App Store Google Play

Після 4 років боротьби правозахисників військовий офіцер Ткачук вертається до лав ЗСУ

15 Травня 18:30
Після 4 років боротьби правозахисників військовий офіцер Ткачук вертається до лав ЗСУ

Звинувачений у нібито дезертирстві командир протитанкової батареї 25-го ОМБ Євген Ткачук після чотирьох років боротьби за справедливість вертається до лав Збройних сил України. Військовому довірили командування підрозділом Королевської 24-ої ОМБр ім. Данила Галицького. Про це повідомляє Дніпроград зі слів адвоката Української Гельсінської спілки з прав людини і Харківської правозахисної групи Олександра Кадієвського.

Справа Євгена Ткачука тягнулася з лютого 2015 року. Під час боїв під Дебальцевим він прийняв рішення вивести свій підрозділ, тим самим - врятував більше півсотні людей особового складу і військову техніку. За словами його побратимів, комбат і штаб АТО тривалий час не надавали чітких вказівок, як саме діяти в умовах ймовірного оточення, а той наказ, за невиконання якого його звинувачують, він виконав повністю - займав позиції так, як це було вказано. 

По завершенню операції військова прокуратура звинуватила бійця у трьох статтях Кримінального Кодексу. Судовий розгляд справи тривав чотири роки, під час яких професійний військовий Євген Ткачук не міг працювати за спеціальністю.

"Лише у зв'язку з сімейними обставинами він погодився частково визнати свою провину. Як захисник, я не погоджувався з думкою клієнта, але суд тривав би ще роки", - додав адвокат Олександр Кадієвський. Печерський районний суд Києва засудив 48-річного Євгенія Ткачука до шести років позбавлення волі. Проте відбувати покарання йому не довелося, адже військовий потрапив під амністію як учасник бойових дій. 

За збереження честі командира боролися також і дніпровські правозахисники та народні депутати.

"Хочу подякувати Віталію Погосяну, Олександру Кадієвському, Дмитрові Реві, Оксані Томчук, Андрію Денисенку, Марині Давидовій і всій правозахисній групі "СІЧ" за допомогу і захист в боротьбі за відстоювання мого чесного імені", - зазначив Євген Ткачук.

Наразі військовий вертається в зону ООС командувати новим підрозділом.

"Війна не закінчилась. Щодня гинуть наші побратими. Тому вважаю своїм обов'язком бути там, де можу принести більше користі, тобто в окопах. Запрошую всіх, кому дозволяє здоров'я і у кого є бажання, приєднатися до мене. Обіцяю, як і раніше, не віддавати дурних наказів і обіцяю, що нудьгувати не доведеться", - додав Євген Ткачук.

Раніше повідомлялося, що дніпровські правозахисники відстоюватимуть у суді права родини загиблого воїна.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Історія про те, як я вкрав

Коли мене серйозно питають чи крав я хоч щось у своєму житті, я не поспішаю відповідати, бо точно знаю, що крав у дитинстві. Зараз важко згадати що, але один випадок я пам'ятаю...Це було 19 років тому...
Важко осягнути наскільки ми втратили зв'язок зі своїм минулим. Не кажучи вже про те, скільки нам необхідно часу на відновлення своєї ж ідентичності та культури. Гортаючи сторінки "Моїх споминів п...
Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...