App Store Google Play

"Шашлик, май, WI-FI": дніпряни влаштували першотравневу "монстрацію"

01.05.2019 19:00
"Шашлик, май, WI-FI": дніпряни влаштували першотравневу "монстрацію"

Сьогодні, 1 травня, дніпровські активісти пройшлися центральною площею міста, тримаючи в руках плакати із незвичними лозунгами. Як зазначають організатори, в такий спосіб учасники акції переосмислюють радянські першотравневі демонстрації. Про це повідомляє Дніпроград із місця події.

Монстрація - це масова художня акція у формі демонстрації з гаслами і транспарантами, зміст яких здебільшого виглядає гранично абсурдним, однак вони мають багатозначність. Захід абсолютно не має сценарію, організатори дають лише місце і точний час початку заходу, решта - імпровізація.

Монстрації вже протягом декілька років проходять саме у цей день у великих містах Європи та деяких містах України. Сьогодні захід вперше провели у Дніпрі. Наголошують, головне у ньому - аполітичність.

"Зараз усі громадяни відчувають певне фізичне та психологічне навантаження, а також певне непорозуміння. Треба виходити за рамки, які в нас є. Це аполітична акція, зроблена для перезавантаження. Ми принесли плакати, які кожен зрозуміє по-своєму", - зазначила активістка Людмила Шамрай.

Серед плакатів, які можна було побачити на акції, - "Таргани в голові - це модно", "Землю землянам - Марс марсіанам", "Шашлик, май, WI-FI".

"Проходить час і все навколо змінюється. Ця акція - це відхід від традицій. І чіплятися за минуле не потрібно, ми теж зараз інші. Практично для з нас перше травня зараз - зовсім інше свято. Зараз це дійсно "шашлик, май, WI-FI". Хочеться вирвати людей з їхньої реальності", - додала організаторка монстрації Людмила Шамрай.

Раніше повідомлялося, що молоді історики з Дніпра взяли участь в акції “Chornobyl’33”.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...