App Store Google Play

Я рада, що повертаюся у Січеславську область, - Орина Сокульська, вдова поета Івана Сокульського

2 Травня 17:20
Я рада, що повертаюся у Січеславську область, - Орина Сокульська, вдова поета Івана Сокульського

Дружина поета, правозахисника, дисидента Івана Сокульського, та голова Всеукраїнського товариства політв'язнів і репресованих Орина Сокульська підтримала перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на коаліцію громадських організацій СічеславськаТАК.

Орина Сокульска зазначає, що наразі вона радіє тому, що ідея перейменування області вже вийшла на фінальний етап. Окрім цього, її покійний чоловік поет Іван Сокульський був один із тих, хто виступав за перейменування Дніпропетровська на Січеслав.

"Я радію, що сьогодні я у Дніпрі. П'ять років як я виїхала з Дніпропетровська. П'ять років як я переїхала до Києва з Дніпропетровської області. Сьогодні я повернулася в славне місто Дніпро. Я повернулася в Січеславську область. І надзвичайно приємно, що мій чоловік, Іван Сокульський, був ініціатором перейменування Дніпропетровська на Січеслав. Але сталося так, що тепер область стала Січеславською. І я радію, що зійшовши вчора на вокзалі, я не побачила пам'ятника Петровському. Я радію всім тім змінам, що відбувають в області" , - зазначила Орина Сокульська.

Окрім цього, вона зауважила, що мрії здійснюються, лише треба дуже хотіти аби вони здійснилися.

"Щойно я повернулася з могили Івана Сокульського. І я йому сказала, що мрії здійснюються, бажання здійснюються, головне цього дуже хотіти", - сказала Орина Сокульська.

Іван Сокульський народився на хуторі Червоноярському Синельниківського району Дніпропетровської області. У студентські роки став співзасновником Дніпропетровського клубу творчої молоді. У 1966 році за написання "націоналістичних віршів" його було виключено з комсомолу та відраховано із університету. Після цього поет не міг знайти постіного робочого місця, працював у різноманітних сферах. Паралельно він налагоджував зв'зяки із українським дисидентством. У серпні 1968 разом з журналістом Михайлом Скориком написав «Листа творчої молоді Дніпропетровська», за що згодом був затриманний та засуджений на 4,5 роки ув'язнення за антирадянську агітацію. 

Після звільнення почав займатися правозахисною діяльністю, став членом Української гельсінської групи, написав один із найвідоміших своїх віршів "Замало - бути".  У 1980 був знову заарештований та отримав термін на 10 років. Під час перебування у тюрьмі його часто морили голодом, кидали в одиночні камери та позбавляли права на отримання передач. 1988 року його звільнили. 

Під час мітингів за незалежність України у Дніпрі, він був побитий агентами КДБ. Побиття призвело до різкого погіршення здоров'я. Помер Іван Сокульський 22 червня 1992 року. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...