App Store Google Play

Держслужбовці Дніпра мають складати атестацію на знання української мови

3 Травня 13:00
Держслужбовці Дніпра мають складати атестацію на знання української мови

Відповідно до 301 Постанови Кабінету міністрів України всі, хто претендують на посаду в державній службі або вже є держслужбовцем і очікують на підвищення, мають складати атестацію на знання української мови. Про це сьогодні, 3 травня, під час прес-конференції в ІА "Інформатор" розповіла голова атестаційної комісії Дніпровської академії неперервної освіти Олена Степаненко, передає Дніпроград.

Аби мати можливість скласти подібну атестацію, спочатку необхідно написати заяву та додати до неї усі необхідні документи. Далі - призначається дата, яку заздалегідь можна побачити на сайті установи, в якій складатиметься іспит.

Складається екзамен з двох частин - письмової та усної. Перша містить у собі 25 тестових завдань і реферування тексту, який після прочитання необхідно викласти на папері по пам'яті. До усної входять презентація людини як держслужбовця та ділова розмова. Масимальна оцінка, яку може набрати аплікант - 8 балів. Мінімальна кількість, з якою видадуть посвідчення - 4 бали.

"Ми повинні розуміти, наскільки людина володіє усним мовленням, бо з цим виникають питання. Але тішить те, що на сьогодні немає жодної особи, яка не склала б у нас атестацію - таких у нас було 36 осіб. Враховуючи, що комісія в нас дуже молода, адже функціонує з січня цього року", - зазначила Олена Степаненко.

Окрім цього скласти іспит на знання української мови можна у таких установах, як ДНУ, ДРІДУ НАДУ, Митна та будівельна академії.

Зазначимо, якщо атестацію держслужбовець складає, якщо не має відмінних оцінок в атестаті чи дипломах про освіту. Якщо навпаки - працівник може написати заяву про видачу посвідчення без проходження атестації.

Раніше повідомлялося, що Рада ухвалила історичний закон про державну мову.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Відверто кажучи, давно втомився читати такі заголовки, як "Україні потрібен націоналізм!". "Націоналізм - саме те, що потрібно Україні". "Україні не вистачає націоналізму".Все це, звісно, прекрасно. І...
Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...