App Store Google Play

Курси прикладного схематозу від міськради

14.05.2019 14:00
Курси прикладного схематозу від міськради

Міська влада вирішила посилити фінансову допомогу об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків. Нова програма підтримки ОСББ, прийнята, ясна річ, за ініціативи головного бенефіціара усіх гарних ініціатив, обіцяє направити додатково на підтримку таких об’єднань 40 мільйонів гривень цього року та по 80 мільйонів починаючи з наступного. Чому додатково? Бо це вже друга така програма, щоправда попередня, на відміну від нещодавно прийнятої, передбачає обов’язкове співфінансування проектів. В інтернеті, та фейсбуці зокрема, інформації про цю програму вже вдосталь. Вистачає і критиків. Один з них - депутат міськради Дмитро Хозін. Його позиція є ось за цим посиланням: https://bit.ly/2JhWRd6. Не будемо вдаватись у всі деталі нової програми та її відмінності від старого документу. Краще поміркуємо над тим, як працюють такі програми в реальності. Для цього пропонуємо уважно придивитись до реалізації попередніх ініціатив щодо ОСББ, тобто до старої і давно працюючої програми.

Головна проблема обох програм з фінансування ОСББ - департаменти, відповідальні за їх виконання. Це наші “улюблені” підрозділи у складі виконавчої структури міської ради. Департамент з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики, яким де-факто керує заступник міського голови Олександр Сидоренко та департамент житлового господарства під керівництвом Владислава Грицая, з яким пов’язана ледь не рекордна кількість корупційних скандалів у міській раді. Щоб зрозуміти що буде із новою програмою, достатньо подивитись як працює вже існуюча. Отже, маленький але показовий приклад.

Одним з завдань програми сприяння діяльності ОСББ було підвищення кваліфікації та рівня обізнаності засновників та голів ОСББ через проведення семінарів, тренінгів та інших навчальних заходів. У кращих традиціях департаменту з питань місцевого самоврядування, тендер на організацію навчання “випадково” виграв ФОП Єрмоченко, який ще з 2017 року стабільно присутній на тендерах цього департаменту та підконтрольних йому комунальних підприємств і ні до кого більше на закупівлі не ходить. Саму закупівлю можна подивитись тут: https://bit.ly/2Wqj9gq. Згідно тендерної документації та умов договору, навчання представників ОСББ мало б проходити у кілька етапів, із залученням великої кількості фахівців у різних галузях. Зокрема, у документації зазначені навіть вимоги щодо наукового ступеню тренерів та спікерів - кандидат наук, і ніяк не менше.

Слухачі мали бути поділені на 10 груп, для кожної з яких мав бути проведений окремий навчальний семінар. До того ж в фіналі було призначено проведення підсумкового виїзного семінару у еко-готелі в курортній зоні на березі Самари. Якщо вірити даним по трансакціям з казначейського рахунку департаменту, саме так і відбулося. Адже ФОП Єрмоченко отримав всі передбачені умовами договору 558 тисяч гривень. По 50700 гривень за кожен семінар із групами та 50100 за підсумковий захід (всі трансакції тут: https://bit.ly/2ZUmmqQ).

Все б нічого, але за словами представників ОСББ, навчання мало трохи інший організаційний рівень. Відповідно до листа, який ми отримали від ГС “Асоціація взаємодії ОСББ та ЖБК “Наш дім” (лист тут: https://1drv.ms/b/s!Apo6uloFQR4HgRv7BCD4rIbT4z92), багато чого з того, що було заявлено у тендерній документації, залишилось лише в тендерній документації. Починаючи із комп'ютеризації навчання і закінчуючи кількістю проведених заходів, яких за словами членів вказаної громадської спілки було значно менше, адже груп було сформовано вдвічі менше за рахунок збільшення кількості слухачів у кожній з них. Але особисто нас зацікавив інший момент.

