App Store Google Play

Вимагаємо закон про мову: дніпряни долучилися до всеукраїнської акції під Верховною Радою

25 Квітня 11:00
Вимагаємо закон про мову: дніпряни долучилися до всеукраїнської акції під Верховною Радою

Сьогодні, 25 квітня, близько тисячі українців зібралися під стінами Верховної Ради України, аби наголосити депутатам і всьому суспільству, що нині вкрай важливо прийняти Закон про мову. Підтримати акцію долучилися і понад півсотні дніпровських активістів. Про це повідомляє Дніпроград із місця події.

«У 2012 році приймали закон Ківалова-Колісніченка, який привів до мовного майдану і жорстких протистоянь з приводу мови. Але зараз маятник нарешті хитнувся не в бік проросійських сил, а українських. Це перший крок, який надасть мові законодавчого статусу», - зазначив відомий у Дніпрі громадський діяч Кирило Дороленко.

Учасники акції одягнені у традиційні українські вишиванки, у руках тримають прапори, а також плакати, які демонструють, що мова на часі. Серед них: «Увійди в історію - проголосуй за мовний закон», «Мене захистить лише мовний закон», «Мова - це наша безпека», «Андеграунд за українську». Усі наголошують, що мовне питання наразі нагальне і важливе історично.

«Воно пов’язане з національною ідентифікацією нації, з виборюванням нашої свободи, як на фронті безпосередньо, так і на фронті умовно мирному. Ми зараз бачимо, які громадянські настрої панують у суспільстві і якщо не відбудеться сьогоднішнього очікування, ми будемо лупати цю скелю далі», - прокоментувала учасниця заходу Катерина Леонова.

Паралельно на сцені, розташованій на площі Конституції, грають українські гурти, а також транслюють засідання Верховної Ради. Сьогодні тут має вирішитись доля довгоочікуваного Закону про мову.

Парламент розпочав розгляд цього документу ще 28 лютого, але через майже дві тисячі правок досі це не завершив. Депутатам залишилось розглянути менш ніж 100 правок, після чого вони перейдуть до голосування. Серед учасників акції: віце-прем'єр-мінстр Павло Розенко, міністр інфраструктури Володимир Омелян та голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

Нагадаємо, народний депутат України Андрій Денисенко наголосив на важливості мовного закону та заявив, що голосуватиме за нього сьогодні у Верховній Раді.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Історія про те, як я вкрав

Коли мене серйозно питають чи крав я хоч щось у своєму житті, я не поспішаю відповідати, бо точно знаю, що крав у дитинстві. Зараз важко згадати що, але один випадок я пам'ятаю...Це було 19 років тому...
Важко осягнути наскільки ми втратили зв'язок зі своїм минулим. Не кажучи вже про те, скільки нам необхідно часу на відновлення своєї ж ідентичності та культури. Гортаючи сторінки "Моїх споминів п...
Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...