App Store Google Play

Ми всі єдині у повноті Православної церкви України, - Владика Симеон

17.05.2019 14:30
Ми всі єдині у повноті Православної церкви України, - Владика Симеон

Сьогодні, 17 травня, Єпископ Дніпропетровський і Криворізький Симеон провів зустріч з дніпровськими журналістами та пояснив позицію єпархії щодо нещодавніх протиріч між Патріархом Філаретом та Православною церквою України. Про це з місця події повідомляє кореспондент Дніпрограда.

Як підкреслив Владика Симеон, 15 грудня 2018 року в Києві відбувся Об’єднавчий Собор, під час якого в єдину церкву об’єдналися представники трьох православних українських церков – Київського Патріархату, Автокефальної церкви та Московського Патріархату. Відповідно до підписаних на Соборі документів настоятелі УПЦ КП та УАПЦ ліквідували свої церкви задля створення єдиної Православної Церкви України. Отже, будь-які заяви про відновлення Патріархії під проводом Філарета наразі не мають жодного юридичного фундаменту. До того ж, саме Патріарх Філарет підписував документ, в якому зазначав, що не претендує на посади у новоствореній ПЦУ.

«15 грудня ми створили Єдину Церкву, яка наразі зайняла почесне 15 місце у переліку помісних православних церков. Ми йшли до цього більше 20 років. Сьогодні нас визнають у Константинополі та офіційно запрошують на спільні богослужіння. Ми всі єдині у повноті Православної церкви України, і так буде й надалі. Ми не можемо робити крок назад», - зазначив Владика Симеон.

Разом із цим, він додав, що Патріарх Філарет у свій час дійсно зробив великий внесок у розбудову Української Церкви. Саме завдяки його старанням Київський Патріархат став основою, на якій постала ПЦУ.

«Патріарх Філарет завжди буде шануватися українським духовенством та займатиме почесне місце в її історії. Він дійсно є духовним лідером української нації й назавжди залишиться ним», - додав Владика Симеон.

Також предстоятель Дніпровської єпархії відзначив, що постання Київського Патріархату так чи інакше відбудеться. Втім, для цього необхідний час задля розбудови та об’єднання усіх православних в єдину українську церкву. Саме тому наразі ПЦУ відкрита для всіх вірян та священнослужителів, які бажають приєднатися до української церкви.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...