App Store Google Play

Депутат-сепаратист хоче аби в Дніпрі знову з'явився проспект героїв міста Сталіна

15.05.2019 08:30
Депутат-сепаратист хоче аби в Дніпрі знову з'явився проспект героїв міста Сталіна

Депутат Шевченківської районної у місті ради та прихильник ідей "руського миру" опоблоківець Антон Русанов збирається повернути в Дніпро проспект Героїв Сталінграду, який наразі носить ім'я Гетьмана Богдана Хмельницького. Відповідне звернення до міськради депутат зареєстрував у Єдиній системі місцевих петицій, повідомляє Дніпроград.

Слід зауважити, що Русанов не тільки хоче повернути на мапу Дніпра топонім з прізвищем ката українського народу Сталіна, а і називає місто "Дніпропетровськом" і використовує суто радянський наратив "Велика вітчизняна війна".

"Ми, жителі Дніпропетровська, шануємо пам'ять про подвиги наших предків. Одним з таких великих подвигів є перемога в Сталінградській битві. Це ключова битва не тільки Великої Вітчизняної Війни, а й усього періоду Другої Світової Війни. Вона тривала 200 днів і забрала понад мільйон життів громадян Радянського Союзу. Мужність і професіоналізм радянських військовослужбовців у Сталінградській битві, гідно оцінили в усьому світі. Вулиці на честь героїв Сталінградської битви є в Брюсселі, Парижі, Ніцці, Мілані та інших містах Європи", - аргументує свою позицію опоблоківець.

Відповідно, Антон Русанов вимагає у міської влади повернути проспекту Богдана Хмельницького назву "Героїв Сталінграду". Окрім цього, він хоче аби міські чиновники встановили імена померлих дніпрян, які брали участь у битві під Сталінградом та створили на їхню честь обеліск в одному з парків Дніпра.

У свій час проспект Героїв Сталінграду був перейменований згідно із декомуніацією, отже вимога опоблоківця є прямим порушенням чинного законодавства України.

Свою думку щодо ініціативи Русанова на своїй сторінці у Facebook висловив журналіст Олександр Курбатов. Зокрема, він звернув увагу на те, що районний депутат розповсюджує інформацію з ворожих ресурсів, чим підтримує пропаганду окупантів і сприяє росіянам.

"Ми можемо не довіряти інформації, що він пройшов підготовку у таборі бойовиків в Ростові-на-Дону. Тому давайте перевіримо, що він писав на своїй сторінці у мережі Вконтакті. А писав він багато. Я про всяк випадок зробив кілька скрінів. Там суцільні репости російських і сепаратиських ресурсів, тієї самої брудної і хворої антиукраїнської пропаганди, на кшталт розіп’ятих хлопчиків і знищених снігурів", - зауважив Курбатов.

Вочевидь, Антон Русанов на хвилі політичного хаосу в державі збирається відновити позиції "руського миру" й повернути комуністичні назви в Дніпро. Подібну ситуацію можна спостерігати і в інших містах України, де поступово починається процес "антидекомунізації".

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...