App Store Google Play

Фальшива дилема та драматизація виборчого процесу: як зрозуміти, що вами маніпулюють

19 Квітня 09:20
Фальшива дилема та драматизація виборчого процесу: як зрозуміти, що вами маніпулюють

Якщо ви не можете втриматись від дискусій на політичну тему, а коли згадуєте про політичну ситуацію в країні, відчуваєте страшенний гнів та обурення. Якщо політичні вподобання стають вирішальними у стосунках з близькими і вам здається, що країна перебуває на межі катастрофи - це означає, що ви потрапили на гачок маніпуляцій. Про це 18 квітня під час прес-конференції у медіахолдінгу "Відкритий" розповіла психолог ГО "Форпост" Ольга Тимошенко, передає Дніпроград.

За словами експертки, наразі існують дві основні маніпуляційні техніки, які застосовують до виборців - фальшива дилема та драматизація виборчого процесу. 

"Остання полягає в тому, що нам нав'язали сильний, несвідомий страх помилитися з вибором. Фальшива дилема характеризується поданням двох крайніх варіантів - гарний, який прив'язують до власного кандидата, та поганий - відповідно до іншого. Як правило, захист наших політичних вподобань виражається в образливих агресивних постах у соцмережах, сварках з близькими тощо", - зазначила Ольга Тимошенко.

Спостерігається маніпуляція і у засобах масової інформації. Так, за словами журналістки Ліки Толорої часто в ролі експертів виступають "псевдоексперти".

"По-перше, щоб стати експертом, необхідно приділити увагу окремому питанню 10 тисяч годин. Не думаю, що багато блогерів, які останнім часом часто стають еспертами, приділили якійсь темі чотири роки свого життя. Ми бачимо, як сьогоді він коментує економіку, завтра медицину, післязавтра пожежу тощо", - зазначила Ліка Толорая.

Журналістка додала, що слід звертати увагу на освіту та кар'єру експерта, його місце роботи, коло експертних тем, за можливістю зробити кросчек і не оминати риторику фахівця, адже справжні експерти не роблять емоційних заяв і роблять висновки дуже обережно.

Раніше повідомлялося, у "день тиші" на "1+1" знову транслюватимуть програми та фільм із Зеленським.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Важко осягнути наскільки ми втратили зв'язок зі своїм минулим. Не кажучи вже про те, скільки нам необхідно часу на відновлення своєї ж ідентичності та культури. Гортаючи сторінки "Моїх споминів п...
Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...
Марія СОЛОМОНОВА

Георгиевская лента

Георгиевская лента. Когда-то это был символ победы над фашисткой Германией. После 2014 года, когда эта лента стала символом оккупации Россией украинского Крыма и военного захвата востока Украины,...