App Store Google Play

На Січеславщині вшанували пам'ять жертв політичних репресій

20 Травня 08:00
На Січеславщині вшанували пам'ять жертв політичних репресій

Хвилина мовчання, квіти та спогади. Щороку в третю неділю травня українці вшановують пам’ять жертв політичних репресій. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу ДніпроОДА.

На 9-му кілометрі Запорізького шосе у Дніпрі – людно. Мешканці області зібралися біля меморіалу жертвам політичних репресій та голодомору.  Згадують тих, чиї життя забрала кривава тоталітарна машина.

«Ми зібралися на місці, де в минулому столітті було поховано чимало жертв тоталітарного режиму. Маємо берегти пам’ять про полеглих та вшановувати людей, які пережили репресії», – сказав голова обласного товариства політичних в’язнів та репресованих Іван Дремлюга.

У руках – портрети рідних та квіти. 

«Мій батько відстоював права української мови. За це його і затримали. Кілька років він провів у в’язниці. Навіть після повернення його не залишили у спокої – додому постійно приходили з обшуками», – поділилася донька репресованого Людмила Береславська.

Хвилина мовчання. Жалобна панахида. 

«Я рада, що дожила до того дня, коли українці відкрито говорять про репресованих і вшановують їхню пам’ять. Ми не маємо права забувати про трагічну історію нашої держави», – розповіла ветеран, яка сім років провела у засланні, Марія Зосименко-Бонацька.

У пам’ять про полеглих до меморіалу несуть квіти. Під час Великого терору на Дніпропетровщині репресували понад 29 тисяч людей. Їх в Україні вшановують щороку в третю неділю травня.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ярема ГАЛАЙДА

Більше агресії!

Давно кажу: Біда українців - це, нав‘язана їм ззовні, оборонницька психологія. Ми типу такі миролюбні, такі добрі і тихі, що аж за край. І на чуже не зазіхаємо, і всіх ми поважаємо, і до всіх до...
Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...
Не можу спокійно заснути. З голови не йде розмова з таксистом...Йому безперестанно телефонує жіночка, яка волає в слухавку. Він пояснює: "Я с клиентом"... На третій дзвінок відповідь: "Дура, я зарабат...
Ярема ГАЛАЙДА

Легенда про павучка

Її пов‘язують з Робертом І Брюсом, королем Шотландії 1306 - 1329.І вона має два варіанти. Хоча суть в неї одна.Згідно з одним з варіантів, після ніщивної поразки при Дарлі у 1306 році Брюс відст...