App Store Google Play

На Січеславщині розпочали роботу дві сучасні амбулаторії

18.04.2019 09:40
На Січеславщині розпочали роботу дві сучасні амбулаторії

У Петриківському районі на Січеславщині розпочали роботу дві нові сучасні амбулаторії, побудовані "з нуля". Про це повідомляє Дніпроград із місця події.

Раніше до найближчої лікарні мешканці села Іванківка мали проїхати 5 км до районного центру Петриківки. Тепер 3 тисячі місцевих мешканців із п’яти сіл – Радісного, Гречаного, Кулішів, Клешнівки та Іванівки обслуговуватиме Іванівська амбулаторія.

Наразі тут працює один сімейний лікар, три медсестри та санітар. Втім, як зазначив завідувач амбулаторії Валерій Гаркавенко, в амбулаторії передбачена спеціальна кімната для приїжджих лікарів.

У Лобойківці ж найближча лікарня знаходилася на виїзді з селас Побудували її на базі Туберкульозного диспансеру.

"Диспансер побудували на виїзді з села для того, щоб  хворі не контактували з населенням, там і залишилась наша амбулаторія. Це велике, нееноргозберігаюче, розтратне приміщення, яке взагалі не пристосоване для пацієнтів", - зазначила завідуюча Лобойківської амбулаторії Надія Горєвая.

Тепер нові амбулаторії знаходяться у центрі сіл. Тут наявні лабораторія для здачі крові, сучасний фізкабінет, комфортна процедурна. Серед нових апаратів - гемоаналізатор, глюкометри, електрокардіографи.

Також для амбулаторій придбали автомобілі для виїздів та спеціальну техніку для телемедецини. Сьогодні її тестували разом із провідними медпрацівниками лікарні ім. Мечникова.

"Телемедицина намагато спрощує нашу роботу. Якщо до мене звернувся пацієнт із гострим запаленням, для більш правильного та точного діагнозу я можу зв'язатися із вузьким спеціалістом, надати йому всі необхідні дані і ми разом вирішуєм - відправляти пацієнта на стаціонарне лікування, чи є можливість вилікувати все амбулаторно", - прокоментував лікар Валерій Гаркавенко.

Зазначимо, що області збудують ще 16 таких амбулаторій. Вони розташуються у Верхньодніпровському, Криничанському, Межівському, Нікопольському, Петропавлівському, Софіївському, Томаківському, Царичанському, Широківському та  Юр’ївському районах.

Раніше повідомлялося, що cічеславські рятувальники передали в лікарню Мечникова унікальний апарат.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...