App Store Google Play

Дніпровські правозахисники допомогли переселенцю довести в суді, що не можна вимагати довідку з окупації

04.05.2019 08:00
Дніпровські правозахисники допомогли переселенцю довести в суді, що не можна вимагати довідку з окупації

Юристи Правозахисної групи "СІЧ"  довели неправомірність дій Фонду соціального страхування, яка вимагала від переселенця довідку обстеження шахти з окупованої території. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на сторінку ПГ "СІЧ".

Так, Микола Бугайов понад 20 років пропрацював на шахті в особливо шкідливих умовах на глибині понад 1200 м. За час роботи заробив купу професійних захворювань і уже давно б отримав інвалідність та належні виплати, якби не збройна агресія Росії та окупація частини Донбасу. Його шахта опинилась на території непідконтрольній Україні.

Звична процедура встановлення причин виникнення хронічного захворювання з обстеженням умов праці на шахті стала неможливою. Проте посадовці Фонду соціального страхування все одно вимагали так звану "форму А4" - доказ такої перевірки, а оскільки здійснити її було неможливо, то рекомендували зачекати, доки закінчиться ООС.

Дніпропетровський окружний адміністративний суд визнав дії Фонду соціального страхування незаконними і постановив виплатити Бугайову усі належні йому соціальні виплати.

«Це прецедент у нашому праві. Суд визнав, що даний порядок можна не дотримуватися, а саме - не вимагати від особи, яка постраждала, цей акт П-4, якщо немає доступу до підприємства, не можна зайти на підприємство та отримати акт обстеження. Суд також визнав протизаконними дії чиновників і наказав виплатити йому соцвиплати в зв'язку з отриманими профзахворюваннями », - зазначила юристка Громадської приймальні УГСПЛ у Дніпрі на базі ГО «ПГ «СІЧ» Ксенія Онищенко.

Юристи додають, що рішення Миколи Бугайова може стати в нагоді іншим працівникам шахт та підприємств, які зараз розташовані на окупованій території. 

Раніше повідомлялося, що дніпровські правозахисники відстоюватимуть у суді права родини загиблого воїна.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...