App Store Google Play

Після 4 років боротьби правозахисників військовий офіцер Ткачук вертається до лав ЗСУ

15.05.2019 18:30
Після 4 років боротьби правозахисників військовий офіцер Ткачук вертається до лав ЗСУ

Звинувачений у нібито дезертирстві командир протитанкової батареї 25-го ОМБ Євген Ткачук після чотирьох років боротьби за справедливість вертається до лав Збройних сил України. Військовому довірили командування підрозділом Королевської 24-ої ОМБр ім. Данила Галицького. Про це повідомляє Дніпроград зі слів адвоката Української Гельсінської спілки з прав людини і Харківської правозахисної групи Олександра Кадієвського.

Справа Євгена Ткачука тягнулася з лютого 2015 року. Під час боїв під Дебальцевим він прийняв рішення вивести свій підрозділ, тим самим - врятував більше півсотні людей особового складу і військову техніку. За словами його побратимів, комбат і штаб АТО тривалий час не надавали чітких вказівок, як саме діяти в умовах ймовірного оточення, а той наказ, за невиконання якого його звинувачують, він виконав повністю - займав позиції так, як це було вказано. 

По завершенню операції військова прокуратура звинуватила бійця у трьох статтях Кримінального Кодексу. Судовий розгляд справи тривав чотири роки, під час яких професійний військовий Євген Ткачук не міг працювати за спеціальністю.

"Лише у зв'язку з сімейними обставинами він погодився частково визнати свою провину. Як захисник, я не погоджувався з думкою клієнта, але суд тривав би ще роки", - додав адвокат Олександр Кадієвський. Печерський районний суд Києва засудив 48-річного Євгенія Ткачука до шести років позбавлення волі. Проте відбувати покарання йому не довелося, адже військовий потрапив під амністію як учасник бойових дій. 

За збереження честі командира боролися також і дніпровські правозахисники та народні депутати.

"Хочу подякувати Віталію Погосяну, Олександру Кадієвському, Дмитрові Реві, Оксані Томчук, Андрію Денисенку, Марині Давидовій і всій правозахисній групі "СІЧ" за допомогу і захист в боротьбі за відстоювання мого чесного імені", - зазначив Євген Ткачук.

Наразі військовий вертається в зону ООС командувати новим підрозділом.

"Війна не закінчилась. Щодня гинуть наші побратими. Тому вважаю своїм обов'язком бути там, де можу принести більше користі, тобто в окопах. Запрошую всіх, кому дозволяє здоров'я і у кого є бажання, приєднатися до мене. Обіцяю, як і раніше, не віддавати дурних наказів і обіцяю, що нудьгувати не доведеться", - додав Євген Ткачук.

Раніше повідомлялося, що дніпровські правозахисники відстоюватимуть у суді права родини загиблого воїна.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...