App Store Google Play

Останній дзвінок. Прочитайте це своїм дітям

14 Травня 10:00
Останній дзвінок. Прочитайте це своїм дітям

25 травня в школах – останній дзвінок. Після чого з середини літа у ВНЗ почнеться хвиля вступних іспитів, і мільйони випускників середніх шкіл визначаться, в який виш вступати. І навіть незважаючи на те, що більшість потенційних студентів не працюватимуть за обраною спеціальністю жодного дня, багато прямо зараз розмірковують, куди піти вчитися і яку професію освоїти. Для них мій текст. Якщо ви батько випускника школи, і мислите сучасно, а головне об'єктивно – дайте йому прочитати те, що написано нижче. Повірте – гірше не буде.

Кун, ти попав. Конкретно. Подякуй за це не татові з мамою, а четвертій промисловій революції, яка підкралася непомітно. Ця революція передбачає масштабне впровадження автоматизованих і роботизованих комплексів, що вивільняє величезну кількість людей, зайнятих у всіх сферах праці. Роботи перемагають і зовсім скоро замінять людей у половині всіх професій. Тому рейтинги ВНЗ, популярні спеціальності, що були колись стабільним «крайнім випадком» – все це стало неактуально ще вчора. Світ змінюється швидше, ніж ти читаєш цей текст. І зовсім скоро багато з людей, що тебе оточують, стануть взагалі не потрібні цифровій економіці майбутнього.

Світ змінюється швидше, ніж ти читаєш цей текст

Активна інформатизація і роботизація перевернуть ринок праці вже через 10-15 років. Очевидні зміни стануть реальністю через 5 років – якраз тоді, коли ти закінчиш вуз і почнеш думати про те, куди піти працювати. Не слухай тих, хто буде переконувати тебе в тому, що паритися не потрібно, оскільки Україні це все не загрожує. В топку мракобісів. Добре освічені а, отже, затребувані фахівці, що постійно підвищують свій рівень, будуть ставати багатшими в будь-якій країні, зокрема й у нас. Вони будуть їздити на крутих тачках, в той час як ти будеш їздити на татовій мазді. І навіть, якщо у твого тата Рендж ровер, ти все одно будеш їздити на мазді. Тому що в кращому випадку, на що ти зможеш розраховувати, якщо не будеш затребуваний – це накопичення твого тата і державну допомогу. Перше швидко закінчиться, а останнє, як тобі відомо, ніколи не буде високим. Тим більше, безумовний базовий дохід, що пестить слух мільйонів потенційною халявою – більше підходить компактним європейським країнам, ніж такій країні, як наша. І навіть якщо у тебе в планах звідси звалити – ти тим більше зустрінешся і познайомишся з проблемою затребуваності – там, куди ти поїдеш.

Світ навколо тебе буде схильний до глобального безробіття і зіткнеться з проблемою величезної кількості непотрібних людей. Мати роботу в майбутньому стане привілеєм, а право на працю – одним з ексклюзивних прав. Тож єдиний варіант це право завоювати, – вміти робити те, що не зможуть робити роботи, залишаючись конкурентоспроможними і перевинаходячи себе кожен день. І тоді у тебе є шанс не зламати собі життя, особливо в той момент, коли тобі стукне 40 (і таке теж коли-небудь станеться). Про мазду і Рендж ровер я пожартував, швидше за все, через 10 років тебе, як і інших, буде возити автопілот.

В Оксфордському університеті вважають, що в найближчі 20 років зникне майже половина існуючих сьогодні професій. Водії, нотаріуси, турагенти, копірайтери, кошторисники, аналітики, муніципальні чиновники, ріелтори, логісти, касири, робітники-верстатники, будівельники, диспетчери, банківські службовці, бухгалтери, аудитори, податківці, телемаркетологи, працівники фастфуду та фондові трейдери, а головне – гаряче улюблені в народі енікейники – всі виявляться не при ділі. Такий ось нерф. При цьому конкурувати за час, що залишився, тобі доведеться не тільки з людьми, але й з роботами, яким ти будеш змушений відповідати мізками, швидкістю, обов'язковістю і відповідальністю. Дві навички будуть тебе від них відрізняти, це пристрасть і гнучкість. З ними тобі доведеться жити в найближчому майбутньому. І це зовсім не те, що ти подумав.

Згідно зі звітом «Майбутні професії» Всесвітнього економічного Форуму в Давосі, найбільш затребуваними у тебе навичками будуть:

1) вміння знаходити рішення в складних ситуаціях 
2) критичне мислення 
3) креативність 
4) успішне управління людьми 
5) вміння працювати в команді 
6) емоційний інтелект (це епік) 
7) навички оцінки та прийняття рішення 
8) орієнтованість на послуги 
9) уміння вести переговори 
10) когнітивна еластичність (ємність твоєї пам'яті і здатність керувати нею як флешкою)

Розвивай їх, не тупи. Що стосується напрямів, то майбутнє однозначно за безпілотними авто, 3D-друком, доповненою реальністю, нейроінтерфейсом, робототехнікою, генною інженерією, джерелами відновлюваної енергії, системами управління кліматом і польотами в космос. Не можна на 100% спрогнозувати, якими будуть найбільш затребувані професії, але в своєму виборі орієнтуйся на біофармакологію, проектувальників роботів, операторів безпілотників, кліматологів, фермерів-агропоніків, IT-медиків, IT-генетиків, молекулярних дієтологів, тайм-брокерів (організація і продаж часу фрілансерів), міських кібераналітиків (відстеження порядку збирання big-data в містах), екологів і архітекторів живих систем (технології замкнутого циклу за участю генетично модифікованих організмів). І звичайно девелоперів, куди без них, тільки зовсім іншого плану, на кшталт конструкторів коду – богів коротше.

Загалом, ти зрозумів. Дій.

Facebook автора

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Важко осягнути наскільки ми втратили зв'язок зі своїм минулим. Не кажучи вже про те, скільки нам необхідно часу на відновлення своєї ж ідентичності та культури. Гортаючи сторінки "Моїх споминів п...
Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...
Марія СОЛОМОНОВА

Георгиевская лента

Георгиевская лента. Когда-то это был символ победы над фашисткой Германией. После 2014 года, когда эта лента стала символом оккупации Россией украинского Крыма и военного захвата востока Украины,...