App Store Google Play

Священнослужителі Січеславщини закликають до об'єднання та розбудови української церкви

18.04.2019 16:20
Священнослужителі Січеславщини закликають до об'єднання та розбудови української церкви

Сьогодні, 18 квітня, священнослужителі Січеславщини закликали містян та громадян України до об'єднання у розбудові Української православної церкви, передає Дніпроград.

Керуючий Дніпровською єпархією Преосвященнійший Владика Симеон зазначив, що отримавши Томос Україна зайняла своє почесне місце у світовому православ’ї. 

"Україна продовжує своє повноцінне християнське життя. І хочу наголосити, що незалежно від ситуацій, президентів, єпископату та інших умов, неможливо відкликати Томос. Адже це всесвітньо-важливий крок. Томос - це здобуток національного значення, це надбання самої Держави і вірян. Ми з відкритим серцем приймаємо громади, які прийняли рішення перейти з московської церкви до Української православної церкви", - зазначив Владика Симеон. 

Він також наголосив, що Православна церква України продовжує розбудовувати церкви. Адже там, де є українське зерно, росте дух громадянина, у вигляді мови, культури та патріотизму.

"Я вдячний усім, хто долучається до розбудов національних святинь. Ми в церкві виховуємо любов до своєї країни, ми молимося за наших воїнів, за українську владу і військо її, за український народ", - зазначив Владика Симоен. 

Головний капелан Дніпровської Єпархії ПЦУ, протоієрей Дмитро Поворотний пояснив, що до прийняття Томосу, більше 15 млн православних громадян України були дискриміновані за релігійним чинником. 

"Перед законом ми не були дискриміновані, але в спілкуванні та суспільстві це відчувалося. Нас називали неблагодатними, неканонічними, розкольниками. З наданням Томосу влада нашої Держави зробила усе, аби урівняти людей. Ми всі тепер рівні для світового православ'я, ми є офіційним представником у великих світових спільнотах. Ми представляємо себе і свою країну, а не через посередників російської церкви, які розповідають усьому світу, що війни в Україні немає", - зазначив Дмитро Поворотний.

Священнослужитель також розповів, що наразі представники влади створюють законопроект, аби врегулювати капеланство в Україні.

"Наша єпархія представляє 10 капеланів на посадах, і ще 30 - капеланів на волонтерських засадах. Українська церква завжди з народом. Ми і в радостях, і в тривогах, і на війні. Наразі створюється законопроект, який повинен нормалізувати стосунки між церквою, як структури, яка дає духовну опіку збройним формуванням України, і самими збройними формуваннями. Це будуть партнерські стосунки, ніхто ні від кого не будуть залежними, і церква буде представлена в армії не як інструмент для маніпуляцій, а для духовних нужд, які мають військові під час породження служби", - повідомив Поворотний.

Секретар Дніпровської Єпархії ПЦУ протоієрей Віталій Лопушанський звернувся до органів місцевого самоврядування та мешканців Січеславщини об'єднуватися та робити спільну корисну справу. 

"Ми закликаємо людей до об’єднання в єдину християнську сім’ю. Ми закликаємо місцеву владу до співпраці. Адже попереду ми маємо велику працю у переході громадян до ПЦУ, що зумовлює певні юридичні питання, та відбудові української церкви. Кожний представник мерії, ради, області має свої особисті переконання, але сьогодні маючи домінуючу церкву, ми маємо робити все аби вона стала міцнішою та залишалася душею українського суспільства", - зазначив Віталій Лопушанський. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...