App Store Google Play

Як вдома: на Січеславщині зводять будинки для дітей-сиріт із наближеними до сімейних умовами

08.05.2019 14:30
Як вдома: на Січеславщині зводять будинки для дітей-сиріт із наближеними до сімейних умовами

Комфортна одноповерхова будівля для десятьох дітей. У ній – п’ять спалень, кухня та велика зала, На подвір’ї – клумба і майданчик для ігор. Такі умови створюють на Січеславщині для сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Вихованням хлопців та дівчат займатимуться педагоги і психологи. Новаторський проект нині втілюють у чотирьох населених пунктах області. Один з малих групових будинків зводять у Раївці. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу ДніпроОДА.

«На зміну інтернатам в Україні створюють малі групові будинки. Це заклади сімейного типу. Умови проживання в них наближені до домашніх. Вихованці таких будинків зможуть отримати всі навички, необхідні для подальшого життя. Вони навчатимуться у загальноосвітніх школах разом із іншими однолітками, обиратимуть гуртки за інтересами, – розповів голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. – Нині в області зводимо 4 такі будинки».       

Підрядники вже звели будівлю,..

На новий заклад очікує і Раївська сільська об’єднана громада Синельниківського району.

«Радіємо, що один із малих групових будинків зводять у нашому селі. Це справді необхідність для сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування», – сказала директор центру надання соціальних послуг Раївської сільської ради Каріне Чуєва. 

Підрядники вже звели будівлю, встановили вікна. Нині облаштовують дах, ось-ось стануть до внутрішніх робіт – укладуть підлогу, змонтують стелю.

Стартували внутрішні роботи

«У будинку виховуватимуться 10 дітей. Для них облаштують п’ять спалень, кухню та кімнату відпочинку. Все буде гарним і сучасним. За порядком у домі діти слідкуватимуть самостійно. Допомагатимуть вихователі, кухар та психолог», – розповіла в.о. директора Раївського малого групового будинку Ніна Калашнікова.

Головна відмінність такого будинку від інтернату – відкритість. Діти зможуть відвідувати звичайну сільську опорну школу та гуртки.  

Малі групові будинки зводять також у Петриківці, Богданівці та Солоному

«Я сама виховувалася в інтернаті. Точно знаю – у родині краще. У такому будинку будуть умови, наближені до домашніх. Ніби велика родина. Це дуже добре», – поділилася мешканка Раївки Ірина Маслова. 

Малі групові будинки зводять також у Петриківці, Богданівці та Солоному.

Раніше повідомялося, що на Січеславщині стали рідше всиновлювати сиріт.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...