App Store Google Play

У Новомосковську відкрили музей АТО

20 Травня 19:00
У Новомосковську відкрили музей АТО

У суботу, 18 травня, у Новомосковському історико-краєзнавчому музей ім. П. Калнишевського пройшло відкриття постійної експозиції 6-ї зали «Україна понад усе!», присвяченої подіям Революції гідності та війни на сході України. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на "Полезная газета".

Готували виставку декілька місяців, контактуючи безпосередньо з учасниками буремних подій. Основою експозиції стали особисті речі військовослужбовців, трофеї із зони АТО (ООС), документи та нагороди військових.

Активісти, волонтери, громадські діячі, близькі та рідні загиблих Героїв України були першими її відвідувачами.

Ландшафт виставки символічно відтворює лінію вогню в зоні проведення Операції Об’єднаних сил на Сході України. Експресивність вогневої межі підсилено банерами з оригінальними світлинами руйнувань і обстрілів.

Фото загиблих, особисті речі учасників Революції гідності та бійців української армії, бронежилети, гільзи, уламки снарядів з передової, понівечені щити – все це представлено у експозиції виставки.

Прослідкувати хід проведення військових операцій під час АТО дозволяють представлені на виставці топографічні карти та схеми: визволення Слов’янська, героїчна оборона Луганського та Донецького аеропортів, бої на Дебальцівському плацдармі, трагедія під час Іловайського котлу та ін.

 

«Ця виставка - результат спільних дій. Я дякую співробітникам музею за оперативну та злагоджену роботу. Дякую ГО «Родина Героя» і особисто Людмилі Голополосовій за збір матеріалів для експозиції. Дякую ветеранам - учасникам бойових дій, особливо Ігору Леонгарду, Едуарду Ралдугіну, Руслану Сергійчуку, за унікальні і цінні експонати передані до фондів музею. Виставка «Україна понад усе!» - це водночас трагічні і героїчні сторінки, які не так давно вписані у нашу історію, й пишуться зараз..», - зазначив у Фейсбук директор Новомосковського історико-краєзнавчого музею Костянтин Мешко.

 

Організатори впевнені, що дана виставка не залишить байдужими жодного відвідувача і допоможе ще більше пізнати найдраматичнішу та найтрагічнішу сторінку історії нашої незалежності.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...