App Store Google Play

«Криворіжгазу» доведеться встановити містянам безкоштовні лічильники, на які «не передбачали фінансування»

18.04.2019 18:40
«Криворіжгазу» доведеться встановити містянам безкоштовні лічильники, на які «не передбачали фінансування»

Жовтневий районний суд Кривого Рогу Дніпропетровської області зобов’язав «Криворіжгаз» встановити за власний рахунок індивідуальні лічильники для містян, що заявляли про таку потребу ще в середині 2017 року. Про це свідчить рішення суду від 2 квітня.

Дванадцятеро криворожан звернулись у суд із позовом, у якому просили визнати за ними право на забезпечення індивідуальними безкоштовними газовими лічильниками за рахунок ПАТ «Криворіжгаз».

Позивачами виступили мешканці багатоквартирного будинку, яким «Криворіжгаз» відмовив у встановленні індивідуальних лічильників. Листом від червня 2017 року облгаз повідомив заявникам, що витрат на встановлення лічильників для кожної квартири будинку по вулиці Електрозаводській «не передбачено».

Представник позивачів пояснив суду, що з 2011 по 2017 рік «Криворіжгаз» отримав з населення 8 млн доларів на встановлення індивідуальних лічильників газу (210 млн грн). У період з 2011 року облгаз мав встановити лічильники 244 тис. абонентів за рахунок перерахованих йому коштів (860 грн на кожного абонента). Позаяк, за даними АМКУ, вартість одного лічильника станом на 2016 рік складала 834 грн, то «населення сплатило 103% вартості лічильника газу». А отже мало отримати їх безкоштовно.

У «Криворіжгазі» пояснили, що відповідно до законодавства мали провести безкоштовно лише роботи зі встановлення лічильників, але не покривати вартість їх придбання.

Суд зі свого боку нагадав, що у структурі тарифу на газ витрати на встановлення індивідуальних лічильників газу населенню за розподілені 1000 куб. м становлять 25,20 грн. А відповідно до Закону «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», облгаз зобов’язаний надавати послуги, оплачені споживачами, включно із оплатою вартості самих лічильників.

Наші гроші

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...