App Store Google Play

Чи зможуть дніпряни менше платити за вивіз сміття, - думка експерта

15 Травня 16:30
Чи зможуть дніпряни менше платити за вивіз сміття, - думка експерта

В Україні з першого травня вступили в силу нові правила надання послуг з поводження з побутовими відходами, у зв’язку з чим можуть змінитися і тарифи на вивіз сміття. Про нюанси затвердженої постанови Кабміну №318 від 27 березня 2019 року розповів економічний експерт Михайло Крапивко під час прес-конференції ІА «Міст-Дніпро», передає Дніпроград.

За його словами, нарешті чітко вказано, що інвестиційна складова - це частина не тарифу, а прибутку. Окрім цього, якщо людина збирає побутові відходи розсортованими, зокрема ті, які можуть бути корисними (кольорові і чорні метали, пластик, картон, скло), то обсяги цих відходів не включаються в обсяги оплачуваної послуги.

«На даний момент чітко виписано, що будь-яка інвестиційна складова - це частка прибутку, що не розподіляється власнику, а використовується на інвестиції, і після дійсно буде відшкодовуватися через амортизацію, але лише один раз включатися в тариф. Тариф може передбачити більшу норму прибутку, але не більше того, а отже, питання виконання інвестиційних програм, абсолютно не впливатимуть на тариф», - зазначив експерт.

За новими правилами, на вивезення кожного виду побутових відходів діятимуть окремі тарифи. Встановлювати їх повинні органи місцевої влади. Окремі тарифи затверджуються на вивезення твердих побутових відходів, великогабаритних, ремонтних, рідких та небезпечних.

Окрім цього, якщо людина збирає побутові відходи розсортованими, зокрема ті, які можуть бути корисними (кольорові і чорні метали, пластик, картон, скло), то обсяги цих відходів не включаються в обсяги оплачуваної послуги.

 «Для початку постачальник послуги повинен поставити баки для роздільного збору відходів, люди повинні навчитися самостійно сортувати сміття і тоді ми матиме можливість істотно зменшити оплату за вивезення відходів, не змішувати сміття на полігоні, де він буде гнити тисячі років, а також корисні відходи повернути в промисловий оборот для того, щоб заощадити свої ресурси », - зазначив Михайло Крапивко.

Нагадаємо, що міськрада вважає, що тарифи на вивезення сміття у Дніпрі не "захмарні", а "справедливі".

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Історія про те, як я вкрав

Коли мене серйозно питають чи крав я хоч щось у своєму житті, я не поспішаю відповідати, бо точно знаю, що крав у дитинстві. Зараз важко згадати що, але один випадок я пам'ятаю...Це було 19 років тому...
Важко осягнути наскільки ми втратили зв'язок зі своїм минулим. Не кажучи вже про те, скільки нам необхідно часу на відновлення своєї ж ідентичності та культури. Гортаючи сторінки "Моїх споминів п...
Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...