App Store Google Play

На покращення стану "приватної річки" дніпровської еліти витратять 75 мільйонів гривень

21.05.2019 13:00
На покращення стану "приватної річки" дніпровської еліти витратять 75 мільйонів гривень

Департамент благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради виділяє 75,3 мільйона гривень на відновлення сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річки Шпакової (плесо Шпакове Середнє). Відповідний тендер опубліковано у системі Prozorro, передає Дніпроград.

За трохи більше, ніж 75 мільйонів комунальнинки збираються провести роботи з намиву грунту, розробки грунту по берегам Шпакової, вирубати чагарники та дерева, після чого висадити нові зелені насадження. Зокрема, на березі річки збираються висадити більше чотирьох сотень верб. За планом міськради грунтові роботи та висадження дерев мають покращити екологічний та гідрологічний стан річки. 

Слід відзначити, що річка Шпакова відома як водоймище, що протягом останніх десяти років захоплюється "дніпровською елітою". Зокрема, ще у далекому 2010 році тодішній міністр регіонального розвитку і будівництва уряду Азарова Володимир Яцуба під приводом боротьби з підтопленням отримав у Дніпрі земельну ділянку орієнтовною площею 0,1 га в прибережній захисній смузі Дніпра для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд. Окрім Яцуби на березі річки свій маєток має і відомий регіонал Євген Морозенко.

Вже у 2015 році міськрада вкотре роздала землю десяткам представникам "еліти". Тоді планувалося безкоштовно передати в приватне володіння 64 земельні ділянки загальною площею 6,4 га. Серед фігурантів списку людей, яким заплановано виділити землю – заступник начальника міліції Дніпропетровська Володимир Сидлецький, котрого в ЗМІ звинувачують в співпраці з «тітушками» під час Євромайдану. Також ПІБ в списку, підготовленого для депутатів, співпадають з ПІБ діючого заступника мера Олександра Рудяка та з родичами колишнього мера.

Протягом наступни п'яти років захоплення прибережної смуги продовжувалося. Не дивно, що будівництво котеджів для місцевої еліти призвело до того, що мешканці навколишніх районів почали страждати від постійних підтоплень. Не зважаючи на постійні скарги від дніпрян, земля навколо річки Шпакової продовжує залишатися у розпоряджені "еліти". 

Як бачимо, наразі міська влада готова витрачати десятки мільйонів гривень аби хоча б якось боротися з підтопленнями. Втім, очевидно, що виділення 75 мільйонів на річку Шпакову це лише боротьба із симптомами, а не з джерелом захворювання, адже величезні котеджи продовжують стояти на березі водоймища.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...