App Store Google Play

Дніпровські правозахисники відстоюватимуть у суді права родини загиблого воїна

24.04.2019 16:00
Дніпровські правозахисники відстоюватимуть у суді права родини загиблого воїна

Правозахисна група "СІЧ" допоможе родині загиблого учасника бойових дій Євгена Запши у боротьбі за свої права. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на сторінку ПГ "СІЧ".

Як зазначають правозахисники, іноді статус члена сім’ї загиблого ветерана іноді доводиться відвойовувати з боєм.

"Це справжня війна з бюрократичною машиною може затягнутись на довгі роки. 40-річний дніпрянин Євген Запша, професійний військовий, помер одразу після повернення із зони бойових дій. Лікарі встановили, що його хвороба напряму пов’язана з військовою службою", - йдеть у дописі.

Не зважаючи на це, в Управлінні праці та соціального захисту Новомосковська не знайшли підстав аби визнати дружину воїна родичкою загиблого. У Євгена залишилося двоє неповнолітніх дітей і сім’я втратила єдиного годувальника.

Юрист Громадської Приймальні УГСПЛ у Дніпрі на базі ГО "ПГ "СІЧ" Володимир Плетенко вбачає у цьому рішенні порушення та "відвертий саботаж з боку представників комісії з надання статусу".

"Справа в тому, що комісія у своїй відмові посилається на норму Закону, яка не має жодного стосунку до даної ситуації. Так, вони застосовують не той абзац пункту 1 статті 10 ЗУ «Про статус ветеранів війни». Він застосовується тільки для ветеранів, які проходили військову службу на території інших держав. В нашому ж випадку мова про тих, хто захищав територіальну цілісність та незалежність України. Це абзац 8 частини 1 статті 10 ЗУ «Про статус ветеранів війни", - зазначає Плетенко.

Правозахисники такод додають, що лікарі Київського військового шпиталю дали висновок, що смерть військового пов'язана із захистом Батьківщини. А чиновникам було потрібно – "із проходженням військової служби".

Відповідно, представники ПГ "СІЧ" будуть захищати інтереси родини загиблого героя вже у суді.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...