App Store Google Play

«Криворіжгазу» доведеться встановити містянам безкоштовні лічильники, на які «не передбачали фінансування»

18 Квітня 18:40
«Криворіжгазу» доведеться встановити містянам безкоштовні лічильники, на які «не передбачали фінансування»

Жовтневий районний суд Кривого Рогу Дніпропетровської області зобов’язав «Криворіжгаз» встановити за власний рахунок індивідуальні лічильники для містян, що заявляли про таку потребу ще в середині 2017 року. Про це свідчить рішення суду від 2 квітня.

Дванадцятеро криворожан звернулись у суд із позовом, у якому просили визнати за ними право на забезпечення індивідуальними безкоштовними газовими лічильниками за рахунок ПАТ «Криворіжгаз».

Позивачами виступили мешканці багатоквартирного будинку, яким «Криворіжгаз» відмовив у встановленні індивідуальних лічильників. Листом від червня 2017 року облгаз повідомив заявникам, що витрат на встановлення лічильників для кожної квартири будинку по вулиці Електрозаводській «не передбачено».

Представник позивачів пояснив суду, що з 2011 по 2017 рік «Криворіжгаз» отримав з населення 8 млн доларів на встановлення індивідуальних лічильників газу (210 млн грн). У період з 2011 року облгаз мав встановити лічильники 244 тис. абонентів за рахунок перерахованих йому коштів (860 грн на кожного абонента). Позаяк, за даними АМКУ, вартість одного лічильника станом на 2016 рік складала 834 грн, то «населення сплатило 103% вартості лічильника газу». А отже мало отримати їх безкоштовно.

У «Криворіжгазі» пояснили, що відповідно до законодавства мали провести безкоштовно лише роботи зі встановлення лічильників, але не покривати вартість їх придбання.

Суд зі свого боку нагадав, що у структурі тарифу на газ витрати на встановлення індивідуальних лічильників газу населенню за розподілені 1000 куб. м становлять 25,20 грн. А відповідно до Закону «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», облгаз зобов’язаний надавати послуги, оплачені споживачами, включно із оплатою вартості самих лічильників.

Наші гроші

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Важко осягнути наскільки ми втратили зв'язок зі своїм минулим. Не кажучи вже про те, скільки нам необхідно часу на відновлення своєї ж ідентичності та культури. Гортаючи сторінки "Моїх споминів п...
Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...
Марія СОЛОМОНОВА

Георгиевская лента

Георгиевская лента. Когда-то это был символ победы над фашисткой Германией. После 2014 года, когда эта лента стала символом оккупации Россией украинского Крыма и военного захвата востока Украины,...