App Store Google Play

На цьому тижні екологічна інспекція перевірить один з найбільших забруднювачів Січеславщини "ДМЗ"

13.05.2019 15:00
На цьому тижні екологічна інспекція перевірить один з найбільших забруднювачів Січеславщини "ДМЗ"

17 травня екологічні інспектори проведуть заміри шкідливих речовин, які викидає у повітря один з найбільших забруднювачів області - Дніпровський металургійний завод. Інспекцію проведуть на станції метро "Металургів" по завершенню робочого дня - о 17:00. Про це сьогодні, 13 травня, під час прес-конференції в ІА "Міст-Дніпро" повідомив голова постійної комісії міської ради з питань екології Павло Головаха, передає Дніпроград.

За його словами, керівництво ДМЗ стверджувало, що жодних порушень та надзвичайних ситуацій за попередні роки на підприємстві не зафіксували, відповідно, звітувати про наднормативні викиди немає сенсу. Водночас на вимогу населення влітку минулого року у департаменті екологічної політики зробили 1824 проби повітря в житловій забудові Новокодацького району, з яких - 184 свідчили про перевищення гранично допустимих норм концентрації азоту діоксиду, аміаку та сірководню. Заміри робили навколо коксохімічного та металургійного виробництва заводу, на вулицях Костя Гордієнка та Бельгійської, а також проспекті Нігояна та Свободи.

Директор з охорони праці, промислової безпеки та екології групи DCH, до якої входить ДМЗ, Сергій Сергєєв зазначив на це, що в період за 2016-2018 роки підприємство навпаки зменшило викиди шкідливих речовин у повітря на 24%. Крім того, за попередні роки тут провели капітальний ремонт двух доменних печей, а до 2021 року мають повністю оновити весь печний фонд заводу.

"Зменшення викидів якраз пов'язане із ремонтом доменних печей. Печі чотири, відповідно, якщо одну зупинити, викиди зменшуються на 25%. Тому це лише маніпуляція цифрами", - прокоментував голова постійної комісії міської ради з питань екології Павло Головаха.

Зазначимо, що відсьогодні також триває планова перевірка державної екологічної інспекції на виробництві ДМЗ.

Нагадаємо, що мешканці області постійно активно скаржаться у соціальних мережах на понаднормові викиди під час роботи виробничих потужностей металургійних комбінатів області. Найбільше претензій - до Дніпровського металургійного заводу, так званої “Петровки”.

Екоактивісти разом з громадськістю міста буквально змусили екологічну інспекцію перевірити "ДМЗ". Місцеві мешканці вважають неможливою таку роботу підприємства, яке знаходиться у самому серці міста-мільйонника та завдає шкоди здоров'ю одразу такій величезній кількості мешканців.

Раніше повідомлялося, що екоінспекція Січеславської області відмовилася надавати на запит екоактивістів інформацію про те, скільки шкідливих речовин понад норми вилив в воду, викинув в повітря або закопав у землю Дніпровський металургійний завод. Після розслідування виявилось, що контролює інспекцію і одне з найбільших підприємств, яке потрібно інспектувати, одна й та сама людина.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...