App Store Google Play

Чи зможуть дніпряни менше платити за вивіз сміття, - думка експерта

15.05.2019 16:30
Чи зможуть дніпряни менше платити за вивіз сміття, - думка експерта

В Україні з першого травня вступили в силу нові правила надання послуг з поводження з побутовими відходами, у зв’язку з чим можуть змінитися і тарифи на вивіз сміття. Про нюанси затвердженої постанови Кабміну №318 від 27 березня 2019 року розповів економічний експерт Михайло Крапивко під час прес-конференції ІА «Міст-Дніпро», передає Дніпроград.

За його словами, нарешті чітко вказано, що інвестиційна складова - це частина не тарифу, а прибутку. Окрім цього, якщо людина збирає побутові відходи розсортованими, зокрема ті, які можуть бути корисними (кольорові і чорні метали, пластик, картон, скло), то обсяги цих відходів не включаються в обсяги оплачуваної послуги.

«На даний момент чітко виписано, що будь-яка інвестиційна складова - це частка прибутку, що не розподіляється власнику, а використовується на інвестиції, і після дійсно буде відшкодовуватися через амортизацію, але лише один раз включатися в тариф. Тариф може передбачити більшу норму прибутку, але не більше того, а отже, питання виконання інвестиційних програм, абсолютно не впливатимуть на тариф», - зазначив експерт.

За новими правилами, на вивезення кожного виду побутових відходів діятимуть окремі тарифи. Встановлювати їх повинні органи місцевої влади. Окремі тарифи затверджуються на вивезення твердих побутових відходів, великогабаритних, ремонтних, рідких та небезпечних.

Окрім цього, якщо людина збирає побутові відходи розсортованими, зокрема ті, які можуть бути корисними (кольорові і чорні метали, пластик, картон, скло), то обсяги цих відходів не включаються в обсяги оплачуваної послуги.

 «Для початку постачальник послуги повинен поставити баки для роздільного збору відходів, люди повинні навчитися самостійно сортувати сміття і тоді ми матиме можливість істотно зменшити оплату за вивезення відходів, не змішувати сміття на полігоні, де він буде гнити тисячі років, а також корисні відходи повернути в промисловий оборот для того, щоб заощадити свої ресурси », - зазначив Михайло Крапивко.

Нагадаємо, що міськрада вважає, що тарифи на вивезення сміття у Дніпрі не "захмарні", а "справедливі".

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...