App Store Google Play

З 25 депутатів з Січеславщини лише 11 - за державну українську мову

25.04.2019 17:20
З 25 депутатів з Січеславщини лише 11 - за державну українську мову

Сьогодні Верховна Рада України ухвалила історичний закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Втім, лише половина народних депутатів з Січеславщини підтримали цей законопроект під час голосування. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на сайт Верховної Ради.

Так, підтримали закон №5670-д наступні депутати з нашого краю:

Андрій Денисенко, Андрій Немировський, Дмитро Ярош, Юрій Береза, Валентин Дідич, Олександр Дубінін, Андрій Павелко, Тетяна Ричкова, Сергій Рибалка, Костянтин Усов, Віктор Галасюк.

Щодо тих, хто проти, то переважна частина нардепів є представниками "синьо-білих", які традиційно виступають проти української мови в Україні, адже "мають щелепу іншої будови". Зокрема. мова йде про:

Олександра Вілкула, Дмитра Шпенова, Дмитра Колєснікова, Андрія Гальченка, Костянтина Павлова та Артура Мартовицького.

Разом із цим, голосування продемонструвало дивну позицію членів Блоку Петра Порошенка, які просто не прийшли у цей день до Верховної Ради. При цьому варто пам'ятати, що Петро Порошенко відвів українській мові провідну роль у своїх гаслах. Відповідно, деякі члени президентської фракції банально саботували реалізацію "генеральної лінії" партії. Мова йде про наступних нардепів від БПП:

Іван Куліченко, Вадим Нестеренко, Максим Курячий.

До них приєдналися два представника "Народного фронту" Олег Кришин та Денис Дзензерський, а також член "Відродження" Андрій Шипко.

Єдиним "утриманцем" від Січеславщини став позафракційний Яків Безбах, який у свій час належав до "синьо-білих", виступав проти Томосу та визнання українського сувернітету над окупованими територіями.

Таким чином лише 11 з 25 народних депутатів підтримали мовний закон.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...