App Store Google Play

Держслужбовці Дніпра мають складати атестацію на знання української мови

03.05.2019 13:00
Держслужбовці Дніпра мають складати атестацію на знання української мови

Відповідно до 301 Постанови Кабінету міністрів України всі, хто претендують на посаду в державній службі або вже є держслужбовцем і очікують на підвищення, мають складати атестацію на знання української мови. Про це сьогодні, 3 травня, під час прес-конференції в ІА "Інформатор" розповіла голова атестаційної комісії Дніпровської академії неперервної освіти Олена Степаненко, передає Дніпроград.

Аби мати можливість скласти подібну атестацію, спочатку необхідно написати заяву та додати до неї усі необхідні документи. Далі - призначається дата, яку заздалегідь можна побачити на сайті установи, в якій складатиметься іспит.

Складається екзамен з двох частин - письмової та усної. Перша містить у собі 25 тестових завдань і реферування тексту, який після прочитання необхідно викласти на папері по пам'яті. До усної входять презентація людини як держслужбовця та ділова розмова. Масимальна оцінка, яку може набрати аплікант - 8 балів. Мінімальна кількість, з якою видадуть посвідчення - 4 бали.

"Ми повинні розуміти, наскільки людина володіє усним мовленням, бо з цим виникають питання. Але тішить те, що на сьогодні немає жодної особи, яка не склала б у нас атестацію - таких у нас було 36 осіб. Враховуючи, що комісія в нас дуже молода, адже функціонує з січня цього року", - зазначила Олена Степаненко.

Окрім цього скласти іспит на знання української мови можна у таких установах, як ДНУ, ДРІДУ НАДУ, Митна та будівельна академії.

Зазначимо, якщо атестацію держслужбовець складає, якщо не має відмінних оцінок в атестаті чи дипломах про освіту. Якщо навпаки - працівник може написати заяву про видачу посвідчення без проходження атестації.

Раніше повідомлялося, що Рада ухвалила історичний закон про державну мову.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...