App Store Google Play

Єдиний у Дніпрі дерев’яний історичний будинок визнали частково аварійним

26 Квітня 09:00
Єдиний у Дніпрі дерев’яний історичний будинок визнали частково аварійним

Єдиний вцілілий у Дніпрі дерев’яний історичний будинок визнали частково аварійним. Інформацію про це Радіо Свобода підтвердила начальник управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровської міськради Надія Лиштва, передає Дніпроград.

За її даними, комунальники разом із фахівцями з охорони пам’яток провели обстеження будівлі й склали акт технічного стану. Серед виявлених ознак аварійності – щілини, які в окремих місцях сягають 15 сантиметрів.

«Сходова клітина на другий поверх – там вже дерев’яні балки сходів відходять від стін. Тобто сходова клітина невдовзі може відійти і мешканці другого поверху будуть ізольовані», – сказала Надія Лиштва.

Як зазначила фахівець, міська влада шукатиме фахівців для укріплення будівлі. Розглядається також варіант щодо відселення мешканців.

Мерія наразі також з’ясовує кількість мешканців будинку: частина з них проживає в будинку без реєстрації.

5 червня 2018 року в Дніпрі на Крутогірному узвозі комунальники за допомогою важкої техніки знесли прибудову до історичної будівлі – останнього дерев’яного будинку в місті. Міська влада заявила, що рятує будинок від спотворення. Водночас власниця прибудови, заявляла, що помешкання було частиною її квартири. Також мешканці будівлі звинувачували владу в «доведенні пам’ятки до руйнування»: за свою понад сторічну історію споруда жодного разу не ремонтувалась.

Будинок на Крутогірному узвозі (колишня вулиця Рогальова), 5 в Дніпрі – найстаріший двоповерховий дерев’яний будинок, що зберігся в місті. Він був збудований наприкінці XIX століття. Він має статус «щойно виявленого об’єкту культурної спадщини за видом «архітектура».

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...
Ось і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...
Між іншим, альтернативи Мінському процесу варто шукати. Молдова, Грузія, Україна. Це - держави, на території яких є російські окупаційні війська. Їх об'єднує бажання деокупації власних територій. ПМР,...
Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...