App Store Google Play

Фейкові мінування у Дніпрі можуть кваліфікуватися як теракти, - юрист

10.05.2019 20:00
Фейкові мінування у Дніпрі можуть кваліфікуватися як теракти, - юрист

Протягом останніх місяців Дніпро охопила хвиля фейкових мінувань, яка накрила низку ТРЦ, судів та багатоквартирних будинків. Юрист Олена Доненко повідомила, що за такі дії телефонним терористам може загрожувати відповідальність до 10 років позбавлення волі. Про це вона розповіла сьогодні, 10 травня, під час прес-конференції, повідомляє Дніпроград.

Наразі основна стаття, за якою відкривають кримінальні провадження щодо "мінувань" передбачає покарання у вигляді штрафу або 5 років позбавлення волі. Втім, за словами Олени Доненко, після останніх подій правоохорнці кваліфікують такі дії вже як тероризм.

"Після останньої хвилі повідомлень про замінування правоохорнці почали кваліфікувати такі дзвінки як "теракт". Відповідно, це передбачує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з конфіскацією усього майна", - розповіла Олена Доненко.

Втім, наразі правоохоронним органам відомо, що основна маса дзвінків надходить з окупованої частини України та з Російської Федерації, отже фізично притягнути до відповідальності "мінерів" майже неможливо.

Разом із цим Олена Доненко зазначила, що у 2017-18 роках суд виніс достатньо багато вироків громадянам України за фейкові мінування. У більшості випадків такі "мінери" отримали по 3 роки ув'язнення.

Таким чином, адептам залякування населення слід пам'ятати, що за один телефонний дзвінок можна отримати декілька років позбавлення волі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...