App Store Google Play

Рада зможе 14 травня розблокувати підписання закону про українську мову - Парубій

26 Квітня 19:30
Рада зможе 14 травня розблокувати підписання закону про українську мову - Парубій

Верховна Рада України наступного пленарного засіданні розгляне постанови про скасування голосування за проект закону (№5670-д) про функціонування української мови як державної, які наразі блокують підписання ухваленого закону спікером парламенту. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Інтерфакс.

"На наступному пленарному засіданні невідкладно ми розглянемо всі ці постанови. Невідкладно я підпишу закон про мову. Невідкладно - і про це є домовленість - президент Петро Порошенко підпише закон. Ми не повинні дати жодного шансу в Конституційному Суді поставити під сумнів закон про мову" , - заявив голова Верховної Ради Андрій Парубій на пленарному засіданні.

Спікер зазначив, що в парламенті зареєстровано вже 4 проекти постанови про скасування результатів голосування у другому читанні і в цілому законопроекту про українську мову.

Тим часом він додав, що регламент відводить дві доби на внесення народними депутатами таких постанов.

"Якщо ми їх скасуємо раніше ніж через дві доби і закон буде підписано раніше ніж через дві доби, це може поставити під сумнів легітимність закону", - пояснив А.Парубій.

Наразі ці постанови блокують підписання спікером ухваленого у четвер закону про функціонування української мови як державної. А.Парубій зможе його підписати, якщо парламент відхилить постанови про скасування закону.

Водночас спікер запевнив, що у Верховній Раді з цим не виникнуть труднощі.

Крім того, в четвер на вечірньому засіданні парламент не завершив розгляд законопроекту (# 8527-д) про внесення змін до закону про ринок електричної енергії. Доки Рада не завершить роботу над ним, регламент не дозволяє голосувати за інші ініціативи.

Наступне пленарне засідання Верховної Ради відбудеться 14 травня.

Нагадаємо, що з 25 депутатів з Січеславщини лише 11 - за державну українську мову.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Історія про те, як я вкрав

Коли мене серйозно питають чи крав я хоч щось у своєму житті, я не поспішаю відповідати, бо точно знаю, що крав у дитинстві. Зараз важко згадати що, але один випадок я пам'ятаю...Це було 19 років тому...
Важко осягнути наскільки ми втратили зв'язок зі своїм минулим. Не кажучи вже про те, скільки нам необхідно часу на відновлення своєї ж ідентичності та культури. Гортаючи сторінки "Моїх споминів п...
Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...