App Store Google Play

Кримінальні провадження за заявами щодо першого туру виборів президента передані до суду

20.04.2019 09:45
 Кримінальні провадження за заявами щодо першого туру виборів президента передані до суду

У Дніпропетровській області до суду передано два кримінальних провадження щодо порушення виборчого законодавства. Заявниками виступають спостерігачі ОПОРА, передає Дніпроград.

Під час голосування у Дніпрі 31 березня спостерігач ОПОРИ на дільниці №121429 помітив, як виборець отримав два виборчі бюлетені: один за себе, а другий - за довіреністю від іншої особи. Рішення видати два бюлетені прийняв голова комісії.

“Дії голови виборчої комісії були задокументовані та кваліфіковані за ч.2 ст. 158-1 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від двох до трьох років”, - зазначив заступник начальника слідчого управління ГУНП в Дніпропетровській області Олексій Брандис.

Інше порушення було зафіксоване спостерігачем ОПОРИ в Кривому Розі на дільниці №121556. Один виборець проголосував двічі: спочатку вдома, а пізніше - на виборчій дільниці. 

“За незаконне використання виборчого бюлетеня та голосування виборцем більше ніж один раз, передбачено кримінальну відповідальність за ч.1 ст. 158-1”, - повідомив Олексій Брандис.

Всього з початку передвиборчого процесу в поліції Дніпропетровщини було відкрито 37 кримінальних справ, щодо правопорушень, пов’язаних  з виборчим процесом. На сьогоднішній день по 3 кримінальним провадженням досудове розслідування закінчено, обвинувальні акти щодо підозрюваних направлені до суду.

"Cлід зазначити, що розслідування було проведено швидко та оперативна, звичайно злочини за статтею 158-1 КК України є найлегшими в збиранні доказової бази серед злочинів проти виборчих прав,  проте за даними моніторингів ОПОРИ на попередніх кампаніях оголошення підозри та передача справи до суду з обвинувальним актом займала значно більше часу", - зазначила радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Ольга Коцюруба.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...