App Store Google Play

Припустимо, ПриватБанк повернули колишнім власникам. Що далі?

05.05.2019 14:00
Припустимо, ПриватБанк повернули колишнім власникам. Що далі?

Припустимо, ПриватБанк повернули колишнім власникам. 

Поки це лише припущення, але, враховуючи "чесність" та "незаангажованість" українських судів, варто спробувати сценарій, щоб зрозуміти потенційні наслідки.

Кредитний портфель ПриватБанку, який класифікується як пов'язаний з попередніми акціонерами, на кінець 2018 року досяг 212,8 млрд гривень.

Наступного дня після повернення банку колишнім власникам, Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову, Національний Банк, як регулятор, має прийти й попросити нових старих власників або влити капітал у розмірі 212,8 млрд гривень, або надати адекватне забезпечення під ці кредити та почати їх гасити.

Згідно з оцінкою Forbes, поточні статки двох основних колишніх власників - $2,4 млрд, або 63,6 млрд гривень. Це лише 30% від потрібної суми. 

Старі власники також намагаються отримати в судах рішення про компенсацію $2 млрд (53 млрд гривень) за націоналізацію банку. 

Навіть, якщо вирахувати цю суму із суми неповернутих кредитів, залишиться 159,8 млрд гривень боргу. Статків колишніх власників на його покриття все одно не вистачить. 

Нові старі власники можуть спробувати потягнути час. Минулого року банк отримав 11,67 млрд прибутку. Банк має працювати з таким прибутком 18 років, щоб покрити 212,8 млрд гривень неповернутих кредитів. Тягнути час 18 років не вийде. Доведеться приймати рішення.

Далі дежавю. Як і в 2016 році, рішення два -  націоналізація або ліквідація. Повторна націоналізація - покриття 212,8 млрд коштом платників податків із певною ймовірністю повернути вкладені кошти за 18 років за рахунок майбутніх прибутків. Ліквідація - покриття 212,8 млрд коштом платників податків із майже нульовою ймовірністю повернути вкладені кошти та можливий колапс, принаймні на певний час, системи безготівкових транзакцій.

Ліга.Фінанси

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...