App Store Google Play

Туризм на Січеславщині: які історичні місця варто відвідати

14 Травня 10:30
Туризм на Січеславщині: які історичні місця варто відвідати

Січеславщина багата на історичні, але досить забуті та занедбані місця. Про це, а також про те, куди можна вирушити влітку на екскурсію, під час прес-конференції у медіахолдингу "Відкритий" розповів історик, організатор подорожей, член ради ГО «Просвіта» Віктор Єкшов, передає Дніпроград.

Як зазначив історик, наша область є степовою. Тому перш за все треба звернути увагу на Дніпрові пороги. І хоч вони на сьогодні затоплені, все одно нікуди не зникли. Вздовж Дніпрових порогів є безліч селищ, які є стародавніми, більшість із яких охоплює запорозькі часи.

«Першим спадає на думку знаменитий Микільський кромлех, від якого насправді залишилися два камінця. Це таке стародавнє святилище, якому, як припускають, до п’яти тисяч років. У тому ж селищі знаходиться плита, присвячена князю Святославу, яку встановили ще за життя Дмитра Яворницького, на початку двадцятого століття. Вважається, що князь Святослав Хоробрий загинув на Дніпрових порогах, коли повертався додому з Візантії, а на нього напали печеніги», — додав Віктор Єкшов.

Також Віктор Єкшов додав, що не менш цікавим є селище Василівка-на-Дніпрі. Наприклад через те, що там зберігаються артефакти іспанських часів. Там стояв склеп Катерини Ларош, чоловік якої зробив поховальне місце, звідки можна було милуватися красою цього місця.

«Жінка листувалася з Петром Чайковським, з її листів дізналися про те, що Чайковський також хотів приїхати сюди, але так і не встиг. На жаль, цей склеп був зруйнований, до наших часів там лишилися тільки рештки. Але недалеко від склепу знаходиться Панська гірка — курган, який, я так розумію, не досліджували», — додав історик.

Також він зазначив, періодично вивозять екскурсії з Дніпра до Солоного. Там розташована цікава будівля з красивою архітектурою — колишній будинок економії Бергманів, які займалися підприємницькою діяльністю. А якщо рухатися трохи вище мапою, то можна потрапити до селища Аполлонівка, де знаходиться палеовулкан, яких є лише декілька на всьому Євразійському континенті.

Нагадаємо, що дніпрянам розповіли, куди вирушити на травневі свята Січеславщиною.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ярема ГАЛАЙДА

Більше агресії!

Давно кажу: Біда українців - це, нав‘язана їм ззовні, оборонницька психологія. Ми типу такі миролюбні, такі добрі і тихі, що аж за край. І на чуже не зазіхаємо, і всіх ми поважаємо, і до всіх до...
Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...
Не можу спокійно заснути. З голови не йде розмова з таксистом...Йому безперестанно телефонує жіночка, яка волає в слухавку. Він пояснює: "Я с клиентом"... На третій дзвінок відповідь: "Дура, я зарабат...
Ярема ГАЛАЙДА

Легенда про павучка

Її пов‘язують з Робертом І Брюсом, королем Шотландії 1306 - 1329.І вона має два варіанти. Хоча суть в неї одна.Згідно з одним з варіантів, після ніщивної поразки при Дарлі у 1306 році Брюс відст...