App Store Google Play

На Січеславщині вшанували пам'ять жертв політичних репресій

20.05.2019 08:00
На Січеславщині вшанували пам'ять жертв політичних репресій

Хвилина мовчання, квіти та спогади. Щороку в третю неділю травня українці вшановують пам’ять жертв політичних репресій. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу ДніпроОДА.

На 9-му кілометрі Запорізького шосе у Дніпрі – людно. Мешканці області зібралися біля меморіалу жертвам політичних репресій та голодомору.  Згадують тих, чиї життя забрала кривава тоталітарна машина.

«Ми зібралися на місці, де в минулому столітті було поховано чимало жертв тоталітарного режиму. Маємо берегти пам’ять про полеглих та вшановувати людей, які пережили репресії», – сказав голова обласного товариства політичних в’язнів та репресованих Іван Дремлюга.

У руках – портрети рідних та квіти. 

«Мій батько відстоював права української мови. За це його і затримали. Кілька років він провів у в’язниці. Навіть після повернення його не залишили у спокої – додому постійно приходили з обшуками», – поділилася донька репресованого Людмила Береславська.

Хвилина мовчання. Жалобна панахида. 

«Я рада, що дожила до того дня, коли українці відкрито говорять про репресованих і вшановують їхню пам’ять. Ми не маємо права забувати про трагічну історію нашої держави», – розповіла ветеран, яка сім років провела у засланні, Марія Зосименко-Бонацька.

У пам’ять про полеглих до меморіалу несуть квіти. Під час Великого терору на Дніпропетровщині репресували понад 29 тисяч людей. Їх в Україні вшановують щороку в третю неділю травня.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...