App Store Google Play

На Січеславщині вшанували пам'ять жертв політичних репресій

20.05.2019 08:00
На Січеславщині вшанували пам'ять жертв політичних репресій

Хвилина мовчання, квіти та спогади. Щороку в третю неділю травня українці вшановують пам’ять жертв політичних репресій. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу ДніпроОДА.

На 9-му кілометрі Запорізького шосе у Дніпрі – людно. Мешканці області зібралися біля меморіалу жертвам політичних репресій та голодомору.  Згадують тих, чиї життя забрала кривава тоталітарна машина.

«Ми зібралися на місці, де в минулому столітті було поховано чимало жертв тоталітарного режиму. Маємо берегти пам’ять про полеглих та вшановувати людей, які пережили репресії», – сказав голова обласного товариства політичних в’язнів та репресованих Іван Дремлюга.

У руках – портрети рідних та квіти. 

«Мій батько відстоював права української мови. За це його і затримали. Кілька років він провів у в’язниці. Навіть після повернення його не залишили у спокої – додому постійно приходили з обшуками», – поділилася донька репресованого Людмила Береславська.

Хвилина мовчання. Жалобна панахида. 

«Я рада, що дожила до того дня, коли українці відкрито говорять про репресованих і вшановують їхню пам’ять. Ми не маємо права забувати про трагічну історію нашої держави», – розповіла ветеран, яка сім років провела у засланні, Марія Зосименко-Бонацька.

У пам’ять про полеглих до меморіалу несуть квіти. Під час Великого терору на Дніпропетровщині репресували понад 29 тисяч людей. Їх в Україні вшановують щороку в третю неділю травня.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...