App Store Google Play

Єдиний у Дніпрі дерев’яний історичний будинок визнали частково аварійним

26.04.2019 09:00
Єдиний у Дніпрі дерев’яний історичний будинок визнали частково аварійним

Єдиний вцілілий у Дніпрі дерев’яний історичний будинок визнали частково аварійним. Інформацію про це Радіо Свобода підтвердила начальник управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровської міськради Надія Лиштва, передає Дніпроград.

За її даними, комунальники разом із фахівцями з охорони пам’яток провели обстеження будівлі й склали акт технічного стану. Серед виявлених ознак аварійності – щілини, які в окремих місцях сягають 15 сантиметрів.

«Сходова клітина на другий поверх – там вже дерев’яні балки сходів відходять від стін. Тобто сходова клітина невдовзі може відійти і мешканці другого поверху будуть ізольовані», – сказала Надія Лиштва.

Як зазначила фахівець, міська влада шукатиме фахівців для укріплення будівлі. Розглядається також варіант щодо відселення мешканців.

Мерія наразі також з’ясовує кількість мешканців будинку: частина з них проживає в будинку без реєстрації.

5 червня 2018 року в Дніпрі на Крутогірному узвозі комунальники за допомогою важкої техніки знесли прибудову до історичної будівлі – останнього дерев’яного будинку в місті. Міська влада заявила, що рятує будинок від спотворення. Водночас власниця прибудови, заявляла, що помешкання було частиною її квартири. Також мешканці будівлі звинувачували владу в «доведенні пам’ятки до руйнування»: за свою понад сторічну історію споруда жодного разу не ремонтувалась.

Будинок на Крутогірному узвозі (колишня вулиця Рогальова), 5 в Дніпрі – найстаріший двоповерховий дерев’яний будинок, що зберігся в місті. Він був збудований наприкінці XIX століття. Він має статус «щойно виявленого об’єкту культурної спадщини за видом «архітектура».

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...