App Store Google Play

Міськрада Дніпра планує збудувати крематорій попри протести містян

23.04.2019 13:40
Міськрада Дніпра планує збудувати крематорій попри протести містян

Заступник міського голови Михайло Лисенко заявив, що у Дніпрі місць під кладовища вже просто немає і побудова крематорію є  важливою альтернативою для міста. Він запевнив, що бідкання мешканців Тополі-3 щодо екологічності є безпідставними. Про це Михайло Лисенко розповів під час прес-конференції в ІА «Мост-Дніпро», передає Дніпроград.

Зазначається, що наразі у Дніпрі налічується 55 кладовища, які займають територію більш ніж 500 га. Однак діють з декількох десятків кладовищ лише три: Діївське, Краснопільське та Новоігренське.

За словами Михайла Лисенка, місця для поховання залишилося приблизно на два з половиною роки.

«Якщо у нас до цього часу не буде альтернативи – ховати людей у Дніпрі буде ніде. Збільшувати площі існуючих кладовищ або відкривати нові – немає сенсу. Тому оптимальний варіант – це кремація», - зазначив Лисенко.

Також він додав, що вже до серпня буде готовий проект крематорію, а до кінця наступного року його планують побудувати. Для цього міськрада виділяє територію на перехресті вулиць Яснополянської та Аеропортівської, поблизу Запорізького кладовища. На будівництво крематорію планують витратити приблизно 2,8 мільйони євро.

«Відстань до першого житлового будинку має бути не менше ніж 500 метрів, у нас ця відстань складає майже 1300 метрів. Окрім цього, викиди під час кремації можна порівняти з годиною роботи двигуна вантажівки», - повідомив Лисенко та додав, що хвилювання мешканців щодо екологічності є безпідставними, а їх протести пов'язані із можливим занепадом приватних ритуальних послуг.

"Для деяких людей кремація означає, що ніхто не купить гроби, пам'ятники. Словом, "лавочка закривається", - зазначив Лисенко.

Як прокоментували у ГО "Правозахисна група "Січ", міськрада досі не надала необхідні документи для будівництва крематорію. Зокрема, відповідно до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (стаття 26) замовник (Департамент благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради) повинен отримати вихідні дані. Вони досі відсутні. Окрім цього, відсутній проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки під будівництво крематорію. Також на сьогодні досі не укладено договір на його розробку (для цього потрібно включити проект будівництва до програми соціально економічного розвитку міста). Окрім цього, мешканці вимагають інформації щодо екологічної безпеки даного проекту. Таким чином, міськрада не маючи необхідної документації, планує за рік звести крематорій.

Нагадаємо, що мешканці житлового масиву Тополя-3 протестують щодо будівництва крематорію. Вони не вірять запевненням міської ради, що все буде екологічно чисто і без шкоди довкіллю і дніпрянам. 

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі планують відвести окрему ділянку для єврейського кладовища

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...