App Store Google Play

Фейкові мінування у Дніпрі можуть кваліфікуватися як теракти, - юрист

10.05.2019 20:00
Фейкові мінування у Дніпрі можуть кваліфікуватися як теракти, - юрист

Протягом останніх місяців Дніпро охопила хвиля фейкових мінувань, яка накрила низку ТРЦ, судів та багатоквартирних будинків. Юрист Олена Доненко повідомила, що за такі дії телефонним терористам може загрожувати відповідальність до 10 років позбавлення волі. Про це вона розповіла сьогодні, 10 травня, під час прес-конференції, повідомляє Дніпроград.

Наразі основна стаття, за якою відкривають кримінальні провадження щодо "мінувань" передбачає покарання у вигляді штрафу або 5 років позбавлення волі. Втім, за словами Олени Доненко, після останніх подій правоохорнці кваліфікують такі дії вже як тероризм.

"Після останньої хвилі повідомлень про замінування правоохорнці почали кваліфікувати такі дзвінки як "теракт". Відповідно, це передбачує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з конфіскацією усього майна", - розповіла Олена Доненко.

Втім, наразі правоохоронним органам відомо, що основна маса дзвінків надходить з окупованої частини України та з Російської Федерації, отже фізично притягнути до відповідальності "мінерів" майже неможливо.

Разом із цим Олена Доненко зазначила, що у 2017-18 роках суд виніс достатньо багато вироків громадянам України за фейкові мінування. У більшості випадків такі "мінери" отримали по 3 роки ув'язнення.

Таким чином, адептам залякування населення слід пам'ятати, що за один телефонний дзвінок можна отримати декілька років позбавлення волі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...