжний центр об'єднує молодь з Софіївки та сусідніх селищ, які щодня проводять різноманітні заходи та акції. Творчі вечори, екологічні акції, навчальні курси - це все стало можливим для молоді Софіївської ОТГ саме після децентралізації.

"Молодь це майбутнє. Саме молоді люди Криворізького району мають спонукати місцеву владу до утворення об'єднаних територіальних громад. Це значно розширить їхні можливості для самореалізації та подарує можливість брати активну участь у житті громади. Саме тому в першу чергу ми звертаємося до небайдужої молоді ", - зазначила під час свого виступу у Лозуватці Олена Тертишна.

Варто зазначити, що одною проблемою утворення нових ОТГ у Криворізькому районі є певний скептицизм зі сторони місцевого населення. Втім, як показав візит "децентралізаційного десанту" це питання вирішується під час безпосереднього контакту з громадянами та презентації вже реалізованих проектів.

Слід додати, що Лозуватка ще три роки тому запропонувала об'єднання декільком сусіднім селам. Втім, вищезазначені складнощі гальмували  тут децентралізацію. Незабаром населені пункти знову спробують добровільно об'єднатися в єдину ОТГ. Очевидно, що спільний проект ЦРМС, "U-LEAD" та "Я-Громади" зробив свій внесок у цьому напрямку, тому швидше за все незабаром децентралізація "прорве оборону" Криворізького району і на мапі нашої області з'являться нові успішні ОТГ.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...