App Store Google Play

На Січеславщині запрацювала ще одна амбулаторія

24.04.2019 14:40
На Січеславщині запрацювала ще одна амбулаторія

На Січеславщині відкрили ще одну амбулаторію загальної практики сімейної медицини. Вона запрацювала в селі Прядівка Царичанського району. Доступ до якісної медицини за місцем проживання тепер матимуть більше 2 тисяч мешканців. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко, передає Дніпроград.

«У селах Дніпропетровщини відкриваються одна за одною сучасні амбулаторії. Вони відповідають новітнім технічним вимогам, енергоефективні, комфортні, з набором необхідного обладнання. Загалом буде 18 таких медзакладів. Їх зводять «з нуля» державним коштом», – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко. 

Наразі нова амбулаторія запрацювала у Прядівці Царичанського району. У селі не приховують радості й кажуть: на цю подію чекали не одне десятиліття.

Ґанок – із пандусом

«Раніше місцева амбулаторія розташовувалася в будівлі колишньої дільничної лікарні, зведеній ще в 70-х роках минулого століття. З двох поверхів «первинка» займала лише один. Це була стара, побита грибком і зовсім не енергоефективна будова. Аби привести її до ладу, потрібен був не ремонт, а грандіозна реконструкція. Справжнім порятунком стала для нас програма будівництва амбулаторій у сільській місцевості», – розказала завідуюча Прядівською амбулаторією Олена Семеніщенко. 

Нова й комфортна амбулаторія «виросла» посеред села за лічені місяці. Вона – одноповерхова, фасад – у теплих кольорах. Кабінети світлі і просторі, оснащені всім необхідним для надання первинної меддопомоги.  

..сучасні кабінети,..

Головна родзинка – телемедичне обладнання. Воно дозволить консультуватися з вузькопрофільними лікарями дистанційно, не виїжджаючи із села. Консультації онлайн готові надавати обласні медзаклади – лікарня ім. Мечникова, центр кардіології та кардіохірургії, шкіряно-венерологічний диспансер, дитяча лікарня.

В амбулаторії облаштовані маніпуляційна із зоною для лабораторної діагностики, оглядова, кабінети щеплень та перев’язочний. Планують поставити й кілька ліжок для денного стаціонару.

..здати аналізи,..

Прийом пацієнтів вестиме один сімейний лікар. Крім прядівчан, він обслуговуватиме жителів навколишніх сіл – Преображенки, Юр’ївки, Комарівки, Ненадівки та Семенівки.

«Раніш, аби здати елементарні аналізи, треба було човгикати до райцентру. Туди – або попутками, або машину винаймати. А щоб дістатися назад, додому, треба було встигнути на рейсовий автобус, який ходить доволі рідко, – сказала місцева мешканка Лариса Грушка. – Тепер все на місці, як-то кажуть, під боком. Дивишся на цю амбулаторію – і око радіє». 

Тепер не треба їхати до райцентру – основні медпослуги можна отримати за місцем проживання

Медзаклади сучасного формату – новий стандарт у наданні первинної меддопомоги в сільській місцевості. Їх вже відкрили у Лобойківці та Іванівці Петриківського району, Придніпровському – Нікопольського.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...