App Store Google Play

З 25 депутатів з Січеславщини лише 11 - за державну українську мову

25 Квітня 17:20
З 25 депутатів з Січеславщини лише 11 - за державну українську мову

Сьогодні Верховна Рада України ухвалила історичний закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Втім, лише половина народних депутатів з Січеславщини підтримали цей законопроект під час голосування. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на сайт Верховної Ради.

Так, підтримали закон №5670-д наступні депутати з нашого краю:

Андрій Денисенко, Андрій Немировський, Дмитро Ярош, Юрій Береза, Валентин Дідич, Олександр Дубінін, Андрій Павелко, Тетяна Ричкова, Сергій Рибалка, Костянтин Усов, Віктор Галасюк.

Щодо тих, хто проти, то переважна частина нардепів є представниками "синьо-білих", які традиційно виступають проти української мови в Україні, адже "мають щелепу іншої будови". Зокрема. мова йде про:

Олександра Вілкула, Дмитра Шпенова, Дмитра Колєснікова, Андрія Гальченка, Костянтина Павлова та Артура Мартовицького.

Разом із цим, голосування продемонструвало дивну позицію членів Блоку Петра Порошенка, які просто не прийшли у цей день до Верховної Ради. При цьому варто пам'ятати, що Петро Порошенко відвів українській мові провідну роль у своїх гаслах. Відповідно, деякі члени президентської фракції банально саботували реалізацію "генеральної лінії" партії. Мова йде про наступних нардепів від БПП:

Іван Куліченко, Вадим Нестеренко, Максим Курячий.

До них приєдналися два представника "Народного фронту" Олег Кришин та Денис Дзензерський, а також член "Відродження" Андрій Шипко.

Єдиним "утриманцем" від Січеславщини став позафракційний Яків Безбах, який у свій час належав до "синьо-білих", виступав проти Томосу та визнання українського сувернітету над окупованими територіями.

Таким чином лише 11 з 25 народних депутатів підтримали мовний закон.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ярема ГАЛАЙДА

Правосеки, з ювілеєм!

Ну що, правосеки!  Зі святом вас)))Цього дня у 2014 був заснований Добровольчий Український Корпус Правого Сектора, якщо хтось щось забув. Майже рік відносив цей шеврон і я. На початку «пол...
Костянтин Когтянц

Замах на серце країни

До загрози Разумкова перенести столицю України в Умань слід поставитися більш ніж серйозно. Тим більше, що цій ідеї біля 20 років.Коли Кучма вперше зіткнувся з масовими протестами, він озвучив «...
Слідом за численними віртуальними партіями та мажоритарниками-блогерами у рекламі Фейсбуку раптово (ні) з’явилася якась дивна «Партія ̶Ш̶а̶р̶і̶к̶о̶в̶а̶Шарія». Спочатку я не повірив,...
Отже, як на мене, досить вже у розпачі заламувати руки і шукати винних у тому, що ПАРЄ так очікувано проголосувала за повернення Московії до участі в засіданнях.Поразка нашої дипломатії цілком законом...