App Store Google Play

Ми всі єдині у повноті Православної церкви України, - Владика Симеон

17 Травня 14:30
Ми всі єдині у повноті Православної церкви України, - Владика Симеон

Сьогодні, 17 травня, Єпископ Дніпропетровський і Криворізький Симеон провів зустріч з дніпровськими журналістами та пояснив позицію єпархії щодо нещодавніх протиріч між Патріархом Філаретом та Православною церквою України. Про це з місця події повідомляє кореспондент Дніпрограда.

Як підкреслив Владика Симеон, 15 грудня 2018 року в Києві відбувся Об’єднавчий Собор, під час якого в єдину церкву об’єдналися представники трьох православних українських церков – Київського Патріархату, Автокефальної церкви та Московського Патріархату. Відповідно до підписаних на Соборі документів настоятелі УПЦ КП та УАПЦ ліквідували свої церкви задля створення єдиної Православної Церкви України. Отже, будь-які заяви про відновлення Патріархії під проводом Філарета наразі не мають жодного юридичного фундаменту. До того ж, саме Патріарх Філарет підписував документ, в якому зазначав, що не претендує на посади у новоствореній ПЦУ.

«15 грудня ми створили Єдину Церкву, яка наразі зайняла почесне 15 місце у переліку помісних православних церков. Ми йшли до цього більше 20 років. Сьогодні нас визнають у Константинополі та офіційно запрошують на спільні богослужіння. Ми всі єдині у повноті Православної церкви України, і так буде й надалі. Ми не можемо робити крок назад», - зазначив Владика Симеон.

Разом із цим, він додав, що Патріарх Філарет у свій час дійсно зробив великий внесок у розбудову Української Церкви. Саме завдяки його старанням Київський Патріархат став основою, на якій постала ПЦУ.

«Патріарх Філарет завжди буде шануватися українським духовенством та займатиме почесне місце в її історії. Він дійсно є духовним лідером української нації й назавжди залишиться ним», - додав Владика Симеон.

Також предстоятель Дніпровської єпархії відзначив, що постання Київського Патріархату так чи інакше відбудеться. Втім, для цього необхідний час задля розбудови та об’єднання усіх православних в єдину українську церкву. Саме тому наразі ПЦУ відкрита для всіх вірян та священнослужителів, які бажають приєднатися до української церкви.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...