App Store Google Play

КРОК до реваншу

09.05.2019 10:30
КРОК до реваншу

Поблажливість, відсутність стійкого імунітету до руйнуючих як зовнішніх, так і внутрішніх викликів продовжують слугувати однією з причин суттєвих проблем українців на шляху до суверенної незалежної держави. Після п’яти років війни в «місті-форпості», славному своїм опором російській агресії, знову набирають активність відверто сепаратистські, антиукраїнські сили. При цьому їх представники не є розрізненими підпільниками – це добре організовані легальні напіввоєнізовані підрозділи, які не лише ведуть сумнівну «охоронну діяльність», а й ходять на демонстрації.

9 травня у Дніпрі – традиційно нагадує фестиваль «руського міру» з елементами абсурду. Цьогоріч у програмі крім щорічних походів з «дідами» на палицях і закликів про «можем повторіть» - танці на кістках під блатні пісні на Набережній та фізкультурні змагання в День жалоби. Але привертає увагу ще одна подія – на власний мітинг збирається сумнозвісна охоронна структура "КРОК", що у свій час була основним постачальником тітушок на дніпровський антимайдан.

Вочевидь, вчорашні тітушки та їхні керівники на повну готуються вступити у нову фазу політичного життя країни та міста. Для цього "КРОК" вкотре збирається відбілити свою діяльність, що мала місце як за часів Януковича, так і на початку російсько-української війни. Це не дивно, адже тоді, у 2014 році, "КРОК" був підконтрольний регіоналам Вілкулу, Удоду та Колєснікову - "тріумвірату" керівництва Дніпропетровщини, що цементував тут режим Януковича в часи Революції Гідності. Сама фірма була створена тодішнім начальником відділу "К" обласної СБУ Володимиром Ковтуном, який входив у "сім'ю" Януковича. Другим засновником агентства є гендиректор Іван Борисенко.

Слід зазначити, що саме представників "КРОКу" неодноразово бачили взимку 2014 року біля ДніпроОДА, коли ті брали участь у місцевому антимайдані та нападі на активістів 26 січня. У той час десятки "кроківців" були постійними гостями на антимайданівських шабашах. Окрім цього, протягом усього буремного 2014 року зазначена охоронна структура несла загрозу дестабілізації ситуації в місті та регіоні, адже відомо, що члени організації були і є адептами ідей "руського миру". 

У мережі можна знайти згадки про те, що "Правий сектор" та бійці батальйону "Дніпро-1" власними силами зупинили активну діяльність "КРОКу" в тилу. Тоді під час візиту до агентства у кроківців були знайдені російські прапори та агітаційна література відверто антиукраїнського змісту.

"Уроку" від патріотичних сил "КРОКу" вистачило приблизно на два роки. Вже у 2016 році структура відновлює свою активну діяльність під проводом Івана Борисенка. Ба більше, міськрада "патріотичного мера" Бориса Філатова почала віддавати кроківцями багатомільйонні підряди на охорону комунальних установ. Такий ресурс дозволив учорашнім сепаратистам замість залягання на дно і перефарбування розпочати масовану інформаційну кампанію проти патріотичних сил міста та розширити межі своєї діяльності. Тепер, маючи постійний дохід від міськради та московських церков (в яких КРОК де-факто є силовим крилом), охоронне агентство впевнено стоїть на ногах і бажає відновити свої позиції станом на 2013 рік.

Вже у 2017 «КРОК» розрісся на кілька структур, одна з яких проводить спортивні турніри для молоді просто під російським триколором. А у 2018 охоронна фірма "КРОК" була помічена під час чергового захоплення будівлі невідомими особами. Тобто, "конвеєр" відновився у повному обсязі.

При цьому самі тітушководи з "КРОК" не сидять мовчки. Попри відомий історичний шлейф, вони вивергають в інформаційний простір заяви про "рейдерські напади" та "тиск". А сьогодні, користуючись перехідним етапом у політичному житті держави, кроківці,  вочевидь, намагаються "просунути" у вікно можливостей свої інтереси і на хвилі хаосу не тільки уникнути відповідальності за постачання тітушок, а і здійснити повномасштабний реванш.

Також не є випадковим, що для публічної акції використовується 9 травня – головне культове свято "руського миру". З одного боку це ідеальний момент для акції проти патріотичних сил, під прикриттям одиниць поки ще живих ветеранів Другої світової та з купою ряжених маргіналів. До того ж, саме 9 травня використовується прокремлівськими силами для різного роду провокацій проти українців, а "КРОК", як відомо, у подібні моменти завжди грає "пробивну" роль.

Тож містянам варто уникати скупчень "охоронців" а тим, хто присвятив останні п'ять років боротьбі з сепаратистами, колаборантами та російськими загарбниками слід бути обачними і готовими до нових зіткнень з сумнозвісним "КРОКом".

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...