App Store Google Play

«Криворіжгазу» доведеться встановити містянам безкоштовні лічильники, на які «не передбачали фінансування»

18 Квітня 18:40
«Криворіжгазу» доведеться встановити містянам безкоштовні лічильники, на які «не передбачали фінансування»

Жовтневий районний суд Кривого Рогу Дніпропетровської області зобов’язав «Криворіжгаз» встановити за власний рахунок індивідуальні лічильники для містян, що заявляли про таку потребу ще в середині 2017 року. Про це свідчить рішення суду від 2 квітня.

Дванадцятеро криворожан звернулись у суд із позовом, у якому просили визнати за ними право на забезпечення індивідуальними безкоштовними газовими лічильниками за рахунок ПАТ «Криворіжгаз».

Позивачами виступили мешканці багатоквартирного будинку, яким «Криворіжгаз» відмовив у встановленні індивідуальних лічильників. Листом від червня 2017 року облгаз повідомив заявникам, що витрат на встановлення лічильників для кожної квартири будинку по вулиці Електрозаводській «не передбачено».

Представник позивачів пояснив суду, що з 2011 по 2017 рік «Криворіжгаз» отримав з населення 8 млн доларів на встановлення індивідуальних лічильників газу (210 млн грн). У період з 2011 року облгаз мав встановити лічильники 244 тис. абонентів за рахунок перерахованих йому коштів (860 грн на кожного абонента). Позаяк, за даними АМКУ, вартість одного лічильника станом на 2016 рік складала 834 грн, то «населення сплатило 103% вартості лічильника газу». А отже мало отримати їх безкоштовно.

У «Криворіжгазі» пояснили, що відповідно до законодавства мали провести безкоштовно лише роботи зі встановлення лічильників, але не покривати вартість їх придбання.

Суд зі свого боку нагадав, що у структурі тарифу на газ витрати на встановлення індивідуальних лічильників газу населенню за розподілені 1000 куб. м становлять 25,20 грн. А відповідно до Закону «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», облгаз зобов’язаний надавати послуги, оплачені споживачами, включно із оплатою вартості самих лічильників.

Наші гроші

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Відверто кажучи, давно втомився читати такі заголовки, як "Україні потрібен націоналізм!". "Націоналізм - саме те, що потрібно Україні". "Україні не вистачає націоналізму".Все це, звісно, прекрасно. І...
Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...