App Store Google Play

Дніпрянам презентували передвиборчі програми кандидатів у президенти

17 Квітня 09:40
Дніпрянам презентували передвиборчі програми кандидатів у президенти

Вчора, 16 квітня, громадська організація “Центр UA” презентувала дніпрянам результати аналізу передвиборчих програм кандидатів у президенти, які вийшли у другий тур, передає Дніпроград. 

За президентське крісло у другому турі боротимуться два кандидати - Петро Порошенко та Володимир Зеленський. Представник ГО “Центр UA” на Січеславщині Вірослав Цюп`як зазначив, що підтримуючи одного з кандидатів, виборці підписуються під його програмним документом щодо змін у країни на найближчі п'ять років. Тому знати те, що пропонує потенційний переможець президентських перегонів - необхідний мінімум кожного відповідального виборця.

"Вибір президента має бути раціональним та виваженим. Для цього так чи інакше треба ознайомитися з предвиборчими програмами політиків. Саме тому аналітики дослідили позиції кандидатів у ключових сферах політики, які належать до компетенцій президента. Зокрема, у сфері національної безпеки та оборони, зовнішньополітичної діяльності, розподілу владних повноважень, прав людини та внутрішньої політики.

Відтак, обидва кандидати вважають, що Україна має рухатися європейським шляхом. Петро Порошенко обіцяє подати заявку на членство у 2023 році. А Володимир Зеленський зазначає, що євроінтеграція є "вірним рішенням". Щодо НАТО, то Порошенко збирається отримати план дій щодо членства у 2023 році, а Зеленський хоче провести референдум з цього питання. Також обидва кандидати збираються повернути Крим і Донбас.

Окрім того, як Порошенко, так і Зеленський збираються продовжувати реформу децентралізації та перейти до виборчої системи з відкритими списками. Проте Володимир Зеленський хоче формувати засади політики через референдуми, при цьому конкретної методології цього процесу не зазначає.

Щодо мовної та культурної політики Петро Порошенко має план підтримувати українську мову як єдину державну, розширювати проекти кіно, музики, книжок, розвивати місцеві заклади культури. У гендерній політиці збирається запровадити рівні можливості самореалізації чоловіків та жінок, розширити представництво жінок в органах влади. 

У штабі Володимира Зеленського щодо мовної та культурної політики відповіли, що хочуть "забезпечити повноцінний механізм реалізації та захисту усіх конституційних прав". 

В економічному питанні Порошенко та Зеленський збираються замінити податок на прибуток податком на виведений капітал. Також Зеленський пропонує запровадити одноразову "нульову декларацію" для бізнесу за 5%, детінізацію економіки та свободу конкуренції, розвивати внутрішнє виробництво запровадити довгострокове недороге кредитування.

Окрім того, Володимир Зеленський збирається запровадити економічний паспорт українця - кошти на рахунок до повноліття. Запровадити програму молодіжного житлового кредитування, перейти до накопичуваної пенсійної системи. Петро Порошенко хоче збільшити обсяги допомоги при народженні і догляді за дитиною, надавати соціальну підтримку найменш забезпеченим верствам населення.

Нагадаємо, вибори президента відбудуться 22 квітня.
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Важко осягнути наскільки ми втратили зв'язок зі своїм минулим. Не кажучи вже про те, скільки нам необхідно часу на відновлення своєї ж ідентичності та культури. Гортаючи сторінки "Моїх споминів п...
Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...
Марія СОЛОМОНОВА

Георгиевская лента

Георгиевская лента. Когда-то это был символ победы над фашисткой Германией. После 2014 года, когда эта лента стала символом оккупации Россией украинского Крыма и военного захвата востока Украины,...