Відповідно до 301 Постанови Кабінету міністрів України всі, хто претендують на посаду в державній службі або вже є держслужбовцем і очікують на підвищення, мають складати атестацію на знання української мови. Про це сьогодні, 3 травня, під час прес-конференції в ІА "Інформатор" розповіла голова атестаційної комісії Дніпровської академії неперервної освіти Олена Степаненко, передає Дніпроград.
Аби мати можливість скласти подібну атестацію, спочатку необхідно написати заяву та додати до неї усі необхідні документи. Далі - призначається дата, яку заздалегідь можна побачити на сайті установи, в якій складатиметься іспит.
Складається екзамен з двох частин - письмової та усної. Перша містить у собі 25 тестових завдань і реферування тексту, який після прочитання необхідно викласти на папері по пам'яті. До усної входять презентація людини як держслужбовця та ділова розмова. Масимальна оцінка, яку може набрати аплікант - 8 балів. Мінімальна кількість, з якою видадуть посвідчення - 4 бали.
"Ми повинні розуміти, наскільки людина володіє усним мовленням, бо з цим виникають питання. Але тішить те, що на сьогодні немає жодної особи, яка не склала б у нас атестацію - таких у нас було 36 осіб. Враховуючи, що комісія в нас дуже молода, адже функціонує з січня цього року", - зазначила Олена Степаненко.
Окрім цього скласти іспит на знання української мови можна у таких установах, як ДНУ, ДРІДУ НАДУ, Митна та будівельна академії.
Зазначимо, якщо атестацію держслужбовець складає, якщо не має відмінних оцінок в атестаті чи дипломах про освіту. Якщо навпаки - працівник може написати заяву про видачу посвідчення без проходження атестації.
Раніше повідомлялося, що Рада ухвалила історичний закон про державну мову.
Автор: Домінік ФРАНКО