App Store Google Play

Чи буде доступним місто Дніпро для маломобільних груп населення?

10.05.2019 16:00
Чи буде доступним місто Дніпро для маломобільних груп населення?

Дніпро мало пристосований для пересування маломобільних груп населення. Більшість ТРЦ, будинків та закладів не мають умов для пересування людей похилого віку, людей з інвалідністю чи травмами. Однак з минулого місяця вступили в дію нові Державні будівельні норми “Інклюзивність будівель і споруд”, у зв’язку з чим більшість людей отримають комфорт та безпеку під час пересування. Про це сьогодні, 10 травня, під час прес-конференції в медіахолдингу «Відкритий» розповіла голова ради ГО «ОКЕАН ДОБРА» Ольга Волкова, передає Дніпроград.

Маломобільні групи населення - це люди, що відчувають труднощі при самостійному пересуванні, одержанні послуги, необхідної інформації або при орієнтуванні в просторі. До таких груп належать вагітні жінки, діти до семи років, особи, які супроводжують малолітніх дітей, люди поважного віку, люди з інвалідністю, люди які отримали тимчасову травму або хворіють та люди з нестандартними розмірами тіла. Усі ці категорії людей потребують особливих умов для самостійного пересування.

“Сьогодні багато супермаркетів та інших різних магазинів, на жаль, все ще залишаються недоступними для людей з інвалідністю та іншого маломобільного населення — не у всіх є безбар’єрний доступ до будівлі, полиці з продуктами чи іншими товарами зависокі, проїзди завузькі, цінники погано читаються. Так не має бути і не буде!», - наголосила Ольга Волкова.

З 1 квітня вступили в дію нові ДБН “Інклюзивність будівель і споруд”. Вони містять обов’язкові вимоги щодо влаштування безбар’єрного середовища для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп у торговельних залах супермаркетів, гіпермаркетів та інших магазинів продовольчих і непродовольчих товарів.

Згідно з ДБН, будівлі супермаркетів та інших магазинів повинні обов’язково мати безперешкодний доступ як ззовні, так і всередині.

На сьогодні у місті готують 15 об’єктів, які мають покращити умови самостійного пересування. 

У Дніпрі налічується приблизно 2100 людей з інвалідністю. Скільки людей інших категорій – невідомо, однак вони теж складають великий відсоток від населення міста.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...