App Store Google Play

Забудьте про дебати

16 Квітня 10:00
Забудьте про дебати

За ці дні я двічі посперечався на коньяк, що дебатів не буде. Тому що ідея про стадіон народилася в штабі Володимира Зеленського не для того, щоб їх там провести. Вона народилася для того, щоб їх зірвати. Бо дебати їм категорично не потрібні.

Саме тому народилася ідея про здачу аналізів. І про Юлію Тимошенко в ролі модератора дебатів. Команда Зеленського придумує все нові умови – в надії на те, що штаб Порошенка визнає їх нездійсненними, образиться і відмовиться. Замість цього президент раз за разом із усіма умовами погоджується. Але це означає лише те, що умови і далі будуть висувати. А точніше – приводи, – пише Павло Казарін для "Крим.Реалії".

У звичайних кампаніях саме претендент зацікавлений у дебатах. Особливо, якщо він "новачок", який бореться зі "старими елітами". Тому що у нього немає за спиною обозу невиправданих очікувань. Корупційні скандали і темні плями – доля діючих політиків. Їм можна докоряти кадровими призначеннями, помилками і прорахунками. "Нове обличчя" позбавлене усього цього – і приречене на тефлоновість.

Але нинішня президентська кампанія стала винятком. Володимиру Зеленському категорично не вигідно вступати в дискусію. Розповідати про майбутнє. Ділитися планами. І про причини цього вже доводилося писати.

Саме тому за тиждень до другого туру ми не знаємо його кадрових планів. Бажаного вектора інтеграції. Ставлення до мовної та культурної політики. Межі допустимих компромісів. Ми навіть не можемо оцінити його здатність вести дискусію. Про те саме майбутнє, контури якого він ніяк не хоче окреслити.

Всю комунікацію здійснює його штаб. А його прихильники в соцмережах раз за разом говорять про те, що на тлі чинного президента їх кандидат стане меншим злом або великим добром. Але якщо вони настільки впевнені в своєму кандидатові – то чому не хочуть, щоб він поговорив з виборцями? Якщо вони раз за разом говорять про безпідставність побоювань щодо нього – чому не закликають його самостійно їх розвіяти?

Причому це не обов'язково повинні бути саме дебати. Досить прес-конференції. Або інтерв'ю. Або будь-який інший формат спілкування, який перевищує тридцятисекундний ролик у соцмережах. Будь-який спосіб розвіяти чутки і внести ясність. Будь-який формат, який дозволить поговорити про майбутнє. Тим більше що звітувати за минуле новачкові не доведеться – політична кар'єра Володимира Зеленського почалася кілька місяців тому.

Мені часто доводиться розповідати про дебати. Про те, що офіційна їх процедура не передбачає несподіванок. Вступні слова по п'ять хвилин. Хвилина на запитання, три – на відповідь. В кінці – по п'ять хвилин на заключні слова. Роль ведучого на кшталт підставки під мікрофон. Він не ставить запитання, не уточнює і не дотискає. Він лише стежить за таймінгом. Саме тому спір про те, хто саме буде їх вести, не має ніякого сенсу – офіційні дебати настільки зарегульовані, що провести їх може будь-хто.

Але в тому й річ, що дебатів не буде. Ні офіційних – у студії. Ні неофіційних – на стадіоні. Тому що завдання штабу Володимира Зеленського не в тому, щоб провести їх за своїми правилами. Завдання – уникнути їх за всяку ціну. Причому не тільки дебатів, а й будь-якої іншої предметної розмови про майбутнє. І навіть якщо в останній момент ЦВК змінить регламент і дозволить провести офіційні дебати на стадіоні – як того вимагає сьогодні команда Володимира Зеленського – мені здається, вони однаково не відбудуться. Наприклад, ми дізнаємося, що хтось подзвонив у поліцію і повідомив, що "Олімпійський" замінований. Чим не варіант?

Тому не питайте в мене більше про дебати. Їх не буде. Ніщо не завадить мені виграти всі ті пляшки коньяку, які необережно встигли пообіцяти мої колеги. Я був би і радий публічно визнати власну неправоту – і вибачитися за свої прогнози. Але, судячи з усього, мені цього робити не доведеться.

Тому що штаб Володимира Зеленського має твердий намір продати виборцю кота в мішку. Причому Зеленський – це мішок.

Gazeta.ua

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...
Реакція на 30% Зеленського мене лякає набагато більше, ніж самі 30%. Люди раптово відкрили для себе, що світ набагато ширший за Фейсбук чи Ютуб. Всі раптово забули в якій країні ми живемо і яке минуле...
Спостерігаючи за тим ідіотизмом, який відбувається серед виборців у Фейсбуці, дійшла до висновку, що українцям взагалі не потрібен президент. Їм потрібен лише дуже хороший психіатр. І тому напрошуєтьс...