App Store Google Play

"Шашлик, май, WI-FI": дніпряни влаштували першотравневу "монстрацію"

01.05.2019 19:00
"Шашлик, май, WI-FI": дніпряни влаштували першотравневу "монстрацію"

Сьогодні, 1 травня, дніпровські активісти пройшлися центральною площею міста, тримаючи в руках плакати із незвичними лозунгами. Як зазначають організатори, в такий спосіб учасники акції переосмислюють радянські першотравневі демонстрації. Про це повідомляє Дніпроград із місця події.

Монстрація - це масова художня акція у формі демонстрації з гаслами і транспарантами, зміст яких здебільшого виглядає гранично абсурдним, однак вони мають багатозначність. Захід абсолютно не має сценарію, організатори дають лише місце і точний час початку заходу, решта - імпровізація.

Монстрації вже протягом декілька років проходять саме у цей день у великих містах Європи та деяких містах України. Сьогодні захід вперше провели у Дніпрі. Наголошують, головне у ньому - аполітичність.

"Зараз усі громадяни відчувають певне фізичне та психологічне навантаження, а також певне непорозуміння. Треба виходити за рамки, які в нас є. Це аполітична акція, зроблена для перезавантаження. Ми принесли плакати, які кожен зрозуміє по-своєму", - зазначила активістка Людмила Шамрай.

Серед плакатів, які можна було побачити на акції, - "Таргани в голові - це модно", "Землю землянам - Марс марсіанам", "Шашлик, май, WI-FI".

"Проходить час і все навколо змінюється. Ця акція - це відхід від традицій. І чіплятися за минуле не потрібно, ми теж зараз інші. Практично для з нас перше травня зараз - зовсім інше свято. Зараз це дійсно "шашлик, май, WI-FI". Хочеться вирвати людей з їхньої реальності", - додала організаторка монстрації Людмила Шамрай.

Раніше повідомлялося, що молоді історики з Дніпра взяли участь в акції “Chornobyl’33”.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...