App Store Google Play

У Дніпрі відбудеться Перший фестиваль унікальних майстрів

17.05.2019 09:00
У Дніпрі відбудеться Перший фестиваль унікальних майстрів

Завтра, 18 травня, увесь світ відзначає День музеїв. З цієї нагоди дніпровський Музей українського живопису підготував проведення Першого фестиваю унікальних майстрів, повідомляє Дніпроград.

Зокрема, під час фестивалю відбудуться зустрічі з майстрами гончарного мистецтва, тематичні виставки та міні-вистави. Що цікаво, працюватиме музей і вночі, адже цього року традиційно у Дніпрі відбудеться Ніч музеїв.

З програмою роботи МУЖу 18 травня можна ознайомитися нижче.

ДЕНЬ: Музейний сад: 
18 травня 12.00-17.00
Гончари:
Драбкин Павло – багато років займається гончарством, майстер з складання гончарних печей, більше 15 років бере участь в різних заходах.
Сухін Ігор  -  керує гончарною майстернею, навчає дорослих та дітей гончарній справі. Прагне продемонструвати. що гончарство вже давно не ремесло, а мистецтво. Проводить на базі майстерні свята та майстер-класи.
Ковали: Кузня «Талісман» - 2 майстра – організатори національного союзу художників по гарячому металу.

Майстерня популярна у місті. Проводять майстер-класи та фестивалі. 
Музей – 2 поверх 
Експонується виставка творів Кацусіка Хокусай (яп. 葛飾 北斎) (1760 - 1849) – визнаний майстер укійо-е, провідний митець домодерного японського мистецтва.

Манґа («Веселі малюнки Хокусая») – один із ключових проектів автора. Образи китайських та японських міфів, герої даоського, синтоїстського та буддійського пантеонів, дійові особи конфуціанських книг, поети, письменники, воїни та полководці давнини – далеко не повний тематичний спектр сторінок альбомів манґи.
15 книжок Хокусая, побачивши світ у ХІХ столітті, виявилися не лише вишуканим зразком технічної майстерності художника, але й стали яскравим втіленням його мистецької філософії. Відтак, манґа Хокусая правомірно вважається «Енциклопедією японського народу».

Музей японської гравюри (м. Дніпро) презентує глядачам розгорнуту експозицію, сформовану з трьох книжок манґи Хокусая, - це 80 творів автора, виконані у техніці друкованої графіки. 
Довгоочікуваній зустрічі естампів із глядачем передував довгий та складний шлях реставраційної та науково-дослідницької роботи.

Відтепер кращі зразки книжкової графіки Хокусая дають змогу поринути до полівимірного світу японської та китайської культур.

У залах музею на другому поверсі  розміщені роботи  учасників Першого фестивалю народних майстрів Дніпра 

Різьблення по дереву: 
Черезов Олексій Дрейцер Леонід –Ляхов Валерій  

Майстри-автори творів з металу:
Шпак Олександр Іванович (чеканка) – самостійно оволодів мистецтвом чеканки, постійно змінює техніки та теми творів, навчає свого онука, передає ремесло. 

Костоглодов Віталій  - вироби з різних деталей предметів, які вже вийшли з ладу та ужитку, - дає цим речам «друге дихання» в іншому образі.  
Зігура  Олександрович  - вироби з бронзи. багато років пропрацював на ДМЗ. Там і розпочав творити з бронзи твори мистецтва. 

Керамісти: 
Азарова Зоя Олексіївна   - працює в кераміці багато років, змінює техніку, навчає бажаючих. 
Черкас Володимир, Наталія, Софія  - працюють із глиною. 

Лялькарі:
Шаїнський Михайло  - разом із дружиною створює авторські ляльки для міжнародних та всеукраїнських виставок. 
Білова Ольга – створює різні образи з  паперу. 
Ключник Григорій 
Кузіна Ольга Мотанка

Фьюзінг:
Грінченко Леонід Миколайович   - витвори у техниці фьюзінг  - це скляний лист в основі, на якому художник пише  з допомогою високотемпературної печі та шматочків спеціального скла, власний твір. 
Картини з моху -  Цимбал Роман  - автор унікальних витворів 

 Володимир Яценко, - займається плетінням з сухої соснової хвої. Майстрів, що працюють у цій методиці в Україні одиниці, а тих хто активно практикує, та ще й навчає – одиниці.  

 Живопис

П'ятирічна Ніка Стрілецька, - унікальна художниці, яка вже у два роки мала персональні виставки  картин. 

НІЧ/Музей українського живопису (2-3 поверхи) 
- Давня Японія – міфи, бойове мистецтво, мистецтво каліграфії та інші сюрпризи. Початок міні-вистави  -  18-00 ; 19-00; 20-00; 21-00; 22-00 .

- Античний світ – Діоген в бочці, герої міфів, вікторини, дефіле та сюрпризи. Початок міні-вистави  - 18-50; 19-50; 20-50; 21-50; 22-50.

- Франція ХІХ ст. - традиції балів. Початок міні-вистави – 19-20; 20-20; 21-20; 22-20; 23-20.

- 400 років українського театру у виконані ҐЕРЦЬ майстерня Початок дійства – 19-40; 20-40; 21-40; 22-40; 23-40.
- Майстер – класи з гарячої художньої емалі та літографії.  ( 3 поверх) 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...