App Store Google Play

З 25 депутатів з Січеславщини лише 11 - за державну українську мову

25 Квітня 17:20
З 25 депутатів з Січеславщини лише 11 - за державну українську мову

Сьогодні Верховна Рада України ухвалила історичний закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Втім, лише половина народних депутатів з Січеславщини підтримали цей законопроект під час голосування. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на сайт Верховної Ради.

Так, підтримали закон №5670-д наступні депутати з нашого краю:

Андрій Денисенко, Андрій Немировський, Дмитро Ярош, Юрій Береза, Валентин Дідич, Олександр Дубінін, Андрій Павелко, Тетяна Ричкова, Сергій Рибалка, Костянтин Усов, Віктор Галасюк.

Щодо тих, хто проти, то переважна частина нардепів є представниками "синьо-білих", які традиційно виступають проти української мови в Україні, адже "мають щелепу іншої будови". Зокрема. мова йде про:

Олександра Вілкула, Дмитра Шпенова, Дмитра Колєснікова, Андрія Гальченка, Костянтина Павлова та Артура Мартовицького.

Разом із цим, голосування продемонструвало дивну позицію членів Блоку Петра Порошенка, які просто не прийшли у цей день до Верховної Ради. При цьому варто пам'ятати, що Петро Порошенко відвів українській мові провідну роль у своїх гаслах. Відповідно, деякі члени президентської фракції банально саботували реалізацію "генеральної лінії" партії. Мова йде про наступних нардепів від БПП:

Іван Куліченко, Вадим Нестеренко, Максим Курячий.

До них приєдналися два представника "Народного фронту" Олег Кришин та Денис Дзензерський, а також член "Відродження" Андрій Шипко.

Єдиним "утриманцем" від Січеславщини став позафракційний Яків Безбах, який у свій час належав до "синьо-білих", виступав проти Томосу та визнання українського сувернітету над окупованими територіями.

Таким чином лише 11 з 25 народних депутатів підтримали мовний закон.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Важко осягнути наскільки ми втратили зв'язок зі своїм минулим. Не кажучи вже про те, скільки нам необхідно часу на відновлення своєї ж ідентичності та культури. Гортаючи сторінки "Моїх споминів п...
Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...
Марія СОЛОМОНОВА

Георгиевская лента

Георгиевская лента. Когда-то это был символ победы над фашисткой Германией. После 2014 года, когда эта лента стала символом оккупации Россией украинского Крыма и военного захвата востока Украины,...