App Store Google Play

"Шашлик, май, WI-FI": дніпряни влаштували першотравневу "монстрацію"

1 Травня 19:00
"Шашлик, май, WI-FI": дніпряни влаштували першотравневу "монстрацію"

Сьогодні, 1 травня, дніпровські активісти пройшлися центральною площею міста, тримаючи в руках плакати із незвичними лозунгами. Як зазначають організатори, в такий спосіб учасники акції переосмислюють радянські першотравневі демонстрації. Про це повідомляє Дніпроград із місця події.

Монстрація - це масова художня акція у формі демонстрації з гаслами і транспарантами, зміст яких здебільшого виглядає гранично абсурдним, однак вони мають багатозначність. Захід абсолютно не має сценарію, організатори дають лише місце і точний час початку заходу, решта - імпровізація.

Монстрації вже протягом декілька років проходять саме у цей день у великих містах Європи та деяких містах України. Сьогодні захід вперше провели у Дніпрі. Наголошують, головне у ньому - аполітичність.

"Зараз усі громадяни відчувають певне фізичне та психологічне навантаження, а також певне непорозуміння. Треба виходити за рамки, які в нас є. Це аполітична акція, зроблена для перезавантаження. Ми принесли плакати, які кожен зрозуміє по-своєму", - зазначила активістка Людмила Шамрай.

Серед плакатів, які можна було побачити на акції, - "Таргани в голові - це модно", "Землю землянам - Марс марсіанам", "Шашлик, май, WI-FI".

"Проходить час і все навколо змінюється. Ця акція - це відхід від традицій. І чіплятися за минуле не потрібно, ми теж зараз інші. Практично для з нас перше травня зараз - зовсім інше свято. Зараз це дійсно "шашлик, май, WI-FI". Хочеться вирвати людей з їхньої реальності", - додала організаторка монстрації Людмила Шамрай.

Раніше повідомлялося, що молоді історики з Дніпра взяли участь в акції “Chornobyl’33”.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Важко осягнути наскільки ми втратили зв'язок зі своїм минулим. Не кажучи вже про те, скільки нам необхідно часу на відновлення своєї ж ідентичності та культури. Гортаючи сторінки "Моїх споминів п...
Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...
Марія СОЛОМОНОВА

Георгиевская лента

Георгиевская лента. Когда-то это был символ победы над фашисткой Германией. После 2014 года, когда эта лента стала символом оккупации Россией украинского Крыма и военного захвата востока Украины,...