App Store Google Play

Криворізькі пам'ятники одягли у маски, аби ті не дихали канцерогенами

02.05.2019 15:20
Криворізькі пам'ятники одягли у маски, аби ті не дихали канцерогенами

У середу, 1 травня, майже усі криворізькі пам'ятники одягли у маски із надписом "Задихаюсь", аби "врятувати їх від місцевої екології". Відповідні світлини активісти розмістили в одній з міських груп на Facebook, передає Дніпроград.

"Криворізька екологія настільки чиста і приваблива, що пам'ятники почали задихатись від усієї тієї чистоти. Чим же тоді дихати людям? Кривий Ріг, скільки ще можна терпіти ігнорування проблеми міською владою? Як ще привернути увагу до того, що в цьому місті навіть пам'ятникам важко дихати?", - йдеться у повідомленні.

Як зазначили організатори акції, зробили це через те, що нині середовище Кривого Рогу забруднене канцерогенами. Саме ці хімічні речовини спричиняють появу злоякісних новоутворень в організмі людини.

"Ми організували цю акцію, аби впершу чергу привернути увагу до проблем криворізької екології та нагадати про те, що місцева влада їх не вирішує. Звичайні мешканці теж стурбовані екологією, але через роботу, особисті проблеми та інше - це відходить для них на другий план. Ми хотіли нагадати всім про те, про що забувати не слід ніколи. Нагадати про те, від чого залежить майбутнє нашого міста", - прокоментував один з організаторів акції Микита Водзянський.

Зазначимо, що станом на сьогодні рівень забруднення повітря у Кривому розі перевищує норму у понад 45 разів, а у міських річках Саксагань та Інгулець в десятки разів перевищена норма бактерій, які викликають кишкові захворювання.

Все через те, що нині у місті розташовані промислові підприємства першого класу шкідливості, яким всупереч національним інтересам України в частині екологічної безпеки, видають дозволи на понаднормативні викиди забруднюючих речовин. Промислові гіганти щороку викидають в повітря міста понад 350 тисяч тонн шкідливих речовин і становлять реальну загрозу життю українців.

Саме тому українці вимагають визнати Кривий Ріг зоною надзвичайної екологічної ситуації, згідно відповідного Закону, а також доручити РНБО разом з Кабінетом Міністрів України вжити невідкладних заходів, спрямованих на нормалізацію екологічного стану.

Раніше повідомлялося, що "АрселорМіттал" компенсує свої викиди медичним обладнанням для лікарень Кривого Рогу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...