App Store Google Play

Священнослужителі Січеславщини закликають до об'єднання та розбудови української церкви

18 Квітня 16:20
Священнослужителі Січеславщини закликають до об'єднання та розбудови української церкви

Сьогодні, 18 квітня, священнослужителі Січеславщини закликали містян та громадян України до об'єднання у розбудові Української православної церкви, передає Дніпроград.

Керуючий Дніпровською єпархією Преосвященнійший Владика Симеон зазначив, що отримавши Томос Україна зайняла своє почесне місце у світовому православ’ї. 

"Україна продовжує своє повноцінне християнське життя. І хочу наголосити, що незалежно від ситуацій, президентів, єпископату та інших умов, неможливо відкликати Томос. Адже це всесвітньо-важливий крок. Томос - це здобуток національного значення, це надбання самої Держави і вірян. Ми з відкритим серцем приймаємо громади, які прийняли рішення перейти з московської церкви до Української православної церкви", - зазначив Владика Симеон. 

Він також наголосив, що Православна церква України продовжує розбудовувати церкви. Адже там, де є українське зерно, росте дух громадянина, у вигляді мови, культури та патріотизму.

"Я вдячний усім, хто долучається до розбудов національних святинь. Ми в церкві виховуємо любов до своєї країни, ми молимося за наших воїнів, за українську владу і військо її, за український народ", - зазначив Владика Симоен. 

Головний капелан Дніпровської Єпархії ПЦУ, протоієрей Дмитро Поворотний пояснив, що до прийняття Томосу, більше 15 млн православних громадян України були дискриміновані за релігійним чинником. 

"Перед законом ми не були дискриміновані, але в спілкуванні та суспільстві це відчувалося. Нас називали неблагодатними, неканонічними, розкольниками. З наданням Томосу влада нашої Держави зробила усе, аби урівняти людей. Ми всі тепер рівні для світового православ'я, ми є офіційним представником у великих світових спільнотах. Ми представляємо себе і свою країну, а не через посередників російської церкви, які розповідають усьому світу, що війни в Україні немає", - зазначив Дмитро Поворотний.

Священнослужитель також розповів, що наразі представники влади створюють законопроект, аби врегулювати капеланство в Україні.

"Наша єпархія представляє 10 капеланів на посадах, і ще 30 - капеланів на волонтерських засадах. Українська церква завжди з народом. Ми і в радостях, і в тривогах, і на війні. Наразі створюється законопроект, який повинен нормалізувати стосунки між церквою, як структури, яка дає духовну опіку збройним формуванням України, і самими збройними формуваннями. Це будуть партнерські стосунки, ніхто ні від кого не будуть залежними, і церква буде представлена в армії не як інструмент для маніпуляцій, а для духовних нужд, які мають військові під час породження служби", - повідомив Поворотний.

Секретар Дніпровської Єпархії ПЦУ протоієрей Віталій Лопушанський звернувся до органів місцевого самоврядування та мешканців Січеславщини об'єднуватися та робити спільну корисну справу. 

"Ми закликаємо людей до об’єднання в єдину християнську сім’ю. Ми закликаємо місцеву владу до співпраці. Адже попереду ми маємо велику працю у переході громадян до ПЦУ, що зумовлює певні юридичні питання, та відбудові української церкви. Кожний представник мерії, ради, області має свої особисті переконання, але сьогодні маючи домінуючу церкву, ми маємо робити все аби вона стала міцнішою та залишалася душею українського суспільства", - зазначив Віталій Лопушанський. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Важко осягнути наскільки ми втратили зв'язок зі своїм минулим. Не кажучи вже про те, скільки нам необхідно часу на відновлення своєї ж ідентичності та культури. Гортаючи сторінки "Моїх споминів п...
Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...
Марія СОЛОМОНОВА

Георгиевская лента

Георгиевская лента. Когда-то это был символ победы над фашисткой Германией. После 2014 года, когда эта лента стала символом оккупации Россией украинского Крыма и военного захвата востока Украины,...