App Store Google Play

Керівник Екоінспекції на Січеславщині зробив бізнес на скиданні в Дніпро неочищених стоків, - ГромКонтроль

07.05.2019 19:30
Керівник Екоінспекції на Січеславщині зробив бізнес на скиданні в Дніпро неочищених стоків, - ГромКонтроль

Екоінспекція Січеславської області відмовилася надавати на запит екоактивістів інформацію про те, скільки шкідливих речовин понад норми вилив в воду, викинув в повітря або зарив у землю один з найбільших забруднювачів області - ДМЗ, порушивши не лише закон про доступ до публічної інформації, а й саму Конституцію України. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Громадський контроль.

Після розслідування активістів виявилось, що дружина начальника інспекції Дмитра Шибка Юлія Шибко відмовилася в декларації свого чоловіка вказати свої корпоративні права. Водночас у держреєстрі на Юлію Шибко записано 50% ТОВ "СЕРПЕНЬ-9", де вона, згідно з декларацією, працевлаштована. ТОВ "СЕРПЕНЬ-9" через спільного директора, Владислава Бордуна, пов'язано з фірмою "НАЙС", яке за даними ЗМІ, є другим за величиною забруднювачем річки Дніпро після місцевого водоканалу, і, як повідомили в обласній держадміністрації, зовсім не чистить свої стоки.

"46 мільйонів кубометрів на рік. Саме стільки неочищених вод викидає в Дніпро НАЙС. Для порівняння, це приблизний обсяг озера Синевір, або ж близько 600 000 залізничних цистерн. Такий поїзд розтягнувся б від Дніпра до Нью Йорка", - зазначили у ГромКонтролі.

Як йдеться в розслідуванні, той самий директор Владислав Бордун є директором ще двох фірм, пов'язаних з сім'єю Шибко, в одній з яких до 2011-го року співвласником значився і сам головний екоінспектор. Також у 2011 році Дмитро Шибко володів часткою в ТОВ "БІЗНЕСІНВЕСТКОНСАЛТІНГ", хоч і обіймав керівну посаду в Екоінспекції як мінімум з 2007 року. Директором цього ТОВ трудиться знову той самий Владислав Бордун, що вказує на зв'язок найбільшого забруднювача вод Дніпра ТОВ "НАЙС" з сім'єю головного екоінспектора.

Активісти встановили, що згідно з судовою ухвалою, ПАТ "Євраз-ДМЗ"  скидає свої стоки через гідротехнічні споруди ТОВ "НАЙС" в річку Дніпро. Лабораторний аналіз, який проводила Медична академія, показав у цьому місці дворазове перевищення вмісту марганцю і майже чотириразове перевищення концентрації заліза. Перевищення норми має на людину мутагенну дію. 

"Тепер стає набагато зрозуміліше, чому у відповіді на запит Геннадія Кириченка про порушення ДМЗ ці самі порушення раптом виявилися “комерційною таємницею”. Це і правда комерційна таємниця. Сім'ї Шибко. Виходить дуже зручна схема, коли одна і та сама людина одночасно контролює і інспекцію, і одне з найбільших підприємств, яке потрібно інспектувати", - додали у ГромКонтролі.

Раніше повідомлялося, що екологи Дніпра виявили джерело отруйних викидів на Лівому березі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...