App Store Google Play

Туризм на Січеславщині: які історичні місця варто відвідати

14.05.2019 10:30
Туризм на Січеславщині: які історичні місця варто відвідати

Січеславщина багата на історичні, але досить забуті та занедбані місця. Про це, а також про те, куди можна вирушити влітку на екскурсію, під час прес-конференції у медіахолдингу "Відкритий" розповів історик, організатор подорожей, член ради ГО «Просвіта» Віктор Єкшов, передає Дніпроград.

Як зазначив історик, наша область є степовою. Тому перш за все треба звернути увагу на Дніпрові пороги. І хоч вони на сьогодні затоплені, все одно нікуди не зникли. Вздовж Дніпрових порогів є безліч селищ, які є стародавніми, більшість із яких охоплює запорозькі часи.

«Першим спадає на думку знаменитий Микільський кромлех, від якого насправді залишилися два камінця. Це таке стародавнє святилище, якому, як припускають, до п’яти тисяч років. У тому ж селищі знаходиться плита, присвячена князю Святославу, яку встановили ще за життя Дмитра Яворницького, на початку двадцятого століття. Вважається, що князь Святослав Хоробрий загинув на Дніпрових порогах, коли повертався додому з Візантії, а на нього напали печеніги», — додав Віктор Єкшов.

Також Віктор Єкшов додав, що не менш цікавим є селище Василівка-на-Дніпрі. Наприклад через те, що там зберігаються артефакти іспанських часів. Там стояв склеп Катерини Ларош, чоловік якої зробив поховальне місце, звідки можна було милуватися красою цього місця.

«Жінка листувалася з Петром Чайковським, з її листів дізналися про те, що Чайковський також хотів приїхати сюди, але так і не встиг. На жаль, цей склеп був зруйнований, до наших часів там лишилися тільки рештки. Але недалеко від склепу знаходиться Панська гірка — курган, який, я так розумію, не досліджували», — додав історик.

Також він зазначив, періодично вивозять екскурсії з Дніпра до Солоного. Там розташована цікава будівля з красивою архітектурою — колишній будинок економії Бергманів, які займалися підприємницькою діяльністю. А якщо рухатися трохи вище мапою, то можна потрапити до селища Аполлонівка, де знаходиться палеовулкан, яких є лише декілька на всьому Євразійському континенті.

Нагадаємо, що дніпрянам розповіли, куди вирушити на травневі свята Січеславщиною.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...