App Store Google Play

Вимагаємо закон про мову: дніпряни долучилися до всеукраїнської акції під Верховною Радою

25 Квітня 11:00
Вимагаємо закон про мову: дніпряни долучилися до всеукраїнської акції під Верховною Радою

Сьогодні, 25 квітня, близько тисячі українців зібралися під стінами Верховної Ради України, аби наголосити депутатам і всьому суспільству, що нині вкрай важливо прийняти Закон про мову. Підтримати акцію долучилися і понад півсотні дніпровських активістів. Про це повідомляє Дніпроград із місця події.

«У 2012 році приймали закон Ківалова-Колісніченка, який привів до мовного майдану і жорстких протистоянь з приводу мови. Але зараз маятник нарешті хитнувся не в бік проросійських сил, а українських. Це перший крок, який надасть мові законодавчого статусу», - зазначив відомий у Дніпрі громадський діяч Кирило Дороленко.

Учасники акції одягнені у традиційні українські вишиванки, у руках тримають прапори, а також плакати, які демонструють, що мова на часі. Серед них: «Увійди в історію - проголосуй за мовний закон», «Мене захистить лише мовний закон», «Мова - це наша безпека», «Андеграунд за українську». Усі наголошують, що мовне питання наразі нагальне і важливе історично.

«Воно пов’язане з національною ідентифікацією нації, з виборюванням нашої свободи, як на фронті безпосередньо, так і на фронті умовно мирному. Ми зараз бачимо, які громадянські настрої панують у суспільстві і якщо не відбудеться сьогоднішнього очікування, ми будемо лупати цю скелю далі», - прокоментувала учасниця заходу Катерина Леонова.

Паралельно на сцені, розташованій на площі Конституції, грають українські гурти, а також транслюють засідання Верховної Ради. Сьогодні тут має вирішитись доля довгоочікуваного Закону про мову.

Парламент розпочав розгляд цього документу ще 28 лютого, але через майже дві тисячі правок досі це не завершив. Депутатам залишилось розглянути менш ніж 100 правок, після чого вони перейдуть до голосування. Серед учасників акції: віце-прем'єр-мінстр Павло Розенко, міністр інфраструктури Володимир Омелян та голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

Нагадаємо, народний депутат України Андрій Денисенко наголосив на важливості мовного закону та заявив, що голосуватиме за нього сьогодні у Верховній Раді.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Костянтин Когтянц

Замах на серце країни

До загрози Разумкова перенести столицю України в Умань слід поставитися більш ніж серйозно. Тим більше, що цій ідеї біля 20 років.Коли Кучма вперше зіткнувся з масовими протестами, він озвучив «...
Слідом за численними віртуальними партіями та мажоритарниками-блогерами у рекламі Фейсбуку раптово (ні) з’явилася якась дивна «Партія ̶Ш̶а̶р̶і̶к̶о̶в̶а̶Шарія». Спочатку я не повірив,...
Отже, як на мене, досить вже у розпачі заламувати руки і шукати винних у тому, що ПАРЄ так очікувано проголосувала за повернення Московії до участі в засіданнях.Поразка нашої дипломатії цілком законом...
Нема жодної відомої людини в нашій країні, яку українці не облили б брудом. Навіть дісталось Тарасу Григоровичу і Григорій Савичу.Шевченко – дівчат кохав. Сковорода – вино і сир любив, їзд...