App Store Google Play

Керівник Екоінспекції на Січеславщині зробив бізнес на скиданні в Дніпро неочищених стоків, - ГромКонтроль

7 Травня 19:30
Керівник Екоінспекції на Січеславщині зробив бізнес на скиданні в Дніпро неочищених стоків, - ГромКонтроль

Екоінспекція Січеславської області відмовилася надавати на запит екоактивістів інформацію про те, скільки шкідливих речовин понад норми вилив в воду, викинув в повітря або зарив у землю один з найбільших забруднювачів області - ДМЗ, порушивши не лише закон про доступ до публічної інформації, а й саму Конституцію України. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Громадський контроль.

Після розслідування активістів виявилось, що дружина начальника інспекції Дмитра Шибка Юлія Шибко відмовилася в декларації свого чоловіка вказати свої корпоративні права. Водночас у держреєстрі на Юлію Шибко записано 50% ТОВ "СЕРПЕНЬ-9", де вона, згідно з декларацією, працевлаштована. ТОВ "СЕРПЕНЬ-9" через спільного директора, Владислава Бордуна, пов'язано з фірмою "НАЙС", яке за даними ЗМІ, є другим за величиною забруднювачем річки Дніпро після місцевого водоканалу, і, як повідомили в обласній держадміністрації, зовсім не чистить свої стоки.

"46 мільйонів кубометрів на рік. Саме стільки неочищених вод викидає в Дніпро НАЙС. Для порівняння, це приблизний обсяг озера Синевір, або ж близько 600 000 залізничних цистерн. Такий поїзд розтягнувся б від Дніпра до Нью Йорка", - зазначили у ГромКонтролі.

Як йдеться в розслідуванні, той самий директор Владислав Бордун є директором ще двох фірм, пов'язаних з сім'єю Шибко, в одній з яких до 2011-го року співвласником значився і сам головний екоінспектор. Також у 2011 році Дмитро Шибко володів часткою в ТОВ "БІЗНЕСІНВЕСТКОНСАЛТІНГ", хоч і обіймав керівну посаду в Екоінспекції як мінімум з 2007 року. Директором цього ТОВ трудиться знову той самий Владислав Бордун, що вказує на зв'язок найбільшого забруднювача вод Дніпра ТОВ "НАЙС" з сім'єю головного екоінспектора.

Активісти встановили, що згідно з судовою ухвалою, ПАТ "Євраз-ДМЗ"  скидає свої стоки через гідротехнічні споруди ТОВ "НАЙС" в річку Дніпро. Лабораторний аналіз, який проводила Медична академія, показав у цьому місці дворазове перевищення вмісту марганцю і майже чотириразове перевищення концентрації заліза. Перевищення норми має на людину мутагенну дію. 

"Тепер стає набагато зрозуміліше, чому у відповіді на запит Геннадія Кириченка про порушення ДМЗ ці самі порушення раптом виявилися “комерційною таємницею”. Це і правда комерційна таємниця. Сім'ї Шибко. Виходить дуже зручна схема, коли одна і та сама людина одночасно контролює і інспекцію, і одне з найбільших підприємств, яке потрібно інспектувати", - додали у ГромКонтролі.

Раніше повідомлялося, що екологи Дніпра виявили джерело отруйних викидів на Лівому березі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...
Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...