App Store Google Play

«План дій старости – 12 кроків успішного старту» презентували старостам ОТГ на Cічеславщині

27 Квітня 20:00
«План дій старости – 12 кроків успішного старту» презентували старостам ОТГ на Cічеславщині

Методичний інструмент отримали команди децентралізаторів Чернівецької, Миколаївської та Вінницької областей під час дводенного навчального візиту, організованого Дніпропетровським, Миколаївським, Чернівецьким та Вінницьким Центрами розвитку місцевого самоврядування, створеними за сприяння Програми U-LEAD з Європою та Мінрегіону. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Укрінформ.

«Експертами Дніпропетровського ЦРМС розроблено практичний посібник «План дій старости: 12 кроків успішного старту», типовий паспорт старостинського округу та рекомендації щодо організації роботи офісу старости в громаді. Зазначені рекомендації практично впроваджені у 132 старостинських округах 63 ОТГ Дніпропетровської області», - розповіла директор Дніпропетровського ЦРМС Олена Тертишна.

Як пояснила радник із питань децентралізації Дніпропетровського ЦРМС Ольга Кірєєва, спершу план дій старости мав вісім кроків. Він передбачав необхідність знайти своє місце в системі місцевого самоврядування, визначити правові засади діяльності, сформувати власний план дій, опрацювати стратегічний підхід, взяти на озброєння проектний інструментарій, залучитися до бюджетного процесу, поліпшити надання адміністративних послуг в громаді та налагодити співпрацю з громадськістю. Згодом кроків стало десять – прийшло розуміння, що необхідно долучити громадян до бюджету участі, ввести практику партисипативних бюджетів. А також встановити корисні та продуктивні зв’язки із сусідами, запровадити міжмуніципальне співробітництво.

«Сьогодні ми маємо вже 12 кроків успішного старту. І, крім всього, пропонуємо старостам стати лідерами та згуртувати команду, створити унікальність своєї території, подбати про її брендування. Нині наші експерти, завдяки напрацьованому старостами досвіду, готові сформувати й 15 і навіть більше кроків. Це той алгоритм, ті управлінські інструменти, завдяки яким розвиваються наші громади», - зазначила Кірєєва.

Торік Дніпропетровський ЦРМС розробив та реалізував Всеукраїнський дистанційний курс «Староста: лідер, представник інтересів територіальної громади», участь у якому взяли 326 старост з усіх областей України. За результатами цього курсу старостами було реалізовано багато інноваційних ідей розвитку. Також з допомогою експертів Дніпропетровського ЦРМС підготовлено 16 спікерів-старост, які успішно презентували результати своєї роботи в інших регіонах України під час навчальних візитів, присвячених роботі старост громад, а також під час тематичних заходів Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад. З кращими практиками розвитку старостинських округів Дніпропетровської області ознайомили й учасників навчального візиту. Гості відвідали шість старостинських округів, ознайомилися з інфраструктурою, оглянули організацію роботи старост Новомиколаївки Сурсько-Литовської ОТГ, Волоського та Братського Новоолександрівської ОТГ, Привовчанського Троїцької ОТГ, Булахівки Межиріцької ОТГ, Кочережок та В’язівок Вербківської ОТГ.

«План дій старости: 12 кроків успішного старту», що розробив Дніпропетровський ЦРМС, став для мене настільною книгою дій. На моєму окрузі впроваджено усі 12 кроків, завдяки чому бюджет Волоського старостинського округу зріс до 16 млн грн. Офіс старости став точкою економічного зростання громади, у нас побували делегації старост з 19 областей України. І нам дуже приємно, коли до нас приїжджають, ми радо ділимося тим, що знаємо і вміємо», - зауважив староста Волоського старостинського округу Новоолександрівської ОТГ Андрій Пінчук.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...
Не можу спокійно заснути. З голови не йде розмова з таксистом...Йому безперестанно телефонує жіночка, яка волає в слухавку. Він пояснює: "Я с клиентом"... На третій дзвінок відповідь: "Дура, я зарабат...
Ярема ГАЛАЙДА

Легенда про павучка

Її пов‘язують з Робертом І Брюсом, королем Шотландії 1306 - 1329.І вона має два варіанти. Хоча суть в неї одна.Згідно з одним з варіантів, після ніщивної поразки при Дарлі у 1306 році Брюс відст...
Уже 2 роки спілкуюсь із молодими людьми (університет-постуніверситет). Багато з них готові піти в село вчителем аби уникнути армії. Точніше строкової служби.Абсолютно розумію чому це відбувається. Уяв...