App Store Google Play

Вимагаємо закон про мову: дніпряни долучилися до всеукраїнської акції під Верховною Радою

25.04.2019 11:00
Вимагаємо закон про мову: дніпряни долучилися до всеукраїнської акції під Верховною Радою

Сьогодні, 25 квітня, близько тисячі українців зібралися під стінами Верховної Ради України, аби наголосити депутатам і всьому суспільству, що нині вкрай важливо прийняти Закон про мову. Підтримати акцію долучилися і понад півсотні дніпровських активістів. Про це повідомляє Дніпроград із місця події.

«У 2012 році приймали закон Ківалова-Колісніченка, який привів до мовного майдану і жорстких протистоянь з приводу мови. Але зараз маятник нарешті хитнувся не в бік проросійських сил, а українських. Це перший крок, який надасть мові законодавчого статусу», - зазначив відомий у Дніпрі громадський діяч Кирило Дороленко.

Учасники акції одягнені у традиційні українські вишиванки, у руках тримають прапори, а також плакати, які демонструють, що мова на часі. Серед них: «Увійди в історію - проголосуй за мовний закон», «Мене захистить лише мовний закон», «Мова - це наша безпека», «Андеграунд за українську». Усі наголошують, що мовне питання наразі нагальне і важливе історично.

«Воно пов’язане з національною ідентифікацією нації, з виборюванням нашої свободи, як на фронті безпосередньо, так і на фронті умовно мирному. Ми зараз бачимо, які громадянські настрої панують у суспільстві і якщо не відбудеться сьогоднішнього очікування, ми будемо лупати цю скелю далі», - прокоментувала учасниця заходу Катерина Леонова.

Паралельно на сцені, розташованій на площі Конституції, грають українські гурти, а також транслюють засідання Верховної Ради. Сьогодні тут має вирішитись доля довгоочікуваного Закону про мову.

Парламент розпочав розгляд цього документу ще 28 лютого, але через майже дві тисячі правок досі це не завершив. Депутатам залишилось розглянути менш ніж 100 правок, після чого вони перейдуть до голосування. Серед учасників акції: віце-прем'єр-мінстр Павло Розенко, міністр інфраструктури Володимир Омелян та голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

Нагадаємо, народний депутат України Андрій Денисенко наголосив на важливості мовного закону та заявив, що голосуватиме за нього сьогодні у Верховній Раді.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...