App Store Google Play

Дніпровські правозахисники допомогли переселенцю довести в суді, що не можна вимагати довідку з окупації

04.05.2019 08:00
Дніпровські правозахисники допомогли переселенцю довести в суді, що не можна вимагати довідку з окупації

Юристи Правозахисної групи "СІЧ"  довели неправомірність дій Фонду соціального страхування, яка вимагала від переселенця довідку обстеження шахти з окупованої території. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на сторінку ПГ "СІЧ".

Так, Микола Бугайов понад 20 років пропрацював на шахті в особливо шкідливих умовах на глибині понад 1200 м. За час роботи заробив купу професійних захворювань і уже давно б отримав інвалідність та належні виплати, якби не збройна агресія Росії та окупація частини Донбасу. Його шахта опинилась на території непідконтрольній Україні.

Звична процедура встановлення причин виникнення хронічного захворювання з обстеженням умов праці на шахті стала неможливою. Проте посадовці Фонду соціального страхування все одно вимагали так звану "форму А4" - доказ такої перевірки, а оскільки здійснити її було неможливо, то рекомендували зачекати, доки закінчиться ООС.

Дніпропетровський окружний адміністративний суд визнав дії Фонду соціального страхування незаконними і постановив виплатити Бугайову усі належні йому соціальні виплати.

«Це прецедент у нашому праві. Суд визнав, що даний порядок можна не дотримуватися, а саме - не вимагати від особи, яка постраждала, цей акт П-4, якщо немає доступу до підприємства, не можна зайти на підприємство та отримати акт обстеження. Суд також визнав протизаконними дії чиновників і наказав виплатити йому соцвиплати в зв'язку з отриманими профзахворюваннями », - зазначила юристка Громадської приймальні УГСПЛ у Дніпрі на базі ГО «ПГ «СІЧ» Ксенія Онищенко.

Юристи додають, що рішення Миколи Бугайова може стати в нагоді іншим працівникам шахт та підприємств, які зараз розташовані на окупованій території. 

Раніше повідомлялося, що дніпровські правозахисники відстоюватимуть у суді права родини загиблого воїна.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...