App Store Google Play

У Межівському районі будують дві сільські амбулаторії

25.04.2019 15:40
У Межівському районі будують дві сільські амбулаторії

Дві сільські амбулаторії зводять у Межівському районі. Нову якість медичних послуг запроваджують у селах Іванівка та Слов’янка. Після завершення будівництва допомогу тут отримуватимуть більше 3 тисяч жителів. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу ДніпроОДА.

«Запроваджуємо нову якість медицини на селі. На Дніпропетровщині за типовим проектом зводимо «з нуля» амбулаторії. Вони енергоефективні, з необхідним обладнанням та автомобілем для лікаря. Телемедичні технології дозволять проводити онлайн-консультації з обласними фахівцями. У регіоні вже запрацювали чотири сучасні медзаклади, на черзі – ще 14», – зауважив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко. 

У Межівському районі на етапі будівництва дві амбулаторії. Одну з них зводять у селі Іванівка. Вона – на зміну існуючому медзакладу, який розміщується у 200-літній будівлі. Умови тут зовсім не придатні для роботи, каже завідуюча амбулаторією Ганна Голод.

У Межівському районі державним коштом зводять дві сільські амбулаторії.

«Свого часу тут розміщувалася лікарня. Згодом її реорганізували в  амбулаторію сімейного типу з денним стаціонаром на п’ять ліжок. Сьогодні будівля в аварійному стані: покрівля протікає, стеля обвалюється. Пильнуємо, щоб не рухнула на голову. Тож, чекаємо на завершення будівництва нової амбулаторії. Виграють і медики, і пацієнти», – наголосила вона. 

Виграють усі й від того, що нова амбулаторія буде в центрі села. Це з руки, наголошують місцеві.

 Поки надають меддопомогу ось у цій амбулаторії.

«Вдячні всім, хто почав це будівництво. Зараз отримуємо допомогу в амбулаторії, що на околиці села. До неї три кілометри. А якщо їхати до районного центру, то всі 30-ть. Хто має транспорт, тому дістатися легше. Нову ж амбулаторію будують прямісінько в центрі. З різних кінців до неї буде добиратися зручно», – сказала місцева мешканка Віра Лях. 

Ще одна сільська амбулаторія «росте» у Слов’янці. У селі кажуть, це важлива подія. 

Стіни – у тріщинах….

«За всі роки незалежної України в селі не велося жодного будівництва.  Тому для мешканців це грандіозна подія, тим паче, спорудження амбулаторії», – зазначила  Слов’янський сільський голова Галина Смольська. 

Наразі прийом пацієнтів лікарі ведуть у будівлі, яка вже вичерпала свій ресурс. Її звели ще в 1905 році.

«Якщо є змога звести нову амбулаторію, таку ініціативу вітаємо. Буде комфортно і медпрацівникам, і жителям. Все ж таки краще прийти у пристойну медустанову, ніж у стару, аварійну», – розповів завідуючий Слов’янською амбулаторією Микола Шило. 

 Її зводять з кінця 2018-го.

Сучасні амбулаторії вже запрацювали в селах Іванівка та Лобойківка Петриківського району, Придніпровське – Нікопольського району та Прядівка – Царичанського району. 

Спорудження медзакладів і їхнє оснащення – державним коштом.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...