App Store Google Play

Міськрада Дніпра планує збудувати крематорій попри протести містян

23.04.2019 13:40
Міськрада Дніпра планує збудувати крематорій попри протести містян

Заступник міського голови Михайло Лисенко заявив, що у Дніпрі місць під кладовища вже просто немає і побудова крематорію є  важливою альтернативою для міста. Він запевнив, що бідкання мешканців Тополі-3 щодо екологічності є безпідставними. Про це Михайло Лисенко розповів під час прес-конференції в ІА «Мост-Дніпро», передає Дніпроград.

Зазначається, що наразі у Дніпрі налічується 55 кладовища, які займають територію більш ніж 500 га. Однак діють з декількох десятків кладовищ лише три: Діївське, Краснопільське та Новоігренське.

За словами Михайла Лисенка, місця для поховання залишилося приблизно на два з половиною роки.

«Якщо у нас до цього часу не буде альтернативи – ховати людей у Дніпрі буде ніде. Збільшувати площі існуючих кладовищ або відкривати нові – немає сенсу. Тому оптимальний варіант – це кремація», - зазначив Лисенко.

Також він додав, що вже до серпня буде готовий проект крематорію, а до кінця наступного року його планують побудувати. Для цього міськрада виділяє територію на перехресті вулиць Яснополянської та Аеропортівської, поблизу Запорізького кладовища. На будівництво крематорію планують витратити приблизно 2,8 мільйони євро.

«Відстань до першого житлового будинку має бути не менше ніж 500 метрів, у нас ця відстань складає майже 1300 метрів. Окрім цього, викиди під час кремації можна порівняти з годиною роботи двигуна вантажівки», - повідомив Лисенко та додав, що хвилювання мешканців щодо екологічності є безпідставними, а їх протести пов'язані із можливим занепадом приватних ритуальних послуг.

"Для деяких людей кремація означає, що ніхто не купить гроби, пам'ятники. Словом, "лавочка закривається", - зазначив Лисенко.

Як прокоментували у ГО "Правозахисна група "Січ", міськрада досі не надала необхідні документи для будівництва крематорію. Зокрема, відповідно до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (стаття 26) замовник (Департамент благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради) повинен отримати вихідні дані. Вони досі відсутні. Окрім цього, відсутній проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки під будівництво крематорію. Також на сьогодні досі не укладено договір на його розробку (для цього потрібно включити проект будівництва до програми соціально економічного розвитку міста). Окрім цього, мешканці вимагають інформації щодо екологічної безпеки даного проекту. Таким чином, міськрада не маючи необхідної документації, планує за рік звести крематорій.

Нагадаємо, що мешканці житлового масиву Тополя-3 протестують щодо будівництва крематорію. Вони не вірять запевненням міської ради, що все буде екологічно чисто і без шкоди довкіллю і дніпрянам. 

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі планують відвести окрему ділянку для єврейського кладовища

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...