Представники ОСББ, які проходили навчання наголошують, що в якості викладачів на цих семінарах виступили співробітники самого департаменту та депутатка міської ради Анжеліка Пилипенко. До участі у цьому дійстві пані Пилипенко претензій суто формально може бути обмаль, натомість до співробітників департаменту на чолі з начальником відділу по роботі з органами самоорганізації населення та об’єднаннями громадян Сергієм Іванченком - питань виникає чимало. З листа Асоціації взаємодії ОСББ та ЖБК бачимо, що серед викладачів, кількість яких явно не відповідає зазначеним у вимогах до організаторів, є щонайменше троє представників управління внутрішньої політики департаменту з питань місцевого самоврядування: Сергій Іванченко, Владислав Макарець та Олена Москаленко-Чичикало. Вимальовується цікава картина. По-перше, абсолютно незрозуміло навіщо департамент замовляє послуги з навчання членів ОСББ, якщо це навчання проводиться із залученням представників самого департаменту.

По-друге, так само не ясно хто врешті отримав гроші за викладання на цих навчальних заходах. Отримувати прибуток з надання таких послуг співробітникам департаменту прямо забороняє законодавство. Та й в деклараціях посадовців за 2018 рік відповідних прибутків не вказано. Щоправда в декларації Сергія Іванченка є придбана в серпні того ж року квартира, в аккурат після проведення семінарів. Співпадіння мабуть, буває.

По-третє, цікаво хто з слухачів потрапив на той загадковий підсумковий семінар, проведений в приватному еко-готелі в курортній зоні неподалік Новомосковську. Розуміємо, що чиновники в нас усі чесніше чесного, отже виходить, що нахімічив підрядник, тобто ФОП Єрмоченко. Але ж при підписанні актів виконаних робіт у департаменту до виконавця питань не виникало. Хоча акти ці виглядають теж доволі дивно. Частина з них не скріплена печаткою, відсутня дата виконання робіт та будь-яка деталізація щодо їх обсягу та суті. Подивитись на акти можна тут: https://1drv.ms/b/s!Apo6uloFQR4HgRwfXSdYy6SfwSxy Так само дивно і те, як такі акти прийняли у казначействі. Чи може туди департамент надав інші акти?

У підсумку маємо наступну картину: департамент сплатив понад півмільйона гривень ФОПу за організацію семінарів, які по факту пройшли за участі самого департаменту та представників депутатського корпусу, акти мають дивний вигляд та не відображають реального обсягу виконаних робіт, а кількість слухачів та семінарів є меншою за оплачену.

Розуміємо, що на тлі решти міських схематозів, як то ремонти мостів, набережних та інших комунально-інфраструктурних дніпровських реалій, цей мутний епізод вартістю у 558 тисяч виглядає, як дитяча забавка. Але при цьому, на наш погляд, ситуація цілком відображає загальну картину втілення у життя усіх, навіть найкорисніших планів міської влади. Схоже, що оновлення програми підтримки ОСББ для вирішення проблем може бути замало. Допоможе радше оновлення самої міськради.

Своїми сумнівами щодо порядності співробітників департаменту під час реалізації окремих пунктів згаданої програми ми традиційно поділимось із управлінням захисту економіки та держаудитслужбою. Сподіваємось на належну правову оцінку цієї дивної ситуації. Особисто нам здається, що вказані обставини мають всі ознаки правопорушень, визначених ч.5 ст.191 (привласнення чи розтрата чужого майна) та ч.1 ст.364 (Зловживання владою або службовим становищем) КК України.

“Центр громадських розслідувань” у своїх публікаціях не висловлює звинувачень у причетності будь-кого до злочинів, не має намір втручатися у особисте життя або дискредитувати осіб, згадування про яких міститься у матеріалах. Метою будь-яких публікацій та розслідувань є привернення уваги до явищ та фактів, що на нашу думку є потенційно небезпечними для сталого розвитку громадянського суспільства в Україні, мають ознаки корупційних ризиків чи є загрозою для дотримання конституційних прав громадян.

Сторінка у Facebook Центру громадських розслідувань

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...