App Store Google Play

Туризм на Січеславщині: які історичні місця варто відвідати

14.05.2019 10:30
Туризм на Січеславщині: які історичні місця варто відвідати

Січеславщина багата на історичні, але досить забуті та занедбані місця. Про це, а також про те, куди можна вирушити влітку на екскурсію, під час прес-конференції у медіахолдингу "Відкритий" розповів історик, організатор подорожей, член ради ГО «Просвіта» Віктор Єкшов, передає Дніпроград.

Як зазначив історик, наша область є степовою. Тому перш за все треба звернути увагу на Дніпрові пороги. І хоч вони на сьогодні затоплені, все одно нікуди не зникли. Вздовж Дніпрових порогів є безліч селищ, які є стародавніми, більшість із яких охоплює запорозькі часи.

«Першим спадає на думку знаменитий Микільський кромлех, від якого насправді залишилися два камінця. Це таке стародавнє святилище, якому, як припускають, до п’яти тисяч років. У тому ж селищі знаходиться плита, присвячена князю Святославу, яку встановили ще за життя Дмитра Яворницького, на початку двадцятого століття. Вважається, що князь Святослав Хоробрий загинув на Дніпрових порогах, коли повертався додому з Візантії, а на нього напали печеніги», — додав Віктор Єкшов.

Також Віктор Єкшов додав, що не менш цікавим є селище Василівка-на-Дніпрі. Наприклад через те, що там зберігаються артефакти іспанських часів. Там стояв склеп Катерини Ларош, чоловік якої зробив поховальне місце, звідки можна було милуватися красою цього місця.

«Жінка листувалася з Петром Чайковським, з її листів дізналися про те, що Чайковський також хотів приїхати сюди, але так і не встиг. На жаль, цей склеп був зруйнований, до наших часів там лишилися тільки рештки. Але недалеко від склепу знаходиться Панська гірка — курган, який, я так розумію, не досліджували», — додав історик.

Також він зазначив, періодично вивозять екскурсії з Дніпра до Солоного. Там розташована цікава будівля з красивою архітектурою — колишній будинок економії Бергманів, які займалися підприємницькою діяльністю. А якщо рухатися трохи вище мапою, то можна потрапити до селища Аполлонівка, де знаходиться палеовулкан, яких є лише декілька на всьому Євразійському континенті.

Нагадаємо, що дніпрянам розповіли, куди вирушити на травневі свята Січеславщиною.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Зеленський зробив спробу зупинити дефолт, але став заручником п’ятої колони Коломойського і непотребу власної фракції, який понабирали за оголошенням і для якого $60 тис. за саботаж значать біль...
Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...