App Store Google Play

Держпраці не може влаштовувати перевірки на підприємствах: подбробиці від юристів

20 Травня 16:30
Держпраці не може влаштовувати перевірки на підприємствах: подбробиці від юристів

Апеляційний суд скасував постанову Кабінету Міністрів №295, яка надавала місцевій владі можливість для формування локальних "інспекцій з праці". Відтепер місцеві інспекції з праці та інспекційні відвідування, в тому числі й у Дніпрі, є незаконними. Колишня постанова надавала інспекції необмежені можливості, зокрема, будь-якої години і не зважаючи на вихідні заходити на підприємство та перевіряти їх майже безпідставно. Про це сьогодні, 20 травня, під час прес-конференції в ІА "Інформатор" повідомила адвокат Олена Доненко, передає Дніпроград.

Перш за все, постанову визнали нечинною через те, що Кабмін суттєво порушив прийняття постанови, не узгодивши його з Державною регуляторною службою України - установа відмовляла в погодженні проекту тричі. Порушувала постанова багато положень чинного законодавства і за своєю суттю, зокрема, надавалося повноваження інспекторів праці не тільки держслужбовцям, але й посадовим особам органів місцевого самоврядування, і не прописав процедуру перевірки кваліфікації інспекторів.

Водночас, за словами адвоката Юлії Франскевич, яка займалася безпосередньо цією справою, рішення суду протягом 30 днів з моменту його прийняття може бути не остаточним, адже Камбін має право подати касаційну скаргу.

"Але між тим з 14 травня таким що набрало законної сили - дана постанова визнана нечинною. В результаті - Держпраці вже не може виходити на перевірки", - прокоментувала фахівчиня.

Нагадаємо, створена в лютому 2017 року міською радою Дніпра інспекція мала повноваження проводити перевірки та накладати мільйонні штрафи, які підприємці та організації неодноразово вдало оскаржували у суді.

За даними Громадського контролю, створення місцевої інспекції коштувало платникам податків щонайменше 1,5 млн грн. За 1,5 року роботи на утримання штату з 35 співробітників було витрачено майже 5 млн грн, натомість в бюджет міста від діяльності цього органу не надійшло жодної копійки.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...