App Store Google Play

Для мешканців Вакулівської громади зводять амбулаторію європейського зразка

21.05.2019 15:00
Для мешканців Вакулівської громади зводять амбулаторію європейського зразка

У центрі селища Вакулове – будівництво. Там зводять «з нуля» сучасну амбулаторію європейського зразка. Нарешті понад 3 тис мешканців об’єднаної територіальної громади матимуть можливість просто на місці зробити електрокардіограму, здати аналізи і майже відразу отримати результати. А ще – проконсультуватися з провідними вузькопрофільними фахівцями із обласного центру за допомогою телемедицини. «Коробка» будівлі майбутнього закладу вже готова. Наразі у розпалі – внутрішнє оздоблення. Про це розповів голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко, передає Дніпроград.

«У різних куточках Дніпропетровщини вже працюють чотири амбулаторії нового зразка. Наразі зводимо ще 14 таких медзакладів.  Все – державним коштом, – зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. – Амбулаторії будуємо за сучасними стандартами. Вони комфортні, теплі, з приємним для ока дизайном. А головне – оснащені обладнанням, яке дозволяє селянам отримувати всі послуги первинної меддопомоги на якісному рівні».

Медзаклад сучасного формату невдовзі матимуть і мешканці Вакулівської громади.

Будівля закладу вже із покрівлею,..

«На моїй пам’яті, скільки тут живу, це перше будівництво «з нуля» у селищі. За зовсім короткий термін – майже готова амбулаторія. Її зводять поруч зі школою та дитсадком. Для мене, як матері двох діточок, це дуже зручно», – розповіла місцева Надія Сердюченко. 

Наразі мешканці 18 населених пунктів Вакулівської громади вимушені їхати за первинною меддопомогою до Софіївки або великого міста. В самому селищі – стара амбулаторія, зведена, як кажуть місцеві, ще за царя Панька.

«В нашій амбулаторії вся апаратура вщент застаріла. Там неможливо ані кардіограму зробити, ані аналізи здати. Доводиться їздити до Кривого Рогу або Дніпра, – поділилася пенсіонерка Ніна Кудлай. – Зараз дивлюся на центр селища і не віриться, що в нас така амбулаторія класна буде, слів не вистачає просто».

В амбулаторії облаштують житло для майбутніх медпрацівників

Будівлю нової амбулаторії зводять за енергозберігаючими технологіями. Фасад термомодернізований, зараз будівельники утеплюють цоколь. Всередині монтують стелю, шпаклюють стіни. Підлогу вже підготували під лінолеум та плитку.  Частину приміщення облаштовують під житло для майбутніх медпрацівників.

«Тут працюватимуть 1-2 сімейні лікарі та дві медсестри. Плануємо залучити до роботи молодих фахівців. Вони легко зможуть опанувати сучасні технології і працювати з новим обладнанням, яке ми вже придбали. Дуже важливо, що зможемо їх відразу забезпечити і житлом», – зазначив голова Вакулівської ОТГ Артур Шевцов.

Загалом на Дніпропетровщині зведуть 18 амбулаторій нового зразка, чотири з них вже запрацювали

Новозбудована амбулаторія надаватиме весь спектр медпослуг, передбачених для первинної ланки.

«Матимемо власну сучасну лабораторію. Можна буде і аналізи будь-які здати, і ЕКГ пройти. Це буде круто, а головне – нарешті наші мешканці матимуть якісні медпослуги просто у себе в селищі», – сказала фельдшер Сніжана Назарчук.

На фініші – благоустрій території навколо закладу. Підрядники завершують укладати тротуарну плитку. На черзі – озеленення.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...