App Store Google Play

Роздача російських паспортів на Донбасі - демонстраційний тиск на нового президента, - правозахисник

10 Травня 17:00
Роздача російських паспортів на Донбасі - демонстраційний тиск на нового президента, - правозахисник

Дніпровські правозахисники проаналізували ситуацію з видачею російських паспортів на Донбасі. На думку директора ГО «Правозахисна група «СІЧ» Дмитра Реви, це демонстраційний метод тиску, аби змусити новообраного президента прислухатися до позиції Росії. Про це він розповів під час прес-конференції в медіахолдингу «Відкритий», передає Дніпроград.

Так, за кілька днів після другого туру президентських виборів в Україні влада Росії в особі свого президента заявила про полегшену процедуру отримання російського громадянства українськими жителями окупованого Донбасу.

«Це було для того, аби подати сигнал новообраному президентові, який зазначав, що стратегія країни щодо повернення окупованих не буде змінюватися. Це чіткий сигнал: якщо президент хоче домовлятися за мир на Донбасі, то домовленості будуть здійснюватися на російських умовах. Це демонстраційний метод тиску, аби змусити президента прислухатися до позиції Росії», - зазначив Дмитро Рева.

Наразі мова йде про відкриття двох пунктів прийому документів на території Ростовської області у місті Новошахтинськ та у селищі Покровське для жителів ЛНР та ДНР відповідно. Пропускна можливість цих пунктів коливається від 200 до 400 пакетів документів на добу.

«Оскільки це демонстраційне рішення – такої кількості достатньо. Зараз такою можливістю почали активно користуватися так звані представники місцевої влади, бойовики непідконтрольних озброєних формувань. І пріоритет, мабуть, буде у них», - додав Дмитро Рева.

Громадян, які перебувають на окупованих територіях, приваблює можливість отримання соціальних виплат, які передбачені законодавством Росії.

«Виплати від Росії більші, ніж виплати, що платить самопроголошена влада. Тому це один з чинників, який мотивує в отриманні цих документів. По суті, найбільш зацікавлена категорія в громадянстві – це пенсіонери та особи, які отримують соціальні виплати – багатодітні родини та особи з інвалідністю. Окрім цього, на окупованій території низька заробітна плата», - зазначив аналітик ГО «Правозахисна група «СІЧ» Віктор Філатов.

За його словами, мешканці окупованих територій переконані, що за наявності російського паспорта влада Росії захищатиме їх.

«Наявність громадянства буде давати підстави Росії вводити війська на територію і відстоювати інтереси громадян вже своєї країни», - зауважив Віктор Філатов.

Варто зазначити, що після отримання російського громадянства особа має відректися від українського.

«У Росії є можливість подвійного громадянства, тому вона не буде вимагати скласти повноваження українського громадянства. Однак це суперечить українському законодавству, тому наших громадян попереджають, що вони будуть позбавлені усіх соціальних гарантій», - повідомив Дмитро Рева.

За його словами, зараз на Січеславщині не менш ніж 100 тисяч примусових переселенців з неконтрольованої території.

Раніше повідомлялося, що дніпровські правозахисники допомогли переселенцю довести в суді, що не можна вимагати довідку з окупації.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...