App Store Google Play

Держслужбовці Дніпра мають складати атестацію на знання української мови

03.05.2019 13:00
Держслужбовці Дніпра мають складати атестацію на знання української мови

Відповідно до 301 Постанови Кабінету міністрів України всі, хто претендують на посаду в державній службі або вже є держслужбовцем і очікують на підвищення, мають складати атестацію на знання української мови. Про це сьогодні, 3 травня, під час прес-конференції в ІА "Інформатор" розповіла голова атестаційної комісії Дніпровської академії неперервної освіти Олена Степаненко, передає Дніпроград.

Аби мати можливість скласти подібну атестацію, спочатку необхідно написати заяву та додати до неї усі необхідні документи. Далі - призначається дата, яку заздалегідь можна побачити на сайті установи, в якій складатиметься іспит.

Складається екзамен з двох частин - письмової та усної. Перша містить у собі 25 тестових завдань і реферування тексту, який після прочитання необхідно викласти на папері по пам'яті. До усної входять презентація людини як держслужбовця та ділова розмова. Масимальна оцінка, яку може набрати аплікант - 8 балів. Мінімальна кількість, з якою видадуть посвідчення - 4 бали.

"Ми повинні розуміти, наскільки людина володіє усним мовленням, бо з цим виникають питання. Але тішить те, що на сьогодні немає жодної особи, яка не склала б у нас атестацію - таких у нас було 36 осіб. Враховуючи, що комісія в нас дуже молода, адже функціонує з січня цього року", - зазначила Олена Степаненко.

Окрім цього скласти іспит на знання української мови можна у таких установах, як ДНУ, ДРІДУ НАДУ, Митна та будівельна академії.

Зазначимо, якщо атестацію держслужбовець складає, якщо не має відмінних оцінок в атестаті чи дипломах про освіту. Якщо навпаки - працівник може написати заяву про видачу посвідчення без проходження атестації.

Раніше повідомлялося, що Рада ухвалила історичний закон про державну мову.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...