App Store Google Play

Енергоефективне перезавантаження: у Томаківській школі №1 проводять капремонт

10.05.2019 12:30
Енергоефективне перезавантаження: у Томаківській школі №1 проводять капремонт

Різнобарвні та енергоефективні. Саме на такі нині перетворюються школи регіону. Їх осучаснюють від покрівлі до підлоги. Комфортними умовами для навчання дітлахів опікується Дніпропетровська облдержадміністрація. Стартували роботи і в Томаківській опорній школі. Це перша реконструкція за майже півстолітню історію закладу. Про це повідомив очільник області Валентин Резніченко, передає Дніпроград.

«Перезавантажуємо» школи в різних куточках регіону. Одночасно реконструюємо понад 30 закладів, – зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. – Сучасні умови для навчання матимуть і учні Томаківської опорної школи. Два роки тому там оновили приміщення для дошкільнят. Тепер після завершення реконструкції від старого закладу залишиться тільки юридична адреса – решта буде абсолютно новим і сучасним».

Томаківську опорну школу перетворюють на модерновий заклад

Томаківську школу №1 збудували у 1974 році. Будівля давно потребувала капремонту. Найболючішою проблемою, що докучала і учням, і вчителям, була дірява покрівля. Під час опадів вона постійно протікала. З часом вогка стеля і грибок на стінах стали сумною «візитівкою» закладу.

У березні 2019-го стартувала масштабна реконструкція. Будівельники розпочали з покрівлі. Нині стару демонтують. По периметру викладають цеглиною новий парапет. Він буде майже у два рази вище за старий. Дах добротно утеплять – заллють бетоном, у який додадуть спеціальні пінокульки. Потім прокладуть ще додатковий шар утеплювача та гідроізоляцію.

«Дуже вдячні голові обласної державної адміністрації Валентину Резніченку за те, що звернув увагу на наш заклад. Тепер із нетерпінням чекаємо, коли зможемо зайти в нашу нову, красиву, сучасну школу», – зазначила директор Тамара Філь.

..він буде майже у два рази вище за старий

Наступний етап реконструкції – термомодернізація фасаду. Кожна частина будівлі матиме власний колір – жовтий, синій, зелений.

«Дуже хочеться, аби школа стала яскравою, красивою. Щоб всередині все було чисто, охайно, а ми йшли на уроки з радістю», – сказала учениця 6 класу Софія Баба.

Згодом підрядники візьмуться і за осучаснення приміщення всередині. Класи будуть за новим стандартом – світлі, з яскравими стінами біля дошки.

«Мрію, щоб школа рясніла різнобарв’ям. Добре, якщо кабінети будуть не білі, а з якимось замальовками. І всюди в школі – невеличкі бібліотеки», – поділилася учениця 6 класу Діана Талько.

Утеплять і фасад –..

У деяких класах вже установили мультимедійні дошки. Ними вправно керують досвідчені педагоги. На уроці біології в 6 класі – «live». На великому екрані – справжня клітина рослини. Зображення передається через відеокамеру просто з мікроскопа, що стоїть на вчительському столі.

«Прагнемо, аби учні не просто завчали матеріал, а й розуміли його. Для цього застосовуємо різні інновації, – розповіла вчителька біології Ліна Вовкобрун. – Створення сучасних умов, перш за все, необхідне дітям. Тому початок перетворень зустріли з радістю».

На  першому поверсі будівельники облаштують затишний куточок для учнів із особливими освітніми потребами. Наразі у школі таких семеро. Будуть кімнати відпочинку та кабінет психолога.

У Томаківській школі №1 – 567 учнів

«Після завершення ремонту матимемо гарну, наукову школу. За таких умов ми зможемо почерпнути більше інформації, а це дуже добре», – сказав учень 6 класу Олександр Кілочек.

У Томаківській школі №1 – 567 учнів. Це мешканці райцентру та п’яти навколишніх сіл.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...