App Store Google Play

"Шашлик, май, WI-FI": дніпряни влаштували першотравневу "монстрацію"

1 Травня 19:00
"Шашлик, май, WI-FI": дніпряни влаштували першотравневу "монстрацію"

Сьогодні, 1 травня, дніпровські активісти пройшлися центральною площею міста, тримаючи в руках плакати із незвичними лозунгами. Як зазначають організатори, в такий спосіб учасники акції переосмислюють радянські першотравневі демонстрації. Про це повідомляє Дніпроград із місця події.

Монстрація - це масова художня акція у формі демонстрації з гаслами і транспарантами, зміст яких здебільшого виглядає гранично абсурдним, однак вони мають багатозначність. Захід абсолютно не має сценарію, організатори дають лише місце і точний час початку заходу, решта - імпровізація.

Монстрації вже протягом декілька років проходять саме у цей день у великих містах Європи та деяких містах України. Сьогодні захід вперше провели у Дніпрі. Наголошують, головне у ньому - аполітичність.

"Зараз усі громадяни відчувають певне фізичне та психологічне навантаження, а також певне непорозуміння. Треба виходити за рамки, які в нас є. Це аполітична акція, зроблена для перезавантаження. Ми принесли плакати, які кожен зрозуміє по-своєму", - зазначила активістка Людмила Шамрай.

Серед плакатів, які можна було побачити на акції, - "Таргани в голові - це модно", "Землю землянам - Марс марсіанам", "Шашлик, май, WI-FI".

"Проходить час і все навколо змінюється. Ця акція - це відхід від традицій. І чіплятися за минуле не потрібно, ми теж зараз інші. Практично для з нас перше травня зараз - зовсім інше свято. Зараз це дійсно "шашлик, май, WI-FI". Хочеться вирвати людей з їхньої реальності", - додала організаторка монстрації Людмила Шамрай.

Раніше повідомлялося, що молоді історики з Дніпра взяли участь в акції “Chornobyl’33”.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Відверто кажучи, давно втомився читати такі заголовки, як "Україні потрібен націоналізм!". "Націоналізм - саме те, що потрібно Україні". "Україні не вистачає націоналізму".Все це, звісно, прекрасно. І...
Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...