App Store Google Play

Кримінальні провадження за заявами щодо першого туру виборів президента передані до суду

20 Квітня 09:45
 Кримінальні провадження за заявами щодо першого туру виборів президента передані до суду

У Дніпропетровській області до суду передано два кримінальних провадження щодо порушення виборчого законодавства. Заявниками виступають спостерігачі ОПОРА, передає Дніпроград.

Під час голосування у Дніпрі 31 березня спостерігач ОПОРИ на дільниці №121429 помітив, як виборець отримав два виборчі бюлетені: один за себе, а другий - за довіреністю від іншої особи. Рішення видати два бюлетені прийняв голова комісії.

“Дії голови виборчої комісії були задокументовані та кваліфіковані за ч.2 ст. 158-1 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від двох до трьох років”, - зазначив заступник начальника слідчого управління ГУНП в Дніпропетровській області Олексій Брандис.

Інше порушення було зафіксоване спостерігачем ОПОРИ в Кривому Розі на дільниці №121556. Один виборець проголосував двічі: спочатку вдома, а пізніше - на виборчій дільниці. 

“За незаконне використання виборчого бюлетеня та голосування виборцем більше ніж один раз, передбачено кримінальну відповідальність за ч.1 ст. 158-1”, - повідомив Олексій Брандис.

Всього з початку передвиборчого процесу в поліції Дніпропетровщини було відкрито 37 кримінальних справ, щодо правопорушень, пов’язаних  з виборчим процесом. На сьогоднішній день по 3 кримінальним провадженням досудове розслідування закінчено, обвинувальні акти щодо підозрюваних направлені до суду.

"Cлід зазначити, що розслідування було проведено швидко та оперативна, звичайно злочини за статтею 158-1 КК України є найлегшими в збиранні доказової бази серед злочинів проти виборчих прав,  проте за даними моніторингів ОПОРИ на попередніх кампаніях оголошення підозри та передача справи до суду з обвинувальним актом займала значно більше часу", - зазначила радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Ольга Коцюруба.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Важко осягнути наскільки ми втратили зв'язок зі своїм минулим. Не кажучи вже про те, скільки нам необхідно часу на відновлення своєї ж ідентичності та культури. Гортаючи сторінки "Моїх споминів п...
Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...
Марія СОЛОМОНОВА

Георгиевская лента

Георгиевская лента. Когда-то это был символ победы над фашисткой Германией. После 2014 года, когда эта лента стала символом оккупации Россией украинского Крыма и военного захвата востока Украины,...