App Store Google Play

Дніпрянам розповіли про п'ять унікальних пам'яток міста

17.04.2019 19:30
Дніпрянам розповіли про п'ять унікальних пам'яток міста

Завтра, 18 квітня, в Україні відзначають День пам’яток історії та культури. Кандидат історичних наук, член Національної Спілки краєзнавців Максим Кавун розповів топ-5 історичних пам’яток Дніпра, передає Дніпроград.

Історик зазначив, що в рейтинг п'яти пам'яток входять ті скульптури, які не є популярними серед дніпрян, хоча несуть велику цінність. Перша споруда за версією Максима Кавуна - так звана "Катерининська миля".

"Ця споруда за деякими джерелами була влаштована  на шляху прямування російської імператриці Катерини ІІ по місцях "новоприобетенного края" - земель звільнених від козацтва після заборони Січі й руйнації фортеці Кодак у 1787р. Обеліск викладений з необробленого граніту у формі чотирикутної піраміди. Знаходиться на Соборній площі. По суті це дорожний знак", - розповів історик.

Він також зазначив, що особливої уваги вартий особняк Фердинанда Андерегга в стилі ренесанс. Побудований у кінці ХІХ ст.  До недавніх пір тут знаходився шкірно-венерологічний диспансер, тепер там розташоване Управління Дніпровської єпархії ПЦУ. 

Ще одна пам'ятка - старовинний особняк, з якими пов'язано чимало легенд. Сьогодні будівлю на вулиці Писаржевського, 5 реконструювали, але в ньому до цих пір впізнається містичний триповерховий будинок швейцарця Еміля Вюрглера.

"Цю споруду також називають "будинок з жабами". Там фонтан та огорожу прикрашають скульптури жаб. За однією з легенд, жаба, як втілення тяги до багатства на Сході, стала своєрідним символом користолюбства Вюрглера і служила йому для проведення чаклунських ритуалів. У Вюрглера не було близьких друзів, а рідкісні гості, що побували в його особняку, розповідали, що у іноземця на полицях стоять чорні чаклунські книги з незрозумілими знаками. Успіхи швейцарця приписували магії", - розповів історик. 

Максим Кавун також відзначає, Будівлю філармонії, яка збудована у 1911-1913 за проектом архітектора Олександра Гінзбурга як театр-клуб громадського зібрання. У радянські часи цей будинок функціонував як палац залізничників. 

"Це був перший в Катеринославі хмарочос. Тодішні газети писали, що в місті побудували "американський небоскрьоб". Це виняткова будівля початку 20 століття, пам'ятник архітектури національного значення", - зазначив Кавун.

Маловідомим шедевром історик називає Палац профілактики за адресою вулиці Щербаня 1. Наразі ця будівля знаходиться у напівзгорілому стані.

"Ця споруда також має назву "палац охорони здоров'я". Була побудована відомим архітектором Олександром Красносельським. Ця будівля довго стояла покинутою, а у березні вона згоріла", - зазначив Кавун.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...