App Store Google Play

Рада зможе 14 травня розблокувати підписання закону про українську мову - Парубій

26.04.2019 19:30
Рада зможе 14 травня розблокувати підписання закону про українську мову - Парубій

Верховна Рада України наступного пленарного засіданні розгляне постанови про скасування голосування за проект закону (№5670-д) про функціонування української мови як державної, які наразі блокують підписання ухваленого закону спікером парламенту. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Інтерфакс.

"На наступному пленарному засіданні невідкладно ми розглянемо всі ці постанови. Невідкладно я підпишу закон про мову. Невідкладно - і про це є домовленість - президент Петро Порошенко підпише закон. Ми не повинні дати жодного шансу в Конституційному Суді поставити під сумнів закон про мову" , - заявив голова Верховної Ради Андрій Парубій на пленарному засіданні.

Спікер зазначив, що в парламенті зареєстровано вже 4 проекти постанови про скасування результатів голосування у другому читанні і в цілому законопроекту про українську мову.

Тим часом він додав, що регламент відводить дві доби на внесення народними депутатами таких постанов.

"Якщо ми їх скасуємо раніше ніж через дві доби і закон буде підписано раніше ніж через дві доби, це може поставити під сумнів легітимність закону", - пояснив А.Парубій.

Наразі ці постанови блокують підписання спікером ухваленого у четвер закону про функціонування української мови як державної. А.Парубій зможе його підписати, якщо парламент відхилить постанови про скасування закону.

Водночас спікер запевнив, що у Верховній Раді з цим не виникнуть труднощі.

Крім того, в четвер на вечірньому засіданні парламент не завершив розгляд законопроекту (# 8527-д) про внесення змін до закону про ринок електричної енергії. Доки Рада не завершить роботу над ним, регламент не дозволяє голосувати за інші ініціативи.

Наступне пленарне засідання Верховної Ради відбудеться 14 травня.

Нагадаємо, що з 25 депутатів з Січеславщини лише 11 - за державну українську мову.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...