App Store Google Play

Підприємства-забруднювачі Січеславщини звітували про виконання екологічних заходів

18.04.2019 12:20
Підприємства-забруднювачі Січеславщини звітували про виконання екологічних заходів

Вчора, 17 квітня, у Дніпропетровській обласній раді пройшла розширена депутатська комісія з питань екології. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій. 

За офіційною інформацією, за 2018 рік 25 підприємств-забруднювачів, які функціонують на території області, викинули в атмосферу більше 600 тисяч тонн забруднюючих речовин. П'ятірку промислових гігантів, які найбільше шкодять довкіллю, очолює «Арселор Міттал Кривий Ріг» - підприємство викидає  у повітря 125 тисяч тонн речовин на рік. В свою чергу, "ДТЕК – Павлоградвугілля" викидає 125 тис тонн, Дніпровський металургійний комбінат - 99 тис тонн, ПАТ "Південний гірничо-збагачувальний комбінат" - 40 тис тонн, Криворізька ТЕЦ - 30 тис тонн. 

"З 2016 року в Дніпропетровській області діє програма екологічної безпеки та запобігання змінам клімату. У рамках обласної екологічної програми, підприємства-забруднювачі зобов’язані впроваджувати заплановані заходи для зменшення шкідливих викидів. Проте деякі або частково виконують рішення облради, або і зовсім ігнорують. Тому під час засідання п'ять підприємств області, які найбільше забруднюють регіон, мають звітувати про свої досягнення для експертів та громадськості", - розповів депутат обласної ради, голова комісії з питань екології та енергозбереження Анатолій Івахно. 

За 10 років, на які розрахована екологічна програма, заплановані 404 заходи, які мають виконувати усі промислові підприємства регіону. На сьогодні, за словами директора Департаменту екології та природних ресурсів ДніпроОДА Руслана Стрільця, виконано вже 126 заходів, тобто 31,2 %.

"Ми пройшли третину строку виконання програми, і трохи менше третини заходів виконали. Проте вимушений констатувати факт, що багато заходів ігнорується та не виконується. Є деякі підприємства, які взагалі не мають плану екологічних заходів з 2019 по 2025 рік.", - розповів Стрілець.

З чиновниками не погодився заступник генерального директора ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Олександр Іванов. Він переконував, що підприємство дбає про екологію та максимально виконує усі можливі екологічні завдання. 

"За останні роки ми задекларували 40 заходів. Виконали в повному об'ємі - 16,6. В стадії виконання - 10. Наша екологічна програма працює. Ми знизили кількість викидів на 40%", - пояснив Іванов.

Проте Руслан Стрілець наголосив, що попри те, що підприємство скоротило викиди, воно також скоротило вироблення своєї продукції. Саме це і повпливало на зменшення викидів. 

Участь у заході взяли й громадські активісти. Відтак представниця ініціативної групи «Save Dnipro», членкиня громадської ради при Мінприроди Ірина Черниш розповіла, що через недосконале законодавство обласна влада та громадськість сьогодні не має усіх можливих важелів, аби контролювати підприємства-забруднювачі. 

"Законодавство наразі забороняє влаштувати підприємству раптову перевірку. Позапланова перевірка передбачена тільки тоді, коли особа зафіксує ті чи інші порушення, напише скаргу. Місцева екологічна інспекція узгодить перевірку із Міністерством природи. Потім необхідно попередити підприємство  та за десять днів вийти на перевірку!", - пояснила Черниш. 

У підсумку засідання, комісія вирішила звернутися до Державної екологічної інспекції із проханням запланувати перевірки. Також депутати окреслили низку порушень, з якими збирають звертатися до правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування.

Нагадаємо, У Кривому Розі рівень забруднення повітря перевищує норму у понад 45 разів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...