App Store Google Play

У Томаківці зводять сучасну амбулаторію для 6 тисяч селян

6 Травня 15:00
У Томаківці зводять сучасну амбулаторію для 6 тисяч селян

У різних куточках Січеславщини одна за однією відкриваються сучасні амбулаторії сімейної медицини. Їх зводять «з нуля» державним коштом. У розпалі – будівництво такого закладу в Томаківці. Там обслуговуватимуться понад 6 тисяч мешканців райцентру і навколишніх сіл. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу ДніпроОДА.

«Загалом у регіоні буде 18 медзакладів сучасного формату. Це новий стандарт у наданні первинної меддопомоги в сільській місцевості. Збудовані амбулаторії енергоефективні, комфортні, оснащені необхідним обладнанням. Такий заклад невдовзі матимуть і мешканці Томаківського району», – зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

Томаківська амбулаторія ніколи не мала власної будівлі. Нині медикам доводиться тулитися у тісному приміщенні центральної районної лікарні. Це незручно і пацієнтам.

Вже на фініші зовнішні роботи

«У нас дуже маленька дитяча консультація. Там постійно стовпища людей, – поділилася місцева Віта Мєснікова. – Особливо небезпечно водити туди дитину взимку, через спалахи різних інфекцій. І належна вентиляція відсутня, і холодно. Іноді не хочеться й роздягати малюка».

Нова амбулаторія, що зараз зводять просто посеред селища, буде теплою й комфортною, каже головний лікар Томаківського центру первинної медико-санітарної допомоги Ніна Старостенко. Вже на фініші зовнішні роботи. Майже готова покрівля. Зараз будівельники завершують утеплення стін, цоколя та стелі.

«Матимемо амбулаторію XXI-го століття. Будівлю зводять за новітніми енергозберігаючими стандартами. І ззовні, і всередині вона відповідатиме всім сучасним нормативам. Будуть гарні просторі кабінети із новим обладнанням, – сказала Ніна Старостенко. – Тут прийматимуть три сімейні лікарі. Разом із медсестрами вони обслуговуватимуть понад 6 тисяч мешканців Томаківки і шести навколишніх сіл».

Нова амбулаторія надаватиме весь спектр первинних медпослуг

Амбулаторія надаватиме весь спектр медпослуг, передбачених для первинної ланки, додала Ніна Старостенко. Це й лабораторні дослідження, і ЕКГ. Вузькопрофільні фахівці обласних лікарень надаватимуть консультації за допомогою телемедицини.

«Наша сім’я вже уклала декларацію із сімейним лікарем. Чекаємо на відкриття нової амбулаторії, щоб прийти на прийом. Тут буде значно комфортніше. І меддопомогу отримуватимемо на більш високому рівні», – сказала жителька Томаківки Марина Лизун.

На Січеславщині запрацювали вже чотири сучасні амбулаторії загальної практики сімейної медицини – у Лобойківці, Іванівці, Придніпровському та Прядівці.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...