App Store Google Play

Ми всі єдині у повноті Православної церкви України, - Владика Симеон

17 Травня 14:30
Ми всі єдині у повноті Православної церкви України, - Владика Симеон

Сьогодні, 17 травня, Єпископ Дніпропетровський і Криворізький Симеон провів зустріч з дніпровськими журналістами та пояснив позицію єпархії щодо нещодавніх протиріч між Патріархом Філаретом та Православною церквою України. Про це з місця події повідомляє кореспондент Дніпрограда.

Як підкреслив Владика Симеон, 15 грудня 2018 року в Києві відбувся Об’єднавчий Собор, під час якого в єдину церкву об’єдналися представники трьох православних українських церков – Київського Патріархату, Автокефальної церкви та Московського Патріархату. Відповідно до підписаних на Соборі документів настоятелі УПЦ КП та УАПЦ ліквідували свої церкви задля створення єдиної Православної Церкви України. Отже, будь-які заяви про відновлення Патріархії під проводом Філарета наразі не мають жодного юридичного фундаменту. До того ж, саме Патріарх Філарет підписував документ, в якому зазначав, що не претендує на посади у новоствореній ПЦУ.

«15 грудня ми створили Єдину Церкву, яка наразі зайняла почесне 15 місце у переліку помісних православних церков. Ми йшли до цього більше 20 років. Сьогодні нас визнають у Константинополі та офіційно запрошують на спільні богослужіння. Ми всі єдині у повноті Православної церкви України, і так буде й надалі. Ми не можемо робити крок назад», - зазначив Владика Симеон.

Разом із цим, він додав, що Патріарх Філарет у свій час дійсно зробив великий внесок у розбудову Української Церкви. Саме завдяки його старанням Київський Патріархат став основою, на якій постала ПЦУ.

«Патріарх Філарет завжди буде шануватися українським духовенством та займатиме почесне місце в її історії. Він дійсно є духовним лідером української нації й назавжди залишиться ним», - додав Владика Симеон.

Також предстоятель Дніпровської єпархії відзначив, що постання Київського Патріархату так чи інакше відбудеться. Втім, для цього необхідний час задля розбудови та об’єднання усіх православних в єдину українську церкву. Саме тому наразі ПЦУ відкрита для всіх вірян та священнослужителів, які бажають приєднатися до української церкви.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...
Не можу спокійно заснути. З голови не йде розмова з таксистом...Йому безперестанно телефонує жіночка, яка волає в слухавку. Він пояснює: "Я с клиентом"... На третій дзвінок відповідь: "Дура, я зарабат...
Ярема ГАЛАЙДА

Легенда про павучка

Її пов‘язують з Робертом І Брюсом, королем Шотландії 1306 - 1329.І вона має два варіанти. Хоча суть в неї одна.Згідно з одним з варіантів, після ніщивної поразки при Дарлі у 1306 році Брюс відст...
Уже 2 роки спілкуюсь із молодими людьми (університет-постуніверситет). Багато з них готові піти в село вчителем аби уникнути армії. Точніше строкової служби.Абсолютно розумію чому це відбувається. Уяв...