App Store Google Play

У Дніпрі розгорнули виставку світлин захисників України з Січеславщини "Ветеран-ветерану"

07.05.2019 13:20
У Дніпрі розгорнули виставку світлин захисників України з Січеславщини "Ветеран-ветерану"

Сьогодні, 7 травня, до Дня пам’яті та примирення у стінах Дніпропетровської обласної державної адміністрації розгорнули фотовиставку "Ветеран-ветерану". Відкрили експозицію у рамках існуючого третій рік поспіль проекту "Заради них", повідомляє Дніпроград із місця події.

Складається виставка зі світлин захисників України з Січеславщини. Серед них - ветерани Другої світової війни та учасники АТО, які на фотографіях постають разом.

"Це моя улюблена фотовиставка, тому що на ній ми можемо побачити різні покоління, сторіччя та війни. Але мета у них одна - єдність, свобода, а також те, що вони точно знають, за кого воюють та до кого вертаються. Зупинятися на цьому ми не збираємось, адже це такий проект, якому потрібно приділяти увагу щороку", - зазначив начальник відділу патріотичного виховання управління з питань учасників АТО Дніпропетровської облдержадміністрації Артур Купрій.

Велися зйомки вдома або на подвір'ї у ветеранів Другої світової. Туди до них приїжджали бійці нинішньої російсько-української війни, ділилися своїм досвідом та слухали історії старшого покоління.

"Залишилися враження дуже хороші, тому що кажуть від покоління до покоління ми передаємо естафету, але на жаль естафету ми передаємо в основному кровопролиття та війни, а дуже мало чогось доброго. Самостійна Україна майже 30 років, але справжніх патріотів дуже мало. У частини українців на Донбасі немає супротиву до Росії. Коли нам погано жилося, то ми виходили боротися і з поляками, і з німцями, і з комуністами. Не мирилися", - розповіла учасниця проекту, ветеран Української повстанської армії Марія Зосименко-Бонацька.

За українську позицію її у 1947 році звинуватили в антирадянській пропаганді та на 7 років відправили у заслання. Нині героїня нагороджена Орденом княгині Ольги ІІІ ступеню.

Враженнями від участі у фотовиставці ділились і бійці сучасної війни України з Росією.

"У першу чергу я пишаюся тим, що у мене все вийшло. Я дуже задоволена тим, що мене запросили взяти участь у такому проекті. Низький уклін нашим ветеранам. Вони подають нам приклад", - додала учасниця АТО Ірина Лук'янцева.

Побачити виставку можна у холі ДніпроОДА. Вхід вільний.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі відкрилася виставка присвячена відомим діячам правозахисного руху.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...