App Store Google Play

Фальшива дилема та драматизація виборчого процесу: як зрозуміти, що вами маніпулюють

19.04.2019 09:20
Фальшива дилема та драматизація виборчого процесу: як зрозуміти, що вами маніпулюють

Якщо ви не можете втриматись від дискусій на політичну тему, а коли згадуєте про політичну ситуацію в країні, відчуваєте страшенний гнів та обурення. Якщо політичні вподобання стають вирішальними у стосунках з близькими і вам здається, що країна перебуває на межі катастрофи - це означає, що ви потрапили на гачок маніпуляцій. Про це 18 квітня під час прес-конференції у медіахолдінгу "Відкритий" розповіла психолог ГО "Форпост" Ольга Тимошенко, передає Дніпроград.

За словами експертки, наразі існують дві основні маніпуляційні техніки, які застосовують до виборців - фальшива дилема та драматизація виборчого процесу. 

"Остання полягає в тому, що нам нав'язали сильний, несвідомий страх помилитися з вибором. Фальшива дилема характеризується поданням двох крайніх варіантів - гарний, який прив'язують до власного кандидата, та поганий - відповідно до іншого. Як правило, захист наших політичних вподобань виражається в образливих агресивних постах у соцмережах, сварках з близькими тощо", - зазначила Ольга Тимошенко.

Спостерігається маніпуляція і у засобах масової інформації. Так, за словами журналістки Ліки Толорої часто в ролі експертів виступають "псевдоексперти".

"По-перше, щоб стати експертом, необхідно приділити увагу окремому питанню 10 тисяч годин. Не думаю, що багато блогерів, які останнім часом часто стають еспертами, приділили якійсь темі чотири роки свого життя. Ми бачимо, як сьогоді він коментує економіку, завтра медицину, післязавтра пожежу тощо", - зазначила Ліка Толорая.

Журналістка додала, що слід звертати увагу на освіту та кар'єру експерта, його місце роботи, коло експертних тем, за можливістю зробити кросчек і не оминати риторику фахівця, адже справжні експерти не роблять емоційних заяв і роблять висновки дуже обережно.

Раніше повідомлялося, у "день тиші" на "1+1" знову транслюватимуть програми та фільм із Зеленським.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...