App Store Google Play

У Новомосковську відкрили музей АТО

20.05.2019 19:00
У Новомосковську відкрили музей АТО

У суботу, 18 травня, у Новомосковському історико-краєзнавчому музей ім. П. Калнишевського пройшло відкриття постійної експозиції 6-ї зали «Україна понад усе!», присвяченої подіям Революції гідності та війни на сході України. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на "Полезная газета".

Готували виставку декілька місяців, контактуючи безпосередньо з учасниками буремних подій. Основою експозиції стали особисті речі військовослужбовців, трофеї із зони АТО (ООС), документи та нагороди військових.

Активісти, волонтери, громадські діячі, близькі та рідні загиблих Героїв України були першими її відвідувачами.

Ландшафт виставки символічно відтворює лінію вогню в зоні проведення Операції Об’єднаних сил на Сході України. Експресивність вогневої межі підсилено банерами з оригінальними світлинами руйнувань і обстрілів.

Фото загиблих, особисті речі учасників Революції гідності та бійців української армії, бронежилети, гільзи, уламки снарядів з передової, понівечені щити – все це представлено у експозиції виставки.

Прослідкувати хід проведення військових операцій під час АТО дозволяють представлені на виставці топографічні карти та схеми: визволення Слов’янська, героїчна оборона Луганського та Донецького аеропортів, бої на Дебальцівському плацдармі, трагедія під час Іловайського котлу та ін.

 

«Ця виставка - результат спільних дій. Я дякую співробітникам музею за оперативну та злагоджену роботу. Дякую ГО «Родина Героя» і особисто Людмилі Голополосовій за збір матеріалів для експозиції. Дякую ветеранам - учасникам бойових дій, особливо Ігору Леонгарду, Едуарду Ралдугіну, Руслану Сергійчуку, за унікальні і цінні експонати передані до фондів музею. Виставка «Україна понад усе!» - це водночас трагічні і героїчні сторінки, які не так давно вписані у нашу історію, й пишуться зараз..», - зазначив у Фейсбук директор Новомосковського історико-краєзнавчого музею Костянтин Мешко.

 

Організатори впевнені, що дана виставка не залишить байдужими жодного відвідувача і допоможе ще більше пізнати найдраматичнішу та найтрагічнішу сторінку історії нашої незалежності.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...