App Store Google Play

Дніпровські правозахисники відстоюватимуть у суді права родини загиблого воїна

24.04.2019 16:00
Дніпровські правозахисники відстоюватимуть у суді права родини загиблого воїна

Правозахисна група "СІЧ" допоможе родині загиблого учасника бойових дій Євгена Запши у боротьбі за свої права. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на сторінку ПГ "СІЧ".

Як зазначають правозахисники, іноді статус члена сім’ї загиблого ветерана іноді доводиться відвойовувати з боєм.

"Це справжня війна з бюрократичною машиною може затягнутись на довгі роки. 40-річний дніпрянин Євген Запша, професійний військовий, помер одразу після повернення із зони бойових дій. Лікарі встановили, що його хвороба напряму пов’язана з військовою службою", - йдеть у дописі.

Не зважаючи на це, в Управлінні праці та соціального захисту Новомосковська не знайшли підстав аби визнати дружину воїна родичкою загиблого. У Євгена залишилося двоє неповнолітніх дітей і сім’я втратила єдиного годувальника.

Юрист Громадської Приймальні УГСПЛ у Дніпрі на базі ГО "ПГ "СІЧ" Володимир Плетенко вбачає у цьому рішенні порушення та "відвертий саботаж з боку представників комісії з надання статусу".

"Справа в тому, що комісія у своїй відмові посилається на норму Закону, яка не має жодного стосунку до даної ситуації. Так, вони застосовують не той абзац пункту 1 статті 10 ЗУ «Про статус ветеранів війни». Він застосовується тільки для ветеранів, які проходили військову службу на території інших держав. В нашому ж випадку мова про тих, хто захищав територіальну цілісність та незалежність України. Це абзац 8 частини 1 статті 10 ЗУ «Про статус ветеранів війни", - зазначає Плетенко.

Правозахисники такод додають, що лікарі Київського військового шпиталю дали висновок, що смерть військового пов'язана із захистом Батьківщини. А чиновникам було потрібно – "із проходженням військової служби".

Відповідно, представники ПГ "СІЧ" будуть захищати інтереси родини загиблого героя вже у суді.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...