App Store Google Play

Слідство у справі Демуринського ГЗК має завершитися протягом десяти місяців, - суд

22.04.2019 19:30
Слідство у справі Демуринського ГЗК має завершитися протягом десяти місяців, - суд

Сьогодні, 22 квітня, у Бабушкінському районному суді Дніпра відбулося засідання по кримінальній справі щодо Демуринського ГЗК, який за даними слідства незаконно видобуває корисні копалини та продає їх у Російську Федерацію, повідомляє Дніпроград.

Засідання було присвячене клопотанню представника ГЗК, який вимагав обмежити строк слідства в рамках одного місяця. Тобто, фактично унеможливити будь-які процедури, які проходять в рамках кримінального провадження. Про це під час засідання наголосив і сам прокурор, який зауважив, що на витребування лише одних документів необхідно мінімум один місяць, не кажучи вже про їхній подальший аналіз та проведення експертиз.

У свою чергу, представник Демуринського ГЗК запевняла, що слідство "спеціально затягує справу, внаслідок чого відбувається постійний тиск на підприємство". Тут варто зауважити, що слідство щодо діяльності ГЗК триває вже 2,5 років, але до лютого 2019 року справа перебувала в руках органів Національної поліції і лише менше, ніж два місяці тому була передана до Слідчого управління СБУ через неефективність попередніх слідчих органів. Відповідно, СБУ займається справою лише протягом двох останніх місяців і об'єктивно не мала змоги встановити всі обставини ситуації, що склалася на Демуринському ГЗК.

Вислухавши обидві сторони, слідчий суддя ухвалив задовольнити клопотання представника ГЗК, але лише частково. Судом було встановлено граничний строк проведення розслідування в рамках наступних десяти місяців. Тобто, СБУ разом із прокуратурою має оголосити підозру посадовим особам Демуринського ГЗК в лютому 2020 року. 

Слід зазначити, що під час засідання у суді знаходилися активісти організацій "Січ-Дніпро" та "Традиція і порядок", які взяли на контроль кримінальну справу щодо торгівлі з окупантами. 

Нагадаємо, що СБУ встановила, що засновником Демуринського ГЗК є компанія "Лімпіеза Лімітед" з Кіпру, яка входить до корпорації  ВСМПО-АВИСМА – найбільшого у світі виробника титану, який у свою чергу входить у концерн "Ростех". Цей державний монстр займається усією оборонкою Росії, - на нього працюють провідні у РФ радіоелектронні, машинобудівні та авіаційні заводи, включно із концерном «Калашніков».

Власником Демуринського ГЗК є російський мільярдер (89 місце у списку російського Forbs) – Михайло Шелков. Той самий Шелков є директором уже відомої нам ВСМПО-АВИСМА.

Слідством точно встановлено, що російські підприємства, які отримують титановий концентрат з нашого ГЗК, займаються виробництвом титанової сталі, що у подальшому використовується для будівництва бойових літаків МІГ-35, двигунів для балістичних ракет "Акула", гвинтів для гелікоптерів "Ка-52" та Мі-8/17.

У свій час народний депутат Андрій Денисенко направив звернення до ГПУ та СБУ з вимогою розслідувати діяльність сумнозвісного ГЗК.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...