App Store Google Play

У Дніпрі розгорнули виставку світлин захисників України з Січеславщини "Ветеран-ветерану"

7 Травня 13:20
У Дніпрі розгорнули виставку світлин захисників України з Січеславщини "Ветеран-ветерану"

Сьогодні, 7 травня, до Дня пам’яті та примирення у стінах Дніпропетровської обласної державної адміністрації розгорнули фотовиставку "Ветеран-ветерану". Відкрили експозицію у рамках існуючого третій рік поспіль проекту "Заради них", повідомляє Дніпроград із місця події.

Складається виставка зі світлин захисників України з Січеславщини. Серед них - ветерани Другої світової війни та учасники АТО, які на фотографіях постають разом.

"Це моя улюблена фотовиставка, тому що на ній ми можемо побачити різні покоління, сторіччя та війни. Але мета у них одна - єдність, свобода, а також те, що вони точно знають, за кого воюють та до кого вертаються. Зупинятися на цьому ми не збираємось, адже це такий проект, якому потрібно приділяти увагу щороку", - зазначив начальник відділу патріотичного виховання управління з питань учасників АТО Дніпропетровської облдержадміністрації Артур Купрій.

Велися зйомки вдома або на подвір'ї у ветеранів Другої світової. Туди до них приїжджали бійці нинішньої російсько-української війни, ділилися своїм досвідом та слухали історії старшого покоління.

"Залишилися враження дуже хороші, тому що кажуть від покоління до покоління ми передаємо естафету, але на жаль естафету ми передаємо в основному кровопролиття та війни, а дуже мало чогось доброго. Самостійна Україна майже 30 років, але справжніх патріотів дуже мало. У частини українців на Донбасі немає супротиву до Росії. Коли нам погано жилося, то ми виходили боротися і з поляками, і з німцями, і з комуністами. Не мирилися", - розповіла учасниця проекту, ветеран Української повстанської армії Марія Зосименко-Бонацька.

За українську позицію її у 1947 році звинуватили в антирадянській пропаганді та на 7 років відправили у заслання. Нині героїня нагороджена Орденом княгині Ольги ІІІ ступеню.

Враженнями від участі у фотовиставці ділились і бійці сучасної війни України з Росією.

"У першу чергу я пишаюся тим, що у мене все вийшло. Я дуже задоволена тим, що мене запросили взяти участь у такому проекті. Низький уклін нашим ветеранам. Вони подають нам приклад", - додала учасниця АТО Ірина Лук'янцева.

Побачити виставку можна у холі ДніпроОДА. Вхід вільний.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі відкрилася виставка присвячена відомим діячам правозахисного руху.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Історія про те, як я вкрав

Коли мене серйозно питають чи крав я хоч щось у своєму житті, я не поспішаю відповідати, бо точно знаю, що крав у дитинстві. Зараз важко згадати що, але один випадок я пам'ятаю...Це було 19 років тому...
Важко осягнути наскільки ми втратили зв'язок зі своїм минулим. Не кажучи вже про те, скільки нам необхідно часу на відновлення своєї ж ідентичності та культури. Гортаючи сторінки "Моїх споминів п...
Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...