App Store Google Play

На покращення стану "приватної річки" дніпровської еліти витратять 75 мільйонів гривень

21 Травня 13:00
На покращення стану "приватної річки" дніпровської еліти витратять 75 мільйонів гривень

Департамент благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради виділяє 75,3 мільйона гривень на відновлення сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річки Шпакової (плесо Шпакове Середнє). Відповідний тендер опубліковано у системі Prozorro, передає Дніпроград.

За трохи більше, ніж 75 мільйонів комунальнинки збираються провести роботи з намиву грунту, розробки грунту по берегам Шпакової, вирубати чагарники та дерева, після чого висадити нові зелені насадження. Зокрема, на березі річки збираються висадити більше чотирьох сотень верб. За планом міськради грунтові роботи та висадження дерев мають покращити екологічний та гідрологічний стан річки. 

Слід відзначити, що річка Шпакова відома як водоймище, що протягом останніх десяти років захоплюється "дніпровською елітою". Зокрема, ще у далекому 2010 році тодішній міністр регіонального розвитку і будівництва уряду Азарова Володимир Яцуба під приводом боротьби з підтопленням отримав у Дніпрі земельну ділянку орієнтовною площею 0,1 га в прибережній захисній смузі Дніпра для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд. Окрім Яцуби на березі річки свій маєток має і відомий регіонал Євген Морозенко.

Вже у 2015 році міськрада вкотре роздала землю десяткам представникам "еліти". Тоді планувалося безкоштовно передати в приватне володіння 64 земельні ділянки загальною площею 6,4 га. Серед фігурантів списку людей, яким заплановано виділити землю – заступник начальника міліції Дніпропетровська Володимир Сидлецький, котрого в ЗМІ звинувачують в співпраці з «тітушками» під час Євромайдану. Також ПІБ в списку, підготовленого для депутатів, співпадають з ПІБ діючого заступника мера Олександра Рудяка та з родичами колишнього мера.

Протягом наступни п'яти років захоплення прибережної смуги продовжувалося. Не дивно, що будівництво котеджів для місцевої еліти призвело до того, що мешканці навколишніх районів почали страждати від постійних підтоплень. Не зважаючи на постійні скарги від дніпрян, земля навколо річки Шпакової продовжує залишатися у розпоряджені "еліти". 

Як бачимо, наразі міська влада готова витрачати десятки мільйонів гривень аби хоча б якось боротися з підтопленнями. Втім, очевидно, що виділення 75 мільйонів на річку Шпакову це лише боротьба із симптомами, а не з джерелом захворювання, адже величезні котеджи продовжують стояти на березі водоймища.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...