App Store Google Play

У Новомосковську відкрили музей АТО

20 Травня 19:00
У Новомосковську відкрили музей АТО

У суботу, 18 травня, у Новомосковському історико-краєзнавчому музей ім. П. Калнишевського пройшло відкриття постійної експозиції 6-ї зали «Україна понад усе!», присвяченої подіям Революції гідності та війни на сході України. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на "Полезная газета".

Готували виставку декілька місяців, контактуючи безпосередньо з учасниками буремних подій. Основою експозиції стали особисті речі військовослужбовців, трофеї із зони АТО (ООС), документи та нагороди військових.

Активісти, волонтери, громадські діячі, близькі та рідні загиблих Героїв України були першими її відвідувачами.

Ландшафт виставки символічно відтворює лінію вогню в зоні проведення Операції Об’єднаних сил на Сході України. Експресивність вогневої межі підсилено банерами з оригінальними світлинами руйнувань і обстрілів.

Фото загиблих, особисті речі учасників Революції гідності та бійців української армії, бронежилети, гільзи, уламки снарядів з передової, понівечені щити – все це представлено у експозиції виставки.

Прослідкувати хід проведення військових операцій під час АТО дозволяють представлені на виставці топографічні карти та схеми: визволення Слов’янська, героїчна оборона Луганського та Донецького аеропортів, бої на Дебальцівському плацдармі, трагедія під час Іловайського котлу та ін.

 

«Ця виставка - результат спільних дій. Я дякую співробітникам музею за оперативну та злагоджену роботу. Дякую ГО «Родина Героя» і особисто Людмилі Голополосовій за збір матеріалів для експозиції. Дякую ветеранам - учасникам бойових дій, особливо Ігору Леонгарду, Едуарду Ралдугіну, Руслану Сергійчуку, за унікальні і цінні експонати передані до фондів музею. Виставка «Україна понад усе!» - це водночас трагічні і героїчні сторінки, які не так давно вписані у нашу історію, й пишуться зараз..», - зазначив у Фейсбук директор Новомосковського історико-краєзнавчого музею Костянтин Мешко.

 

Організатори впевнені, що дана виставка не залишить байдужими жодного відвідувача і допоможе ще більше пізнати найдраматичнішу та найтрагічнішу сторінку історії нашої незалежності.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нема жодної відомої людини в нашій країні, яку українці не облили б брудом. Навіть дісталось Тарасу Григоровичу і Григорій Савичу.Шевченко – дівчат кохав. Сковорода – вино і сир любив, їзд...
Ярема ГАЛАЙДА

Більше агресії!

Давно кажу: Біда українців - це, нав‘язана їм ззовні, оборонницька психологія. Ми типу такі миролюбні, такі добрі і тихі, що аж за край. І на чуже не зазіхаємо, і всіх ми поважаємо, і до всіх до...
Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...
Не можу спокійно заснути. З голови не йде розмова з таксистом...Йому безперестанно телефонує жіночка, яка волає в слухавку. Він пояснює: "Я с клиентом"... На третій дзвінок відповідь: "Дура, я зарабат...